Danijoje vykusio pasaulio dviračių treko čempionato keirino rungties aukso medalį iškovojus Simonai Krupeckaitei Didžiosios Britanijos komanda pareiškė, kad lietuvė pažeidė taisykles, paskutiniame rate išvažiuodama už trasos ribų, tačiau varžybų teisėjai protestą atmetė.

Patvirtinus, kad jai atiteko auksas, S. Krupeckaitė atskleidė nesitikėjusi tapti čempione.

„Mano tikslas buvo išeiti į treką ir atiduoti visas savo jėgas. Tai buvo paskutinė mano galimybė iškovoti aukso medalį, tačiau nesitikėjau, kad man pavyks, – sakė praėjusių metų 500 m atskiro starto lenktynių pasaulio čempionė bei planetos rekordo savininkė S. Krupeckaitė. – Šiandien buvo paskutinė varžybų diena ir aš esu labai pavargusi“.

27-erių metų S. Krupeckaitė išsiveržė į priekį, likus trims ratams iki finišo, ir išsaugojo pranašumą prieš varžoves.

Sidabro medalį keirino rungtyje pelnė britė Victoria Pendleton.

Varžybų nugalėtoja paaiškėjo po fotofinišo.

S. Krupeckaitė planetos pirmenybėse Danijoje iškovojo keturis medalius. Lietuvė 500 m atskiro starto lenktynėse užėmė antrąją vietą bei pelnė bronzos medalius asmeninėse ir komandų (su Gintare Gaivenyte) sprinto rungtyse.

Moterų keirino varžybos įtrauktos į 2012 metų Londone vyksiančių vasaros olimpinių žaidynių programą. Nuo šiol olimpinėse žaidynėse vyrai ir moterys varžysis penkiose vienodose rungtyse – sprinto, komandų sprinto, keirino, komandų persekiojimo lenktynėse ir daugiakovėje.

Siūlome pasižiūrėti keirino rungties finalą ir lietuvės S. Krupeckaitės triumfą: