Vieną geriausių startų karjeroje turėjęs Girulis: „Padarėme maksimumą“

Sekmadienį Tokijo olimpines žaidynes pradėjo Lietuvos šaulys 34-erių metų Karolis Girulis. Modernių technologijų fizikas Tokijuje dalyvaus dvejose rungtyse (10 ir 50 m), o sekmadienį jo laukė 10 m atstumas.

Lietuvis kvalifikacijoje surinko 624,3 taško. To užteko 28-ai vietai tarp 47 sportininkų. Nuo finalinio aštuoneto jį skyrė 4,9 tšk.

Po varžybų kalbėdamas K.Girulis tikino, kad apie geresnį startą negalėjo ir pagalvoti, o klaidų, dėl kurių jaučia atsakomybę, padarė tik 2.

„Nuotaikos – geros, gera patirtis, rimtas startas ir jis turbūt pats stipriausias. Rezultatas gal nėra labai aukštas ar garantuojantis finalą, bet klaidų padariau tik 2, dėl kurių gailiuosi ir tai kainavo 2 taškus, kurie šiandien manęs nebūtų išgelbėję. Visumoje esu patenkintas“, – kalbėjo K.Girulis.

K.Girulis rungties pradžioje kurį laiką dar buvo pirmas, tačiau vėliau smuko į 5-ą, 8-ą ir galiausiai 20-ą pozicijas. Pats šaulys teigė, kad tam įtakos turėjo ir karštis, ir jaudulys.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvos šaulys Girulis startavo Tokijuje – nuo finalo skyrė 5 taškai

„Galbūt buvo didelis jaudulys. Kol buvau šviežias, su tuo galėjau labai gerai kovoti ir susitvarkyti, bet viduryje šaudymo, kuomet atėjau į ritmą ir viskas pradėjo plaukti savaime, šūviai nebuvo tokie užtikrinti centriniai, dešimakės buvo „pigesnės“. Labai stengiausi fokusą turėti vienoje vietoje, bet jis vis tiek klaidžiojo. Tas karštis irgi galbūt davė savo, bet šaldomės, truputį atsigauname, turime vis naujus startus. Tikrai yra ką veikti“, – sakė K.Girulis.

K.Girulis prieš varžybas teigė, kad nesureikšmina starto olimpinėse žaidynėse ir teigė, kad šiame starte padarė maksimumą, ką galėjo.

„Jaučiuosi puikiai, nebuvo kažkokio tikėjimo, jog bus iš karto medaliai ar pasieksime kosminius rezultatus. Mes padarėme maksimumą, ką esame pasiruošę būtent šioje rungtyje. Nuleisti rankų dar nėra kada, antrą startą turime rugpjūčio 2-ą dieną, pradėsime naujas treniruotes, bandysime adaptuotis naujoje šaudykloje ir važiuosime pirmyn“, – kalbėjo K.Girulis.

K.Girulio olimpiadoje dar lauks 50 m šautuvo, šaudant iš 3 skirtingų padėčių, rungtis. Būtent joje lietuvis ir demonstruoja geriausius rezultatus.

Kaip dabar atrodys K.Girulio treniruotės prieš 50 m rungtį?

„Reikia susigyventi su šia temperatūra ir vietiniu vėju, suprasti, kaip veikia šaudykla, nes 50 metrų šaudykloje yra atviras oras, ten patenka ir vėjas, ir miražas atsiranda, kuris nešioja taikinį. Reikia priprasti prie šių dalykų ir matyti, kaip jie įtakoja tavo rezultatą“, – pasakojo K.Girulis.

Šaulio treneris Nemanja Mirosavljevas priminė, kad tai buvo sportininko debiutas olimpinėse žaidynėse, o šaudymas oriniu šautuvu iš 10 metrų atstumo nėra Karolio stipriausia rungtis.

„Laukiame savo rungties – šaudymo šautuvu iš 50 metrų (3x40). Tačiau tikrai džiaugiuosi ir šios dieno rezultatu“, – „Sportas.lt“ sakė olimpiečio treneris, pats dalyvavęs net penkiose olimpinėse žaidynėse. „Nesureikšminame pozicijos, kurią užėmė Karolis, reikia džiaugtis, kaip jam pavyko kovoti su stipriausiais šios rungties šauliais“.

REKLAMA

Pasak serbo, K.Girulis viską darė pagal planą.

„Karolis surinko tiek taškų, kiek ir tikėjomės, todėl galvoje dabar sukasi tik pozityvios mintys. Daugiau tikėtis ir negalėjome. Taip, pradžia buvo tikrai įspūdinga. Atvirai pasakysiu, kad tokia puiki pradžia mane labai nustebino“, – šypsojosi N.Mirosavljevas. „Net spėjau pajusti viltį, kad galime būti finale, bet vėliau viskas stabilizavosi ir turime rezultatą, kokio tikėjomės“.

Autoriai: Titas Pacauskas ir Mantas Stankevičius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų