Tituluočiausias Lietuvos olimpietis Alekna – apie auksinį kelią, šlovę ir rekordus

Virgilijus Alekna yra tituluočiausias Lietuvos olimpietis. Tris medalius (du aukso ir bronzą) per savo karjerą žaidynėse iškovojęs buvęs disko metikas yra šios savaitės laidos „Nematoma pusė“ svečias.

Laidos vedėjas Tomas Langvinis prakalbo apie įsimintiniausius V. Aleknos karjeros metus. 2000-ieji buvo tie, kai buvusio sportininko gyvenime įvyko daug permainų tiek šeimoje, tiek karjeroje.

„Tada buvo toks metas, kai dar sausio ar vasario mėnesį išsiskyrėme su treneriu. Tai pradėjau treniruotis vienas, padedamas tuometinio kineziterapeuto. Su šviesios atminties treneriu tada išsiskyrėme, nes tiesiog kartojosi tos klaidos, nedavė rezultatų bendras darbas ir daugiau gal jo sprendimas buvo, kad reikia išsiskirti, kažką keisti.

Tad šis įvykis irgi įkvėpė mane gerinti rezultatus, o paskui taip ir gavosi, kad viskas šoko aukštyn. Paskui buvo ir tas metimas Kaune, kuris buvo antras metimas istorijoje (73,88,– aut. past.). Po savaitės dalyvavau  Ciuriche vykusiose varžybose, kur irgi susirinko visi stipriausi metikai, o ten irgi 71 m. numečiau diską. Ten uždaras stadionas, be vėjo, kas turi mums įtakos“, – tikino buvęs disko metikas.

Dabar Seimo nario pareigas einantis V. Alekna prisiminęs tuos metus pasakojo ir apie skausmus, ir apie patirtą traumą, dėl kurios jautė didelį nepatogumą, bet operaciją atliko tik po Sidnėjaus olimpiados.

Buvęs olimpietis taip pat dalijosi mintimis apie sportines taktikas, kuriuo metimu tinkamiausia siekti geriausio rezultato.

„Mums svarbiausia pirmais trimis patekti į finalą, kad gautum šansą mesti dar triskart. O tada jau prasideda tikros varžybos“, – teigė buvęs sportininkas.

2000 m. Sidnėjuje V. Alekna auksinį metimą atliko penktu bandymu.

„Atsimenu didelį triukšmą stadione, nes tuo metu vyko bėgimo varžybos, kurias laimėjo australė. Ji po finišo bėgo garbės ratą, stadionas ošė, triukšmas didelis. Tai gal tas ir mane kartu motyvavo, pridėjo šiek tiek energijos. Stadionas visas kunkuliuoja, tai buvo toks metimas, kai gavosi tuo metu buvau ant energijos bangos“, – sakė V. Alekna.

REKLAMA

V. Alekna dukart yra triumfavęs Pasaulio čempionate. Pirmąjį auksą jam pavyko iškovoti 2003-aisiais Paryžiuje. Kitais metais Atėnuose lietuvis dar sykį pasidabino olimpiniu auksu.

Ten, anot paties buvusio sportininko, visas jėgas jis sudėjo į pirmąjį bandymą. Jis tada diską nusviedė 69,89 m ir pasiekė olimpinį rekordą.

„Maksimaliai sukaupiau viską, ka turiu. Aišku, čia ir meistriškumo lygys, nes nei pirmas, nei paskutinis metimas nėra paprastas. Bet tąkart to metimo užteko. Jaučiau paskui, kad jėgos senka, o Atėnų stadionas buvo karšta tvirtovė, varžybos vyko vakare, bet vis vien buvo gal 30 laipsnių karščio. Dieną net daugiau. Tai tas karštis sekina, tad tas mano pasirinkimas buvo teisingas, nes paskui jėgų tiek nėra, negalėjau laukti“, – pasakojo V. Alekna.

V. Alekna laidoje „Nematoma pusė“ pasakojo apie pergales, po jų užklupusią šlovę, didžiausius varžovus ir savo olimpinį kelią.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų