SVK ROU 19:00
    F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
    GEO POR 22:00
    CZE TUR 22:00

Kauno „VIČI-Aistės“ žengė dar vieną žingsnį link dar vieno Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) titulo. Trečiosiose didžiojo finalo rungtynėse čempionių vardus ginančios kaunietės savo aikštėje įveikė Vilniaus „Kibirkštį-Tichę-IKI“ rezultatu 86:62 (20:18, 22:11, 20:19, 24:14) ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:1. Ketvirtosios finalo rungtynės įvyks ketvirtadienį Vilniuje, teigiama pranešime spaudai.

Klaidos ir netaiklūs komandos metimai privertė Mantą Šernių prašyti minutės pertraukėlės sužaidus mažiau nei 3 minutes, kai po Laimos Rickevičiūtės dvitaškio „Kibikštis-Tichė-IKI“ pirmavo 0:7. Treneriui pavyko sustyguoti komandos žaidimą. Puikiai į žaidimą įsijungė nuo suolo pakilusios Mantė Kvederavičiūtė ir Amana Kemežys. „VIČI-Aistės“ atsakė sėkminga atkarpa ir, Vitai Kuktienei pataikius tritaškį, išsiveržė į priekį - 13:10.

Vos dvi minutes aikštelėje praleidusi Rima Valentienė, stabdydama Eglės Šniokaitės prasiveržimą, užlipo ant komandos draugės kojos ir tik komandos medikų padedama paliko aikštelę. Kėlinuko pabaigoje aikštelės šeimininkės pirmavo 4 taškų persvara. Ją baudų metimais sumažino aktyviai žaidusi Gintarė Petronytė.

Antrajame kėlinuke „VIČI-Aistės“ padidino rungtynių tempą ir ėmė tolti. Courtnay Pilypaitis ir V. Kuktienė pataikė po tritaškį, dvitaškį pridėjo L. Pikčiūtė aikštelės šeimininkės įgijo dviženklę persvarą - 32:22. Vilnietės stengėsi išnaudoti G. Petronytę, tačiau Kauno krepšininkės erdvės po krepšiu nebe suteikė. Vaida Sipavičiūtė užbaigė 3 atakas iš eilės, po jų „VIČI-Aisčių“ persvara padidėjo iki 14 taškų - 38:24.

Po didžiosios pertraukos pasikartojo pirmojo kėlinuko scenarijus. 4 taškus iš eilės pelnė Sakellie Daniels ir sumažino sostinės komandos atsilikimą - 44:35. Kėlinuko viduryje spurtavo aikštelės šeimininkės ir po C. Pilypaitis tritaškio susikrovė 15 taškų persvarą - 53:38. Likus žaisti mažiau nei dvi minutes, ketvirtąją pražangą užsidirbo rezultatyviausia „Kibirkšties-Tichės-IKI“ krepšininkė G. Petronytė ir buvo priversta sėsti ant atsarginių suolelio.

Trečiąją paskutinio kėlinuko minutę po Aijos Putninos metimo skirtumas perkopė 20 taškų ribą - 69:48. Iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms, V. Sipavičiūtė pataikė vieną baudos metimą, po kurio „VIČI-Aistės“ pirmavo 81:57. Santa Okockytė dukart užbaigė atakas prasiveržimu su varžovės pražanga ir padidino persvarą iki 25 taškų - 86:61. Ją vienu baudos metimu sumažino Vita Žilinskaitė.

„VIČI-Aistėms“ V. Sipavičiūtė pelnė 17, V. Kuktienė - 15, M. Kvederavičiūtė ir C. Pilypaitis - po 9 taškus.

„Kibikščiai-Tichei-IKI“ G. Petronytė įmetė 21 tašką ir atkovojo 10 kamuolių, G. Šniokaitė pridėjo 13, S. Daniels - 13 taškų.

Mantas Šernius: „Sunkiai pradėjome po BWBL finalo, jautėsi mano krepšininkių nuovargis ir agresyvumo stoka rungtynių pradžioje, kai leidome G. Petronytei pajausti žaidimą. Bet laikėmės savo rungtynių plano ir neįsivėlėme į Vilniaus pasiūlytą krepšinį, stengėmės išlaikyti aukštą rungtynių tempą tiek puolime, tiek gynyboje. Žinome, kad vilnietėms tai nepatinka, nes jų atsarginių suolelis yra trumpas, todėl prie tokių sąlygų jos negali prisitaikyti.“

Tadas Stankevičius: „Žaidžiame septyniese, todėl, kai keturios krepšininkės rungtynes baigia su “minusu„, kažko tikėtis sunku. Pradėjome neblogai, maniau, kad ta gera pradžia nuims įtampą, kurios kaip ir neturėtų būti, nes krepšininkės senai ne penkiolikmetės. Galima sakyti, kad serijoje viskas stojo į savo vietas. Bandėme kabintis, kautis, bet vienas lauke ne karys. Kalbu apie Gintarę. Ji atliko savo užduotį, jai jokių priekaištų neturiu. Tuo tarpu kitos krepšininkės sužaidė žemiau savo galimybių. Pertrauka mums buvo į gerą. Manau, kad per tą savaitę komandos nesugadinau. Pamatysime. Dar žaisime ketvirtadienį.“