Ketvirtadienio biatlono varžybos Lietuvos olimpinės rinktinės lyderiui Tomui Kaukėnui buvo prasčiausios iš visų startų Pjongčange. Lietuvis 20 kilometrų varžybose liko 78-as iš 86-ių sportininkų.

„Šiandien slidės nelabai šliuožė. Kankinausi trasoje. Prieš kiekvieną šaudymą negalėjau normaliai pailsėti. Kažkokia apgaulinga savijauta. Ryte viskas buvo gerai, o varžybose negalėjau koncentruoti dėmesio ir šūviai lėkė pro šoną. Šiandien ne mano diena“, – TV3 kalbėjo T. Kaukėnas.

Lietuvis pirmojoje šaudykloje neklydo, bet vėliau prašovė šešis kartus – atitinkamai du, vieną ir tris. Tomas 20 kilometrų įveikė per 55 minutes, 38,4 sekundės ir nugalėtojui pralaimėjo septynias minutes, 34,6 sekundės.

T. Kaukėno nuomone, prastam pasirodymui įtakos turėjo pasikeitusios oro sąlygos – vakar buvo šilta, o šiandien pradėjo šalti. Tai apsunkino slidžių ruošėjų darbą.

Tomas prieš tai Pjongčange dalyvavo dvejose varžybose ir abukart gerino nepriklausomos šalies rekordą – 10 kilometrų sprinto rungtyje buvo 17-as, 12,5 kilometrų persekiojimo lenktynėse – 13-as.

„Puiku, kad prieš tai startai buvo geri. Kitu atveju šiandien liūdėčiau. Dabar labai nenusimenu. Tokia situacija“, – ketvirtadienį sakė T. Kaukėnas.

20 kilometrų varžybose dar prasčiau sekėsi Vytautui Stroliai. 25-erių lietuvis aplenkė keturis varžovus ir liko 82-as. Šešiskart prašovęs biatlonininkas už lyderį buvo lėtesnis aštuoniomis minutėmis, 23,2 sekundės.

„Buvo sunku, kaip ir kiekvieną dieną. Esu be nuotaikos, ūpo. Šliuožiau lyg ir neblogai, bet netaiklūs šūviai taip atėmė visą ūpą, kad šakės. Manau, tai tiesiog buvo mano klaidos, prisidėjo ir nuovargis“, – analizavo V. Strolia.

Olimpiniu čempionu tapo šaudykloje dukart suklydęs 24-erių norvegas Johannesas Thingnesas Boe (48 minutės 3,8 sėkundės), aplenkęs be klaidų šaudžiusius 30-metį slovėną Jakovą Faką (atsiliko 5,5 sek.) ir 29-erių austrą Dominiką Landertingerį (+14,2 sek.).