Melburne (Australija) vykstančiame 16-ajame FINA pasaulio plaukimo čempionate trumpame (25 m ilgio) baseine šeštadienį driokstelėjo Rūta Meilutytė.

Nesėkmę 100 m plaukime pamiršusi lietuvė 50 m plaukimo krūtine pusfinalyje finišavo per 28.37 sek. Tai – naujas pasaulio rekordas!

Lietuvė į starto signalą sureagavo per 0.58 sek. ir, kaip įprasta, greitai išsiveržė į priekį. Pirmus 25 m R. Meilutytė plaukė fenomenaliai (12.88 sek.) ir susikrovė net 0.4 sek. persvarą prieš varžoves. Po posūkio lietuvė išlaikė aukštą tempą ir neįtikėtinu rezultatu įsirašė į plaukimo istoriją.

Lietuvė prieš plaukimą atrodė itin susikaupusi, o po pergalingo pasirodymo jos veidą nušvietė plati šypsena.

Įspūdingą pasirodymą žiūrėkite čia:

Už pagerintą pasaulio rekordą sportininkei atiteks 25 tūkst. JAV dolerių premija!

Paskutinius 25 m labai greitai plaukė ir amerikietė Lilly King. Ji distanciją įveikė per 28.86 sek. ir tapo vos antrąja sportininke šiemet po R. Meilutytės, kuri 50 m nuplaukė greičiau nei per 29 sek. Kitos sportininkės buvo toli nuo lietuvės, bet tai joms nesutrukdė gerinti rekordų. Afrikos rekordą pasiekė Lara van Niekerk iš Pietų Afrikos Respublikos (29.27), Azijos rekordą pagerino kinė Qianting Tang (29.28).

Moterų 50 m plaukimo krūtine finalas prasidės sekmadienį 10.49 val. Lietuvos laiku.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį atrankoje R.Meilutytė užfiksavo 29.10 sek. rezultatą ir bendroje įskaitoje užėmusi pirmąją vietą užtikrintai pateko į pusfinalį.

Antra kvalifikacijoje buvo kinė Qianting Tang, šįryt pagerinusi Azijos rekordą (29.38 sek.), trečią vietą užėmė su nauju Afrikos žemyno rekordu finišavusi Lara van Niekerk (29.45 sek.) iš Pietų Afrikos Respublikos.

Šioje rungtyje R. Meilutytei vis dar priklauso čempionatų rekordas (28.81 sek.), o geriausias asmeninis lietuvės pasiekimas yra kartu ir Europos rekordas (28.60 sek.).

R. Meilutytė šiemet yra vienintelė sportininkė, kuri 50 m krūtine plaukė greičiau nei per 29 sek. Ji tai padarė net 3 sykius (28.60, 28.70, 28.96).

50 m plaukime krūtine trumpame baseine R. Meilutytė 2012 m. ir 2014 m. tapo pasaulio čempione, o 2018 m. – vicečempione. Taip pat ji 2013 m. ir 2017 m. laimėjo Europos čempionatą.

R. Meilutytė Melburne jau dalyvavo 100 m plaukime krūtine, kur užtikrintai pateko į finalą ir būtų laimėjusi sidabrą, jei ne papildomas spyris kojomis, įšokus į vandenį po starto.

sauniausia. Buk rytoj pirma, pirma, pirma...
prasideda graziausios metu sventes. Rūta laimes.