Tarptautinis olimpinis komitetas skirs 800 milijonų JAV dolerių kovai su koronaviruso pasekmėmis

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) nusprendė padengti iki 800 milijonų JAV dolerių išlaidų, kad įvykdytų savo įsipareigojimus dėl Tokijo 2020 olimpinių žaidynių organizavimo, toliau vykdytų savo išplėstinę veiklą ir paremtų visą olimpinį judėjimą. Šią sumą padengs pats TOK, įskaitant bet kokį finansavimą iš Olimpinio fondo.

Ši suma apima TOK nukeltų žaidynių organizavimo išlaidas (iki 650 milijonų JAV dolerių) ir pagalbos paketą (iki 150 milijonų JAV dolerių) olimpiniam judėjimui, įskaitant Tarptautines federacijas (TF), nacionalinius olimpinius komitetus (NOK) ir TOK pripažintas organizacijas, kad būtų galima užtikrinti jų tolesnę veiklą ir paramą sportininkams. Tokį planą TOK vykdomasis komitetas (VK) patvirtino gegužės 14 dieną.

Šiuo metu TOK vykdo išsamią analizę, kad įvertintų viruso COVID-19 poveikį visai savo veiklai. Tai sudėtinga užduotis, nes dabartinėje situacijoje būtina atsižvelgti į daugybę nuolat kintančių faktorių.

Kaip olimpinio judėjimo lyderis, TOK turi svarbų vaidmenį užtikrinant paramą suinteresuotosioms šalims viruso COVID-19 plitimo metu. Išreikšdamas solidarumą su olimpiniu judėjimu, TOK taip pat suformavo 150 milijonų JAV dolerių pagalbos paketą, kuriuo galės pasinaudoti TF, NOK ir TOK pripažintos organizacijos. Šis finansavimas skirtas padėti jiems tęsti misiją plėtoti savo sporto šakas, ruoštis olimpinėms žaidynėms ir remti savo sportininkus. TOK ir jos suinteresuotosios šalys dar vis analizuoja poreikius kiekvienu konkrečiu atveju.

Be to Šveicarijos Federalinė Taryba sutiko teikti paramą Šveicarijoje įsikūrusioms TF kaip jungtinės programos su TOK dalį. „TOK dėkingas Šveicarijos Federalinei Tarybai už pasiūlymą kartu paremti tarptautines federacijas. Esame tvirtai pasiryžę sėkmingai įgyvendinti šią Tarptautinių sporto federacijų paramos programą bendradarbiaudami su Šveicarijos valdžios institucijomis. Šia iniciatyva pripažįstama Tarptautinių sporto federacijų ir paties sporto svarba,“ – komentavo TOK Prezidentas Thomas Bachas.

REKLAMA

Anksčiau buvo paskelbta, kad Olimpinis solidarumas padidino savo sportininkų programoms skirtą biudžetą 15 milijonų JAV dolerių. Ši suma padengs daugiau nei 1600 sportininkų iš 185 NOK ir TOK pabėgėlių olimpinės komandos stipendijas.

Olimpinis solidarumas taip pat 10,3 milijono dolerių padidino NOK‘ų dalyvavimo olimpinėse žaidynėse subsidijoms skirtą biudžetą. Šis papildomas biudžetas suteiks Olimpiniams solidarumui galimybes skirti papildomų lėšų, kuriomis bus dengiamos išskirtinės su žaidynėmis susijusios išlaidos, patirtos NOK‘ų dėl Tokijo 2020 olimpinių žaidynių atidėjimo.

„Olimpinis judėjimas susidūrė su beprecedenčiu iššūkiu. TOK pirmą kartą istorijoje turės surengti atidėtas olimpines žaidynes ir taip pat privalės padėti savo suinteresuotosioms šalims įveikti šią pasaulinio masto krizę. Šioje naujoje situacijoje būtinas visų mūsų solidarumas, kūrybiškumas, pasiryžimas ir lankstumas. Mums visiems teks aukotis ir daryti kompromisus.

Išskirtinės aplinkybės reikalauja išskirtinių priemonių. Šioje situacijoje prisidėti privalo kiekvienas iš mūsų ir tai taikoma visiems, įskaitant TOK. Šiandienos finansiniai planai leis mums reaguoti į šias reikmes,“- sakė T. Bachas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų