37
M. Fosteris. (Teodoras Biliūnas/ BNS nuotr.)

Sekmadienio vakarą įvyko antroji sezone principinė LKL akistata, kurioje fantastišką pergalę iškovojo  Vilniaus „Ryto“ (16/5) krepšininkai, svečiuose tikroje taškų fiestoje 100:94 (24:21, 21:21, 23:25, 32:27) įveikę Kauno „Žalgirį“ (18/4).

37

Tai jau buvo antroji vilniečių pergalė prieš „Žalgirį“ šiame LKL sezone.

„Rytas“ geriau pradėjo šio vakaro rungtynes. Jie gerai išnaudojo susikurtas progas, o žalgiriečių gynyba buvo gana kiaura.

„Rytas“ kėlinyje visada išliko priekyje, o po dešimties minučių pirmavo 24:21.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ išliko šalia varžovų, o vienu metu pagaliau ir išsiveržė į priekį. Po sėkmingų I. Tayloro ir A. Polonaros atakų šeimininkai pirmavo 37:35.

Vis dėlto vilniečiai solidžiai užbaigė kėlinį, juos į priekį tempė 14 taškų per pirmąją mačo dalį pelnęs Marcusas Fosteris. Po jo kelių atakų „Rytas“ vėl susigrąžino nedidelę persvarą ir ilsėtis komandos išėjo vilniečiams pirmaujant 45:42.

Po didžiosios pertraukos į aikštę sugrįžusios komandos surengė tritaškių šou. Du pataikė L. Lekavičius, bet net trimis atsakė „Ryto“ gynėjas Margiris Normantas.

Vilniečiai visada išliko bent truputį priekyje, bet kėlinio pabaigoje kiek užsikūrę žalgiriečiai po kelių sėkmingų atakų ir atkarpos 7:0 jau vėl varžovams kvėpavo į nugarą (67:68).

Ketvirtajame kėlinyje aikštėje toliau vyko labai atkakli kova, bet vilniečiai sėkmingai vis išlikdavo bent jau minimaliai priekyje.

Žalgiriečius į priekį tempė L. Lekavičius, bet šeimininkai po pusės kėlinio vis atsilikinėjo 79:82.

M. Normantas toliau rengė šou, pataikydamas dar kelis tolimus metimus, bet į tai atsakymų turėjo ir L. Lekavičius, taip pat taikliai svaidęs iš toli.

Daugiausia dėka jo pastangų  „Žalgiris“ vis išliko šalia vilniečių. Pabaigoje toliau aikštėje vyko tikra drama ir taškų fiesta.

Šeimininkai vis buvo arti vilniečių, bet lemiamą dūrį kauniečiams smeigė Elvaras Fridrikssonas, likęs 11,7 sekundės, pataikęs iš toli.

Galiausiai „Žalgiris“ jau varžovų neaplenkė ir fantastišką pergalę šventė „Rytas“ (100:94).

Beje, po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ vertėsi be I.Tayloro, kuris tik neseniai grįžo po šlaunies traumos.

„Rytas“ pataikė net 17/27 tritaškių. M. Normantas ir M. Fosteris abu pataikė po šešis iš jų.

M. Normantas apskritai pelnė 30  taškų, o M. Fosteris pridėjo 28.

Žalgiriečius bandė gelbėti puikias rungtynes sužaidęs Lukas Lekavičius, pelnęs 21 tašką.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 21 (6/8 trit.), Rolands Šmits 15, Isaiahas Tayloras 11, Arnas Butkevičius 9, Achille Polonara 8 (9 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 8 (4 atk. kam., 6 rez. perd.), Laurynas Birutis 7.

„Rytas“: Margiris Normantas 30 (6/6 trit., 4 rez. perd.), Marcusas Fosteris 28 (6/8 dvit.), Martynas Echodas 10 (4 atk. kam.), Benedekas Varadi 9 (5 rez. perd.), Elvaras Fridriksonas 8, Gytis Masiulis 7 (5 atk. kam.), Lukas Uleckas 7.