0

Kauno „Žalgirio“ ekipa dar labiau sukomplikavo galimybes patekti tarp aštuonių stipriausių Eurolygos komandų. Kauniečiai „Top 16“ etapo trečiojo turo mače svečiuose 72:80 (19:22, 22:19, 13:17, 18:22) nusileido du lietuvius savo gretose turinčiai Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (3/0) komandai ir liko be pergalių.

Kauniečiai susitikimą pradėjo labai sėkmingai. Po Pauliaus Jankūno ir Martyno Pociaus tritaškių bei penkių iš eilės Aleksandro Čapino taškų kauniečiai sužaidus tris minutes įgijo aštuonių taškų persvarą (11:3) ir privertė Nevevą Spahiją prašyti minutės pertraukėlės. Negana to, įpusėjus kėliniui „Žalgirio“ pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis - 15:5. Visgi aikštelėje pasirodęs Šarūnas Jasikevičius tritaškiu pradėjo Stambulo komandos spurtą 11:2 ir dviženklė kauniečių persvara kaip mat ištirpo - 17:18. Ketvirčio pabaigoje aikštės šeimininkai dar labai nutolo ir po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje - 22:19.

Antrojo kėlinio pirmoje pusėje kauniečiams pavyko stabilizuoti žaidimą ir varžovai į priekį daugiau neatitrūko, tačiau ir priartėti žalgiriečiams sekėsi gana sudėtingai. Įpusėjus ketvirčiui „Žalgirio“ ekipos deficitas siekė tris taškus (28:31), o Marcusas Brownas po ilgokos pertraukos tritaškiu atstatė pusiausvyrą - 31:31. Per paskutines tris minutes ir vėl truputį geriau žaidė „Fenerbahce Ulker“ krepšininkai, tačiau DeJuano Collinso tolimas metimas aidint finalinei ketvirčio sirenai išlygino rezultatą- 41:41.

Trečiojo ketvirčio pradžioje Turkijos čempionai vėl šiek tiek pabėgo į priekį (48:43), tačiau „Žalgirio“ klubas atsakė atkarpa 6:0 ir įpusėjus kėliniui D.Collinsas dviem baudų metimais sugrąžino minimalų pranašumą žalgiriečiams - 49:48. Prasidėjus priešpaskutinei kėlinio minutei „Žalgirio“ persvara pasiekė keturis taškus (53:49), tačiau aikštės šeimininkai sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą (53:53), bet ir vėl išsiveržti į priekį - 58:54.

Lemiamas dešimt minučių kauniečiai pradėjo spurtu 5:0 ir M.Brownas tolimu metimu vėl sugrąžino pranašumą svečiams (59:58), tačiau Š.Jasikevičiaus diriguojami „Fenerbahce Ulker“ krepšininkai įpusėjus kėliniui vėl buvo priekyje aštuoniais taškais - 71:63. Nepaisant visų kauniečių pastangų, pasivyti atitolusių varžovų „Žalgiris“ nesugebėjo ir pralaimėjo labai svarbias rungtynes rezultatu 72:80.

15 minučių aikštelėje praleidęs Š.Jasikevičius surinko 7 (dvitaškiai 2/4, tritaškiai 1/2) taškus, atkovojo kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo, išprovokavo 3 varžovų pražangas ir tiek pat sykių pažeidė taisykles.

Darjušas Lavrinovičius per 19 minučių taškų nepelnė (dvitaškiai 0/4), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, 2 sykius suklydo, blokavo varžovo metimą, išprovokavo pražangą bei 3 kartus prasižengė.

„Fenerbahce Ulker“: M.Tomasas (tritaškiai 4/6) ir O.Savas (dvitaškiai 7/9) - po 15, E.Preldžičius ir M.Turkčanas (14 atk. kam.) - 13, R.Ukičius 12, Š.Jasikevičius 7.

„Žalgiris“: D.Collinsas ir P.Jankūnas (6 atk. kam.) - po 14, A.Čapinas 12 (dvitaškiai 4/5), M.Brownas ir M.Pocius - po 6, B.Marjanovičius ir T.Watsonas - po 4, T.Klimavičius 2 (tritaškiai 0/4).