UEFA reikalauja Ukrainos pakoreguoti „politinius marškinėlius“

Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) ketvirtadienį pareikalavo Ukrainos pakoreguoti savo 2020 metų Europos futbolo čempionato uniformą ir pašalinti Rusijos protestą išprovokavusį „politinį šūkį“.

Pasak UEFA, ant marškinėlių užrašytas šūkis „Šlovė didvyriams!“, naudotas per 2014 metų protestus Ukrainoje, yra „aiškiai politinio pobūdžio“. Antradienį Rusija nusiuntė skundą UEFA dėl Ukrainos „politinės“ 2020 metų Europos futbolo čempionato uniformos, ant kurios taip pat yra Ukrainos su Rusijos 2014 metais aneksuotu Krymu kontūrai.

Tačiau UEFA sakė, kad žemėlapio ant ukrainiečių marškinėlių keisti nereikia, nes Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos rezoliucija „pripažįstamos tokios sienos, kaip... pavaizduota“. UEFA taip pat patvirtino ant marškinėlių užrašytą šūkį „Šlovė Ukrainai!“, nes „pats savaime jis gali būti laikomas bendra, nepolitine fraze, turinčia bendrą nacionalinę reikšmę“.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova savo ruožtu ketvirtadienį pasveikino minimą UEFA reikalavimą.

„Sportas – ne mūšio laukas, o varžybų laukas... Tapkite sporto herojais ir turėsite šlovę. Būtent taip, o ne nacionalistiniais šūkiais“, – parašė ji platformoje „Telegram“.

Šūkis „Šlovė Ukrainai!“ ir atsakomasis šūkis „Šlovė didvyriams!“ yra patriotiškas devizas, dažnai naudotas Kremliaus remtą lyderį Viktorą Janukovyčių nuvertusių protestų dalyvių per 2014 metų revoliuciją, taip pat jie siejami su ne vieną dešimtmetį trukusia Ukrainos kova už nepriklausomybę.

Po to sukilimo, kurį Maskva pasmerkė, Rusija aneksavo Krymą ir pradėjo remti prorusiškus separatistus Ukrainos rytuose. Besitęsiantis konfliktas nuo 2014 metų pareikalavo daugiau nei 13 tūkst. žmonių gyvybių. Tarptautinė bendrija Krymo aneksiją laiko neteisėta ir jos nepripažįsta. Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga dėl to paskelbė sankcijų Rusijai.


Rašyti komentarą...
V
Vardas (būtinas)
2021-06-10 14:56:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek autorius per lietuvių kalbos raštu egzaminą gavo? Ar prieš paleisdamas rašliavą į tinklą, nors kartelį perskaitei?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų