0

Europos futbolo čempionate Ukraina 2-1 palaužė Švediją ir baigė pirmą turnyro ratą. Po dviejų taiklių Ukrainos rinktinės veterano Andrejaus Ševčenkos smūgių ukrainiečiai iškovojo tris taškus ir tapo D grupės lyderiais. Antrą trečią vietas dalijasi po tašką iškovoję prancūzai ir anglai. Ketvirti - švedai.

Donecke vykusiose varžybose turnyro Ukraina pirmame kėlinyje užkūrė pirtį Švedijai. 23 min šeimininkų puolėjas A.Ševčenko, iššokęs vienas prieš švedų vartininką, nepataikė į vartus. 35 min svečių vartininko Andreaso Isakssono budrumą patikrino tolimu smūgiu patikrino Andrejus Voroninas.

Švedai į akivaizdų šeimininkų dominavimą pirmoje mačo pusėje atsakė itin pavojingu Zlatano Ibrahimovičiaus smūgiu galva. Po ketverių minučių galva smūgiavo į Ukrainos vartininko Andrejaus Piatovo saugomų vartų tolimąjį kampą, bet sviedinys atsikrenkė į virpstą. Į šį išpuolį ukrainiečiai atsakė dar vienu pavojingu šūviu, tačiau ir jis nepasiekė tikslo.

Antrąjį kėlinį pradėjo aktyviau, tačiau 51 minutę grubiai buvo sustabdytas A.Ševčenko. Iškart po to švedai perėmė kamuolį ir surengė greitą ataką. Po to mačo baigtis išsisprendė per dešimt minučių. Per jas komandos įmušė tris įvarčius.

52-ą minutę Kimas Kallstromas atliko trumpą perdavimą Z.Ibrahimovčiui, kuris nukreipė jį į vartus- 1-0. Po trejų minučių Andrejus Jarmolenko skersavo kamuolį į švedų baudos aikštelę ir A.Ševčenko galva nukreipė sviedinį į Švedijos komandos vartus. Rezutatas tapo lygus -1-1.

Išlyginę dvikovos rezultatą, šeimininkai ėmė žaisti agresyviau ir 60 minutę uždirbo kampinį. Jį kėlė Andrejus Voroninas. Pirmas prie kamuolio prisilietė A.Ševčenko ir 61-ą minutę Ukraina persvėrė rezultatą – 2-1.

Iki paskutinės varžybų minutės švedai bandė išlyginti rezultatą, tačiau ukrainiečiai atsilaikė.

Beje, po kiekvieno šeimininkų įvarčio Donecko miesto padangę nušviesdavo fejerverkas.uolėją ir komandos kapitoną Zlataną Ibrahimovičių, kuris visada yra milžniškas skausmas varžovų gynėjams.

Rezultatas:

Ukraina – Švedija 2:1

11' K. Kallstromas (geltona kortelė)

52' [0 - 1] Z. Ibrahimovičius

55' [1 - 1] A. Ševčenko

62' [2- 1] A. Ševčenko

83' R. Elmas (geltona kortelė)

Sudėtys:

Ukrainos rinktinės: Andrejus Piatovas, Jevgenijus Chačeridis, Tarasas Michalikas, Jevgenijus Selinas, Sergejus Nazarenka, Jevgenijus Konoplianka, Andrejus Jarmolenka, Anatolijus Tymoščiukas, Olegas Gusevas, Andrejus Ševčenka, Andrejus Voroninas.

Švedijos rinktinės: Andreasas Isakssonas, Mikaelis Lustigas, Olofas Mellbergas, Andreasas Granqvistas, Martinas Olssonas, Rasmusas Elmas, Kimas Kallstromas, Sebastianas Larssonas, Ola Toivonenas, Markusas Rosenbergas, Zlatanas Ibrahimovičius.