Pasaulio Sveikatos organizacijos teigimu, sveikatą ir gyvenimo trukmę lemia skirtingi veiksniai: 10 proc. nulemia medicininės priemonės, aplinkos ir darbo sąlygos – apie 20 proc., paveldimumo veiksniai dar apie 20 proc., o likusią dalį – 50 proc. – gyvenimo būdas, teigiama pranešime spaudai.

Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas kartu su Lietuvos Respublikos garbės konsulatu Neapolyje spalio 3 d. Vilniaus rotušėje organizuoja mokslinį tarptautinį kongresą „Fizinis aktyvumas ir Viduržemio jūros dieta – kelias į sveiką gyvenimą“ (Physical Activity Prescription and Mediterranean Diet for a Wellness Culture).

Sveika mityba ir fizinis aktyvas – tai kertiniai dalykai, formuojantys sveiką gyvenseną.

„Pasaulyje daugėja žmonių, turinčių antsvorio ir nutukimo problemų, todėl būtina atkreipti dėmesį į sveiką gyvenseną, sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą. Moksliniame tarptautiniame kongrese šiuos klausimus kaip tik ir svarstysime su kolegomis iš Italijos“, – sako Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekanas profesorius Algirdas Utkus.

Profesoriui antrina Italijos sporto medicinos federacijos atstovas dr. Savy Saverio Salierno: „Kongresas svarbus ne tik todėl, kad prisideda prie tarptautinių santykių tarp Lietuvos ir Italijos gerinimo, tačiau dar ir dėl to, jog sveikos gyvensenos, sveikatos kultūros tema yra ypatingai aktuali šiuolaikiniame pasaulyje. Kongrese pranešimus skaityti kvietėme ne tik gydytojus, bet ir sporto federacijų, olimpinių komitetų atstovus, atletus iš abiejų šalių“.

REKLAMA

Kongreso metu bus aptariamos labai įvairios temos: viduržemio jūros dieta ir sveika gyvensena; antsvoris ir genetika; studentų fizinis aktyvumas; krūties vėžys ir fizinis aktyvumas; pica Neapolyje ir pasaulyje; fizinis aktyvumas bei kremzlių susidėvėjimo prevencija.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų