Vengrai į Europos čempionatą prasimušė tritaškiu nuo lentos

Dramatišką pergalę Europos čempionato atrankoje pasiekė Vengrijos rinktinė (3/1), F grupės mače Kijeve po pratęsimo palaužusi Austriją (0/5) – 83:81 (15:20, 15:19, 24:20, 21:16, 8:6).

Didžiąją mačo dalį pirmavę austrai leido varžovams priartėti pačioje pabaigoje, o Szilardas Benke dvitaškiu išlygino rezultatą likus dešimčiai sekundžių ketvirtajame kėlinyje – 75:75.

Austrų ataka baigėsi klaida, o Zoltanas Perlas bandymu atakuoti iš toli pergalės neišplėšė. Papildomoje atkarpoje situaciją vėl kontroliavo Austrijos rinktinė, likus žaisti pusę minutės pirmavusi 81:80. Vengrai sugebėjo surengti sėkmingą ataką, kurią tritaškiu nuo lentos užbaigė S.Benke (83:81).

Tuo pačiu atsakyti bandęs E.Murati šovė pro šalį ir pergalė liko vengrų rankose.

Vengrams ši pergalė atvėrė kelią į čempionatą, o austrai liko už pirmenybių borto. Šioje grupėje kelialapius tarp geriausiųjų pelnė ir Slovėnija (4/1) bei Ukraina (2/2).

Vengrai dar „burbulo“ Ukrainoje metu būtų galėję revanšuotis austrams, tačiau atlikti būtų dar sunkiau.

Praėjusį „langą“ praleidusi Vengrijos rinktinė Kijeve gyvens itin suspaustu tvarkaraščiu – per penkias dienas sužais keturis mačus.

Austrija: Thomasas Klepeiszas 21 (4/8 tritaškių), Enisas Murati 15 (6 atk. kam.) Rašidas Mahalbašičius 14 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), Bogičas Vujoševičius 8.

Vengrija: Davidas Vojvoda 22 (4/8 tritaškių), Szilardas Benke 14 (3/4 tritaškių), Benedekas Varadi 12 (5 atk. kam.), Janosas Eilingsfeldas ir Marko Filipovity (6 atk. kam.) po 11.