Pirmadienio vakarą Dohoje (Kataras) tęsiasi Pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame pusfinaliuose pasirodė ir du lietuviai.

Pirmoji į baseiną šoko Kotryna Teterevkova, kuri varžėsi 100 m krūtine rungtyje. Lietuvė distanciją įveikė per 1 min. 6.61 sek. ir savo pusfinalyje buvo ketvirta. Iki karjeros rekordo K.Teterevkovai trūko 0.26 sek.

Bendroje įskaitoje plaukikė užėmė 7-ąją vietą ir pasiekė finalą. 100 m plaukimo krūtine finalas vyks antradienį 19 val. 45 min. Lietuvos laiku.

Pusfinalyje dominavo kinė Qianting Tang, įveikusi distanciją per 1 min. 5.36 sek. Antra buvo airė Mona McSharry (1:06.11), trečia – kinė Chang Yang (1:06.27). Už finalo borto liko 2022 m. šios rungties pasaulio čempionė italė Benedetta Pilato.

„Šiaip džiaugiuosi, nes man atrodo, kad čia pirmas finalas pasaulio čempionate šitoj rungty ir rezultatu esu patenkinta. Antras geriausias rezultatas, nes geriausią labai seniai esu padariusi.

Sunku pasakyti. Kartais gerai pasiseka, kartais – nelabai“, – po pusfinalio kalbėjo lietuvė.

Po atrankinio plaukimo K. Teterevkova buvo minėjusi, kad galėjo dar geriau, tad įdomu, kiek rezervo dar liko finalui?

„Dabar reikia pailsėti ir žiūrėti, kaip rytoj savijauta bus. Sakyti daug ką galiu“, – šyptelėjo plaukikė.

Paklausta, ar galėjo prie to prisidėti ir įtampa, lietuvė teigė, kad tai tikrai galėjo turėti įtakos:

„Aišku, be abejo, bet po rytinio starto, kuris buvo pirmas, kažkiek nuslūgo ir ėjau ramesnė nei į rytinius plaukimus.“

Ši rungtis K. Teterevkovai nėra pagrindinė, o patogiau ji jaučiasi 200 m distancijoje.

„Labai sunku koncentruotis yra tik į vieną rungtį, nes gali perdegti, – sakė plaukikė. –  100 yra kaip antras šansas parodyti save. Būna vieną kartą geriau suplauki 100, kitą kartą – 200.“

Primename, kad atrankiniame plaukime K. Teterevkova 100 m įveikė per 1:06,85 min. ir bendroje įskaitoje buvo šešta

Šios rungties atrankoje taip pat varžėsi ir Rūta Meilutytė, tačiau jai plaukimas nesusiklostė. R. Meilutytė finišavo per 1:07,79 min. ir bendroje įskaitoje užėmė tik 17-ą vietą.