Antradienį Sėkešfehėrvare (Vengrija) buvo surengtos „World Athletics“ Kontinentinio turo „auksinės“ kategorijos lengvosios atletikos varžybos, skirtos Istvanui Gyulai atminti.

Varžybose dalyvavo ir du Lietuvos atstovai – disko metikai Andrius Gudžius ir Mykolas Alekna.

A. Gudžiui (64,55 – 67,66 – 67,64 – 65,58 – X – 66,38) jau antruoju metimu pavyko viršyti olimpinį normatyvą. Diską 67,66 m nusviedęs lietuvis iškovojo kelialapį į kitąmet vyksiančią Paryžiaus olimpiadą, į kurią bilietą jau yra iškovojęs ir Mykolas Alekna.

Dar savaitgalį Europos U23 čempionu tapęs M. Alekna Vengrijoje įspūdingų rezultatų nepademonstravo. Su 67,21 m rezultatu (60,15 – 66,72 – 67,21 – X – X – 60,94) lietuvis liko ketvirtas. Jis olimpinį normatyvą viršijo dar praėjusią savaitę auksiniame Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionate ir į Vengriją skrido tiesiai iš Suomijos.

Varžybų nugalėtoju tapo švedas Danielis Stahlis. Tik du jo bandymai buvo įskaityti, bet 68,98 m užteko pergalei.

Neįtikėtinus rezultatus šį sezoną demonstruojantis pasaulio čempionas Kristjanas Čehas taip pat nesukūrė stebuklo ir liko tik trečioje vietoje. Geriausiu metimu jis numetė 67,6 m.