Vilniaus „Žalgiris“ trečiadienio vakarą sukūrė Lietuvos futbolo istoriją. Vladimiro Čeburino auklėtiniai svečiuose dar sykį 2:0 (1:0) pranoko „Malmo“ klubą iš Švedijos ir pateko į trečiąjį Čempionų lygos atrankos etapą.

Pirmajame mače namuose žalgiriečiai „Malmo“ buvo įveikę 1:0.

Kitame Čempionų lygos atrankos etape vilniečiai išbandys jėgas su Budės „Glimt“ iš Norvegijos. Norvegijoje mačas vyks rugpjūčio 3-ąją, o atsakomasis susitikimas Vilniuje numatytas rugpjūčio 9-ąją dieną.

Šio vakaro žalgiriečių pergalė kartu reiškia, kad jie mažų mažiausiai tikrai varžysis UEFA Konferencijų taurės turnyro grupių etape (jei patirs nesėkmes Čempionų lygos, o paskui ir Europos lygos atrankoje).

Tai bus pirmasis kartas Lietuvos futbolo istorijoje, kai mūsų šalies klubas varžysis Europos taurių turnyrų grupių etape.

Pergalė „Žalgiriui“ užtikrino ir mažiausiai 2,9 mln. eurų piniginį prizą.

Na, o rungtynes šeimininkai pradėjo kiek geriau ir iškart perėmė kamuolio kontrolę. Tiesa, bent jau pradžioje jiems itin pavojingų situacijų sukurti nepavyko.

Bet kiek vėliau Edvinas Gertmonas jau tikrai turėjo darbo, kai švedai kelis sykius itin pavojingai smūgiavo į vartus, bet žalgiriečių vartininkas sužaidė labai patikimai.

Ir nors „Malmo“ buvo arčiau įvarčio per pirmąjį mačo pusvalandį, vis dėlto „Žalgiris“ dūrė varžovams netikėčiausiu metu.

Puikiai apsigynę žalgiriečiai 34-ąją minutę labai gerai išbėgo į greitą kontrataką, o jos smaigalyje atsidūręs Mathiasas Oyewusi užtikrintai smūgiu į apatinį vartų kampą išvedė Vilniaus klubą į priekį.

„Malmo“ antrąjį kėlinį pavojinga ataka, vis dėlto į tai svečiai turėjo atsakymą ir jau netrukus rezultatą padvigubino.

52-ąją minutę Renanas Oliveira pirmasis suskubo prie atšokusio kamuolio ir žalgirietis niekieno netrukdomas užtikrintai iš labai patogios pozicijos visai šalia vartų pelno antrąjį svečių įvartį.

Nuo tada šeimininkai spaudė svečius iš Lietuvos, bet žalgiriečiai tikrai patikimai gynėsi.

O 78-ąją minutę „Malmo“ kapitonas A. Christiansenas dar užsidirbo antrąją geltoną kortelę bei buvo išvytas iš aikštės.

Galiausiai žalgiriečiai apsigynė ir šventė galutinę pergalę 2:0.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Antras kėlinys:

90+6 min. VISKAS. Istorinė pergalė!

87 min. Atrodo visi jau susitaikė su rezultatu. Žaidimas kiek aprimo, tribūnos irgi gana tylios.

78 min. Šeimininkų kapitonas A. Christiansenas užsidirba antrąją geltoną kortelę ir yra vejamas iš aikštės. „Malmo“ rungtynes baigs mažumoje.

70 min. Svečiai ir bando atsakyti išpuoliais. Švedai užgula žalgiriečių vartus, bet „Žalgiris“ ginasi gerai.

62 min. „Malmo“ atrodo kiek sutrikę po tokio smūgio. „Žalgirio“ žaidėjai kol kas irgi išvengia didelių klaidų gynyboje.

52 min. 2:0!!!! FANTASTIKA! R. Oliveira pirmasis suskubo prie atšokusio kamuolio ir žalgirietis niekieno netrukdomas užtikrintai iš labai patogios pozicijos visai šalia vartų pelno antrąjį svečių įvartį.

48 min. Oj koks pavojingas išpuolis prie „Žalgirio“ vartų – varžovų žaidėjas vos neliečia šalia skriejančio kamuolio. Pritrūko centimetrų ir veikiausiai būtų buvęs išlyginamsis vartys.

46 min. Prasideda antroji mačo dalis!

Pirmas kėlinys:

45+1 min. Baigiasi pirmasis kėlinys. Fanastiškas rezultatas, nepaisant to, kad švedai bandė spausti ir atliko labai pavojingų smūgių, bet žalgiriečiai smeigė skaudų dūrį varžovams. „Žalgiris“ priekyje 1:0.

40 min. Vilniečiams reikia būti atsargiems. Jie turi jau tris žaidėjus, kurie prieš save išvydo geltonas korteles. Tai yra Marko Miličkovičius, Joelis Bopesu ir N. Gorobsovas.

34 min. ĮVAAAAAAAARTIS. „Žalgiris“ priekyje! Mathiasas Oyewusi greitoje kontratakoje pabėga vienas prieš vartininką ir siunčia kamuolį pažeme į varžovų vartus.

27 min. E. Gertmonas turi dar daugiau darbo... Dar du itin pavojingi „Malmo“ smūgiai, bet lietuvis ir toliau savo vartus gina puikiai.

21 min. Pavojingas varžovų smūgis, bet E. Gertmonas sužaidžia puikiai ir smūgį atremia.

13 min. Žalgiriečiai surengia pirmą rimtą išpuolį prie „Malmo“ vartų, tačiau nepavyko pasiekti tinkamai kamuolio ir šis atsidūrė pas varžovų vartininką.

Čia pat išpuoliu atsakė šeimininkai, bet patikimai sužaidė svečų vartininkas Edvingas Gertmonas.

7 min. Švedijos klubas kontroliuoja kamuolį, bando konstruoti atakas, tačiau žalgiriečiai kol kas ginasi patikimai be didesnių rūpesčių.

1 min. Mačas prasideda!

Didžiausia nesąmonė nėra transliacijos. Apgaiėtina....