naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pernai gruodžio 11 dieną sulig Abu Dabyje praūžusiu FIBA Pasaulio turo finalu užsidengė 2022-ųjų trijulių krepšinio sezono uždanga. Iki naujojo sezono likus dar daugiau nei dviem mėnesiams, vienas Šakių „Gulbelės“ atstovų bei pretendentų į Lietuvos rinktinę, Modestas Kumpys, nesiilsi ir gyvena pasirengimo naujiems iššūkiams ritmu, rašoma LKF pranešime.

Pernai gruodžio 11 dieną sulig Abu Dabyje praūžusiu FIBA Pasaulio turo finalu užsidengė 2022-ųjų trijulių krepšinio sezono uždanga. Iki naujojo sezono likus dar daugiau nei dviem mėnesiams, vienas Šakių „Gulbelės“ atstovų bei pretendentų į Lietuvos rinktinę, Modestas Kumpys, nesiilsi ir gyvena pasirengimo naujiems iššūkiams ritmu, rašoma LKF pranešime.

REKLAMA

Krepšininkas šiuo metu kartu su šeima yra įsikūręs Vengrijoje, kur rungtyniauja jo žmona Monika Grigalauskytė, atstovaujanti Lietuvos rinktinei tiek 3x3, tiek tradiciniame krepšinyje. Trijulių krepšinis vaiką auginančiai krepšininkų šeimai suteikė šansą kur kas daugiau laiko praleisti kartu.

„Šeimoje tokia situacija, kad Monika sezono metu žaidžia. Nenorime skaldyti šeimos – kad vaikas augtų su abiem tėvais. Neturėjau kito pasirinkimo, kitos opcijos, jei norėjau žaisti krepšinį. 3x3 krepšinis suteikia man šitą galimybę. Galime sezono metu kartu gyventi, po to vasarą galiu žaisti krepšinį“, – savo posūkio į trijulių krepšinį motyvus aiškino M. Kumpys.

REKLAMA

31-erių sportininkas visą karjerą pasižymėjo išskirtinėmis atletinėmis savybėmis, kurių nepraranda iki šiol. Prie tokio stabilumo prisideda itin nuoseklus darbas treniruoklių salėje ir kūno priežiūra.

REKLAMA

„Reikia pasiruošti, krauti baterijas, nes vėl laukia ilgas sezonas – prasidės balandį ir baigsis tik gruodį. Kiekvieną mielą dieną sportuoju bent po 2-3 valandas. Save prisižiūriu ir neapsileidžiu, per visą karjerą palaikau tokį režimą. Dirbu su fizinio rengimo programa. Kadangi pažįstu savo kūną, turiu treniruočių sistemą ir individualiai ruošiuosi“, – pasakojo M. Kumpys.

„Sąlygos geros – nežinau, kur Lietuvoje gaučiau tokias sąlygas, kokias sportui turiu čia. Tiek sporto, tiek treniruoklių salėje. Pernai buvome Čekijoje, ten lengviau surasti, su kuo žaisti ledo ritulį, nei krepšinį. Kiek ten buvau, kamuolio beveik neliečiau“, – apie sąlygas moterų krepšinio tradicijas puoselėjančioje Vengrijoje pridūrė krepšininkas.

REKLAMA

Visgi likę trys M. Kumpio komandos draugai „Gulbelėje“ – Marijus Užupis, Paulius Beliavičius ir Aurelijus Pukelis – šiuo metu negali sau leisti ruoštis 3x3 krepšinio sezonui, kadangi su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ kovoja dėl NKL titulo.

Tokia situacija, kuomet sunku kalendoriuje atrasti laiko atostogoms, anot M. Kumpio, yra nepavydėtina.

„Žaidėjai nepailsi ir pervargsta, kai žaidžia kiaurus metus. Kai prasidėjo pasiruošimas NKL sezonui, komandos draugai tiesiai iš treniruočių ar rungtynių važiuodavo į oro uostą, skrisdavo 10-15 val. į turnyrus. Sužaidę juose, kitą dieną jie išvažiuodavo, o grįžę lėkė tiesiai į treniruotę. Kai vyksta tokios nesąmonės – garantuotas perdegimas, praktiškai ieškoma traumų. Galbūt jie labiau pavargę ne fiziškai, o psichologiškai, nes žino, kad po skrydžio nemiegoję turės vykti į treniruotę.

REKLAMA
REKLAMA

Tikrai reikėtų to poilsio. Aš po sezono pailsėjau 2-3 savaites ir vėl kibau į darbus, tai optimaliausias variantas. Penki prieš penkis krepšinio sezonui pasibaigus irgi kelias savaites atleidi vadeles, pailsi ir vėl pradedi ruoštis. Skirtumas tas, kad ruošiesi ne vasarą, o žiemą“, – apie komandos draugų situaciją pasakojo M. Kumpys.

Šie metai – kertiniai, kalbant apie patekimą į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes. Šiuo metu trečioje vyrų rinktinių reitingo vietoje įsitaisę lietuviai turi gerus šansus užsitikrinti olimpinį debiutą. Lapkričio 1 d. pirmos trys reitingo ekipos (daugiausiai dvi iš vieno žemyno) bus apdovanotos tiesioginiais kelialapiais į Paryžių.

REKLAMA

Norą užsivilkti rinktinės marškinėlius svarbiausiose nacionalinių ekipų varžybose, išreiškė ir M. Kumpys.

„Tikslas ten būti automatiškai yra. Į rinktinę norisi visada patekti. Jei treneris kviestų – važiuočiau, stengčiausi dalyvauti, visada esu pasiruošęs padėti“, – tvirtino klaipėdietis.

M. Kumpys buvo dalis Lietuvos komandos, kuri 2021 m. krito olimpinėje atrankoje, kuomet buvo pralaimėta vėliau pirmaisiais istorijoje olimpiniais čempionais tapusiems latviams. Vis tik pernai pasaulio vicečempionais tapę lietuviai jau susikūrė savo vardą trijulių krepšinyje.

REKLAMA

„Mūsų, lietuvių, prisibijo visos šalys. Tie patys serbai, amerikiečiai, latviai – visi prisibijo, nes žino, kad žaidžiame kietai, iki galo kovojame. Nekalbu vien apie rinktinę – taip yra ir klubiniame krepšinyje. Mūsų nekviečia į draugiškus turnyrus, nes nenori treniruotis prieš mus, kad nepamatytume, kaip kiti žaidžia ir treniruojasi“, – ženkliai išaugusį lietuvių statusą pasaulyje pažymėjo krepšininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Trijulių krepšinio virusu užsikrėtė ir M. Kumpio žmona M. Grigalauskytė. Moterų rinktinei vos per dvejus metus ji padėjo atlikti didžiulį šuolį reitinge – ketvirtoje pozicijoje žengiančios moterys taip pat bus pretendentės vykti į Paryžių.

„Prieš dvejus metus Klaipėdoje buvo stovykla, Monika tada pačiupinėjo žaidimą. Nežinau, kaip ji užsikrėtė – gal žiūrėdama to sezono varžybas. Ten daugiau jaudulio, emocijų, adrenalino. Pernai, kai klausė ar vykti į rinktinę, sakiau jai, kad važiuotų.

REKLAMA

Net „Womens“ serijos turnyruose jos visada atstovauja Lietuvai, ne klubui. Smagu laimėti turnyrus su Lietuvos užrašu. Moterys jau žaidė ir Europos, ir pasaulio čempionatuose, o penki prieš penkis rinktinė aštuonerius metus nežaidė turnyruose. Jos, kaip aukšto lygio žaidėjos, nori atstovauti savo šaliai, nėra svarbu, kuriame krepšinyje“, – teigė M. Kumpys.

„Taip, būtų labai smagu, nesiginčysiu“, – paklaustas apie galimybę kartu su žmona kitąmet atstovauti Lietuvai Paryžiuje, atsakė žaidėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų