36
M. Normantas (Irmantas Gelūnas/ BNS nuotr.)

Vilnius švenčia. Ilgą laiką mače atsilikinėjęs „Rytas“ fantastiškoje kovoje namų arenoje 79:76 (17:23, 18:21, 21:18, 23:14) pranoko Panevėžio „Lietkabalį“, laimėjo LKL finalo seriją 4:1 ir po 12 metų pertraukos iškovojo šalies čempionų titulą.

36

Pastarąjį kartą sostinės klubas šalies čempionu buvo tapęs 2010 metais. „Rytas“ LKL nugalėtojų titulą iškovojo šeštą kartą (2000, 2002, 2006, 2009, 2010 ir 2022 m.).

„Rytas“ kiek geriau pradėjo šio vakaro mačą (9:2), bet čia įspūdingą spurtą surengė panevėžiečiai.  Jie po trenerio paprašytos minutės atkarpą laimėjo 14:0 ir jau išsiveržė į priekį (16:9).

Nuo tada „Lietkabelis“ laikė žaidimo gijas savo rankose. Šeimininkai karštai palaikomi sirgalių vis bandė priartėti, tačiau svečiai visada surasdavo atsakymus. Netrukus jų persvara pasiekė ir 11 taškų (32:21).

Artėjant ilgajai pertraukai vaizdas išliko panašus. Svečiai išlaikė atstumą nuo varžovų.  „Rytas“ pataikė kelis tolimus metimus, bet taikliomis atakomis atsakė ir „Lietkabelis“, kuris po dviejų kėlinių pirmavo 44:35.

Po pertraukos į aikštelę šeimininkai grįžo kaip niekad užsivedę. Po kelių puikių atakų skirtumas buvo jau tik (47:52). Bet „Lietkabelis“ sugebėdavo atlaikyti spaudimą ir neprisileisti varžovų per vieną metimą.

Galiausiai atlaikę įtampą jie sugebėjo išlaikyti šiokį tokį pranašumą ir prieš ketvirtajį kėlinį pirmavo 62:56.

Bet vilniečių sirgaliai dar kartą iš savo vietų pakilo ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai Lukas Uleckas smeigė iš tolį ir šeimininkai priartėjo iki 61:62.

Arena buvo tiesios įsielektrinusi. Nuo tada aikštėje užvirė neįtikėtinai nuožmi kova.

Neilgai trukus po dviejų tolimų metimų vilniečiai jau buvo priekyje, bet čia pat svečiai vėl persvėrė rezultatą (69:67).

Likus kelioms minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos aikštėje tiesiog virė kova. Komandos vis keisdavosi vaidmeninis, pirmavo tai vieni, tai kiti arba rezultatas vis buvo lygus

Vilniečiai jau buvo atitrūkę keturiais taškais, bet svečiai nebuvo linkę pasiduoti ir po Gabrieliaus Maldūno dvitaškio jau jie pirmavo 76:75.

Itin svarbiu metu Ivanas Buva pataikė baudų metimus likus 31 sek. – 77:76.  Tada Panagiočiui Kalaitzakiui nepavyko pataikyti labai svarbaus metimo, o likus 7 sekundėms K.Žemaitis nervų išbandymo neatlaikė ir prametė abi baudas.

Nepaisant to, „Lietkabelis“ dar galėjo rezultatą šlyginti, bet tiksint paskutinėms sekundėms G.Oreliko mestas tritaškis tikslo nepasiekė.

Tad Vilnius švenčia! „Rytas“ tapo LKL čempionais!

„Rytas“: Margiris Normantas 15, Lukas Uleckas 14, Arnas Butkevičius 12, Kennethas Smithas (8 rez. perd., 2/8 trit.) ir Mindaugas Girdžiūnas – po 9.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 16, Nikola Radičevičius (7 rez. perd.) ir Gabrielius Maldūnas – po 15, Kristupas Žemaitis 11, Džordže Gagičius 10.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Rytas“ 79:76 „Lietkabelis“ (17:23, 18:21, 21:18, 23:14)

I. Buva pataiko baudas, L. Uleckas irgi prideda metimą. Svečiai dar turėjo šansą išlyginti rezultatą metimu iš toli, bet prameta, tad vilniečiai švenčia pergalę!

„Lietkabelis“ nepasiduoda! Po Gabrieliaus Maldūno dvitaškio jau jie pirmauja 76:75.

Oj kokia G. Oreliko klaida.  „Rytas“ surengia dvi atakas be atskako pirmauja 75:71.

Vyksta mačas taškas į tašką. Svečiai čia pat atstatė persvarą, bet po minutės jau „Rytas“ greitoje kontratakoje pelno taškus ir dar sykį pirmauja 71:69.

Du vilniečių tritaškiai! „Rytas“ po ilgos pertraukos jau priekyje 67:65.

Emocijos kyla dar labiau. Vilniečiai prameta gerus metimus, bet klysta ir panevėžiečiai. Sužaidus tris minutes jie pirmauja 63:61.

L. Uleckas smeigia tritaškį ir „Rytas“ po labia ilgo laiko priartėja iki minimalaus atstumo (61:62).

Vilniečiai įmeta dvitaškį. Uh.. skaudus momentas. V. Lipkevičius niksteli, atrodo, čiurną ir sėdasi ant suolelio.

Trečias kėlinys: „Rytas“ 56:63 „Lietkabelis“ (17:23, 18:21, 21:18)

Na ir kova, na ir mačas! „Rytas“ jau visai šalia varžovų, bet svečiai atsako dvitaškiu. Prieš kevirtąjį kėlinį jie pirmauja 62:56.

Įpusėjus kėliniui vilniečiai neišnaudojo gerų šansų, o svečiai pataikė dvitaškį (54:47).

„Rytas“ priartėjo ir iki keturių taškų, bet Gediminas Orelikas atsako šešias taškais iš eilės (52:42).

Kėlinį dėjimu pradeda vilniečių kapitonas Arnas Butkevičius, bet čia pat rezultatyvia ataka atsako ir svečiai. Po S. Smitho baudų „Rytas“ atsilieka 38:46.

Antras kėlinys: „Rytas“ 35:44 „Lietkabelis“ (17:23, 18:21)

Kokia kieta kova Vilniuje. Šeimininkai vis bando priartėti, bet  „Lietkabelis“ prekyje. Ilsėtis komandos išeina svečiams pirmaujant 44:35.

Įpusėjus kėliniui „Lietkabelis“ vis priekyje, bet vilniečiai po taiklaus tritaškio priartėja iki 28:36.

Sužaidus tris minutes vilniečiai irgi atsako metimu, bet Dž. Gagičius čia pat deda iš viršaus. „Lietkabelis“ laiko žaidimo gijas savo rankose ir pirmauja 32:21.

V. Lipkevičius smeigia iš toli, o svečiai įgija rekordinę persvarą (30:19).

Pirmas kėlinys: „Rytas“ 17:23 „Lietkabelis“

Antroje kėlinuko pusėje svečiai išties sužaidė fantastišką atkarpą ir sugeba po pirmųjų dešimties minučių pirmauti 23:17.

Itin kovingas susitikimas. Vilniečiai po Mindaugo Girdžiūno tolimo metimo atsilieka 15:17.

Puikus „Lietkabelio“ atsakas! Spurtas 10:0 ir svečiai jau priekyje 12:9.

Bet čia pat kaip reikiant užsivedę vilniečiai spurtuoja. Mini spurtas 7:0 ir „Rytas“ priekyje jau 9:2. O N. Čanakui nelieka nieko kito, kaip tik prašyti minutės pertraukėlės.

Itin triukšminga ir sausakimša „Jeep“ arena! Mačą komandos pradeda apsikeisdamos taikliais dvitaškiais (2:2).