„SMART WAY Karalienės taurės“ turnyre sekmadienį Vilniaus „Jeep“ arenoje triumfavo Viliaus Stanišausko treniruojamos Klaipėdos Neptūno-Amberton” krepšininkės. Klaipėdos derbyje LCC tarptautinio universiteto ekipa lygioje kovoje laikėsi tik pirmas 18-a žaidimo minučių ir nusileido principinėms varžovėms 84:62 (20:20, 24:17, 20:10, 20:15).

Finalas prasidėjo akiai patraukliu greitu krepšiniu, o po pirmų dešimties minučių rezultatas buvo lygus - 10:10.

Antrajame ketvirtyje Viktorios Balaban, kuri pataikė tris tritaškius, vedamos „Neptūnas-Amberton” krepšininkės atitrūko 37:44.

Antroje rungtynių pusėje „Neptūnas-Amberton” rodė įspūdingą puolimą

Prasidėjus trečiajam ketvirčiui Martyno Airošiaus auklėtinės dar labiau padidino apsukas ir greitai įgijo dviženklę persvarą, o kėlinuko viduryje po Marios Delgado tritaškio skirtumas išaugo iki rekordinio 16-os pranašumo 40:56.

Lemiamame ketvirtyje LCC toliau į neviltį varė V. Balaban, o per kėlinį vėl 20 taškų pelniusios “Neptūnas-Amberton” šventė įtikinamą pergalę 84:62.

Iš viso rungtynėse taipogi snaiperės konkursą laimėjusi V. Balaban pelnė 20 taškų, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus (25 naud.).

LCC tarptautinio universiteto nuo pralaimėjimo neapsaugojo 18 taškų pelniusi ir 5 rezultatyvius perdavimus atlikusi Lina Loceniecė.

Iš viso čempionės finale pataikė net 17 tritaškių (iš 31). Taip pat jos atliko 24 rezultatyvius perdavimus.

LCC: Lina Loceniece 18 (3/10 trit., 5 rez. perd.), Maiara Pereira Dias (2/3 trit., 10 atk. kam., 25 naud.) ir Gerda Raulušaitytė (5/6 dvit.) po 12, Elizabete Bulane 10 (3/11 trit.).

„Neptūnas-Amberton“: Viktoria Balaban 20 (6/10 trit., 2 blok.), Marina Solopova (3/7 trit., 7 atk. kam., 6 rez. perd., 4 kld.) ir Maria Delgado (3/5 trit., 4 rez. perd.) po 12, Rūta Stipra (5/10 dvit., 8 atk. kam., 2 blok.) ir Audronė Zdanevičiūtė (2/5 trit.) po 11, Saulė Mikelionytė ir Brigita Sinickaitė (2/2 trit., 6 atk. kam., 7 rez. perd.) po 8.

Septintąkart vykstančiame turnyre prieš tai triumfavusios buvo tik dvi komandos: Vilniaus „Kibirkštis“ ir Kauno „Aistės-LSMU“. Sostinės ekipa nugalėjo 2021, 2022, 2023 metais, kaunietės – 2018, 2019, 2020 m.

Skirtingas kelias į finalą

Pusfinalyje tikrą trilerį išgyveno Martyno Airošiaus treniruojamos Klaipėdos „Neptūno-Amberton“ krepšininkės, kurios po 40 minučių kovos 68:66 (20:22, 16:18, 13:10, 19:16) įveikė titulą gynusią Vilniaus „Kibirkštį“. Klaipėdiečių gretose išsiskyrė Stipra, kurios sąskaitoje per 37 minutes buvo 19 taškų (5/7 dvit., 2/5 trit. 3/4 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 23 naudingumo balai.

Kitame pusfinalyje Martyno Airošiaus treniruojamos LCC tarptautinio universiteto krepšininkės 79:41 (15:8, 21:8, 24:14, 19:11) nušlavė Kauno „Aistes-LSMU“.

Klaipėdietėms Maisa Pereira Dias per 26 minutes pelnė 14 taškų (4/7 dvit., 6/12 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 27 naudingumo balus. Jai geriausiai talkino Elizabete Bulane, kuri per 24 minutes pelnęs 14 taškų (2/4 dvit., 3/7 trit.). Jis taip pat atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 15 efektyvumo balų.