Tritaškių rekordus JAV gerinantis lietuvis beldžiasi į NCAA duris

Prieš dvejus metus Sostinės krepšinio mokyklą (SKM) palikęs ir į JAV tęsti karjeros išvykęs Hubertas Pivorius spindi ryškiausiomis spalvomis – spėjo pagerinti mokyklos tritaškių rekordą ir jau sulaukė pasiūlymo iš NCAA aukščiausiame divizione rungtyniaujančio universiteto

H. Pivorius SKM marškinėlius vilkėjo dvejus metus – jį treniravo Tomas Purlys, anksčiau su krepšininku dirbęs ir Šarūno Marčiuliono akademijoje.

Vis tik 2019 m. krepšininkas nusprendė mokslus toliau tęsti JAV ir sau išsikėlė tikslą.

„Be abejo, pirminis tikslas pabaigus mokyklą būtų žaisti aukščiausiame NCAA divizione, bet tuo pačiu metu nepamiršti ir mokslų”, – prieš išvykdamas sakė krepšininkas.

Nors griovys dar neperšoktas ir sakyti „op“ negalima, bet galime neabejoti, kad kitą sezoną turėsime dar vieną lietuvį NCAA pirmenybėse.

Didelio dėmesio iš aukščiausiojo diviziono komandų sulaukiantis H. Pivorius gavo pirmą oficialų pasiūlymą – jį pasikvietė Indianos universiteto (IUPUI) komanda „Jaguars“.

Atvykęs į JAV H. Pivorius įsikūrė Majamyje, kur lanko privačią vidurinę Kristupo Kolumbo mokyklą ir tapo šios krepšinio komandos lyderiu.

Moksleivių čempionate buvęs SKM auklėtinis renka po 19,8 taško ir tą daro puikiu tikslumu – tikslą pasiekia 43 proc. tritaškių ir 52 proc. dvitaškių. Per vienerias rungtynes H. Pivorius varžovams vidutiniškai atseikėja po 3,75 tritaškio.

Šį sezoną H. Pivorius jau yra pataikęs 49 tritaškius, o praėjusiame jų realizavo net 72, taip pagerindamas mokyklos rekordą.

Jis nominuotas ir renkant 2021 m. „Mister Miami“ geriausią krepšininką – šiuose rinkimuose varžosi geriausi mokyklų krepšininkai.

Tai stebinti neturėtų – 2018 m. H. Pivorius tapo geriausiu Europos jaunučių čempionato snaiperiu, kuriame buvo ir antras naudingiausias Lietuvos rinktinės žaidėjas.

Prieš išvykdamas į JAV H. Pivorius Lietuvoje ne tik žaidė Moksleivių krepšinio lygoje (MKL), bet ir išbandė jėgas Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) – 2018-2019 m. sezone jam buvo suteiktas šansas ginti Molėtų „Ežerūno“ ir Vilniaus „Ryto“ dublerių garbę.

REKLAMA

Į JAV, Floridą, išvykai 2019 m. Kaip sekėsi pritapti šioje šalyje?

Pradžioje buvo sunku, vis dėl to nauja šalis, kultūra. Reikėjo poros mėnesių apsiprasti, bet visi priėmė šiltai ir maloniai, tad buvo žymiai lengviau.

Kaip pasikeitė tavo gyvenimas, palikus tėvynę ir persikrausčius į visiškai naują šalį?

Pasikeitė kardinaliai į gerąją pusę. Sugebėjau pamatyti pasaulį iš kitos perspektyvos, pažinti naują kultūrą. Naujos pažintys suteikė daug galimybių ir atvėrė naujų durų tobulėti ateičiai.

Prieš išvykdamas sakei, kad pirmasis tikslas – patekti į NCAA aukščiausią divizioną, bet ir nepamiršti mokslų. Kaip sekasi suderinti tai, ar mokslai nenukentėjo?

Derinti mokslus čia nesunku, visos sąlygos pritaikytos, kad visų pirma visi sportininkai būtų pažangūs mokykloje, o tik po to rūpintųsi atitinkamomis sporto šakomis.

Neseniai sulaukei pasiūlymo iš universiteto. Kaip tada pasijutai?

Buvo malonu, lyg svajonės išsipildymas, tačiau pridėjo daug motyvacijos toliau nesustoti ir rodyti dar geresnius rezultatus.

Mokyklos komandoje tapai tikru lyderiu, treneris tave pavadino vienu geriausių snaiperių visoje JAV. Kokio dėmesio šioje šalyje sulaukia moksleivių krepšinis – ar jauti dėmesį?

Moksleivių krepšinins čia labai populiarus, ypač Majamyje. Daug žmonių domisi ir seka savo palaikomas komandas, vyksta daug turnyrų ir parodomųjų varžybų. Asmeniškai, daugiausiai dėmesio sulaukiu, nes esu iš Lietuvos. Tai nelabai įprasta Majamyje, tad visada gaunu daug palaikymo ir tai džiugina.

Kiek tokiems rezultatams padėjo tai, kad prieš išvykdamas Lietuvoje spėjai pažaisti ir profesionaliai – NKL klube?

Buvo tikrai į naudą, kadangi buvau įgavęs kitokios patirties prie kitokių greičių ir greitesnio sprendimų priėmimo, tačiau krepšinis čia lyg diena ir naktis palyginus su Europa. Viskas paremta greitu „bėk ir mesk“ krepšiniu ir žaidėjų individualumu.

Kaip manai, ties kuriais žaidimo aspektais labiausiai patobulėjai po to, kai atvykai į JAV? 

Daugiausiai patobulinau individualius įgūdžius, dar labiau ištobulinau metimą, driblingą, ypatingai gynybą. Pavtko patobulinti ir įžaidėjo įgūd[ius, priimti geresnius sprendimus ir geriau atlikti perdavimus. Taip pat sustiprėjau fiziškai.

REKLAMA

Apskritai, koks dėmesys čia skiriamas talentų ugdymui?

Daugiausia dėmesio skiriama individualiam darbui, fiziniam pasiruošimui, todėl dauguma žaidėjų, kurie turi gerus pagrindus yra atletiški, turi gerą metimą ir daug pasiekia.

Kokie tavo artimiausi tikslai ir svajonės?

Artimiausi tikslai yra sėkmingai pabaigti sezoną, tobulinti savo žaidimą ir galiausiai perkelti įgūdžius į koledžų krepšinį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų