Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė olimpinį krepšinio atrankos turnyrą Kaune pradėjo pergale. Dariau Maskoliūno auklėtiniai 76:65 (11:10, 25:18, 19:16, 21:21) pranoko Venesuelą ir įsirašė pirmąją pergalę turnyre.

Lietuviai sunkiau pradėjo pirmąjį kėlinį, bet inicityvą į savo rankas perėmė po pertraukos. Ypač po krepšiu karaliavo Jonas Valančiūnas.

Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas iki pertraukos dar pelnė pelnė 14 taškų. Vėliau jo ir kitų žaidėjų pastangomis rinktinei pavyko įgyti dviženklę persvarą ir pergalęs iš rankų nebepaleisti.

Lietuviai antrąjį A grupės mačą ketvirtadienį žais su Pietų Korėja.

Primename, kad TV3 televizija, naujienų portalas tv3.lt, internetinė vaizdo platforma TV3 Play bei naujos kartos televizija Go3 transliuos visas olimpinės atrankos vyrų krepšinio rungtynes – ne tik tas, kuriose pasirodys lietuviai.

Po mačo su Venesuela mintimis spaudos konferencijoje ir pasidalino rezultatyviausias rungtynių žaidėjas J. Valančiūnas, kuris iš viso mače pelnė 20 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

Anot jo, rinktinė padarė daug nedovanotinų klaidų, o pirmoje mačo pusėje ypač strigo puolime.

„Jie žaidė kietai, pataikė sunkius metimus. Puikiai gynėsi ir tikrai stengėsi. Gerai, kad mes atsakėme ir laimėjome “, – apie mačą tikino aukštaūgis.

Paklaustas apie savo asmeniškai sėkmingą susitikimą, krepšininkas to per daug nesureikšmino.

„Statistika gerai, bet čia turime žaisti gerai kartu. Turime eliminuoti klaidas. Pirmoje mačo pusėje bėda buvo ne gynyboje, o puolime. Darėme per daug klaidų. Daugiau turime padėti vieni kitiems. Mažiau panikuoti. Nebuvo idealus žaidimas, bet laimėjome ir judame į priekį“, – tikino krepšininkas.

„Jie žaidė agresyviai. Mes gal priėmėme prastesnių sprendimų, kažkur trūko protingesnio žaidimo. Išmušė ta gynyba, bet susitvarkėme po to“, – mintis dėstė lietuvis.

J. Valančiūnas buvo paklaustas ir apie savo tandemą su Mantu Kalniečiu, ypač tose du prieš du situacijose.

„Ne pirmi metai mes kartu ir žaidžiame vasaromis už rinktinę. Jaučiame tarpusavio ryšį, kaip žaidžiame kartu mes, kaip kada užtvarą pastatai, ką kada reikėtų atlikti, padėti. Tikrai jaučiame yšį tarpusavyje“, – apie duetą su M. Kalniečiu sakė vidurio puolėjas.

Tiek rungtynių metu, tiek ir po jų karščiausios naujienos, interviu su krepšininkais, jų komentarai bei rungtynių analizė atsidurs ir naujienų portalo tv3.lt specialiame polapyje – https://www.tv3.lt/tokyo2020.