Tamperėje ir Helsinkyje (Suomija) vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionato elitiniame divizione labai svarbią pergalę iškovojo Latvijos rinktinė, kuri po baudinių serijos 4:3 (0:0, 3:2, 0:1, 0:0, 1:0) palaužė Austrijos rinktinę bei iškovojo du taškus bei keturiais aplenkė paskutinėje vietoje esančią Didžiąją Britaniją.

Pirmasis kėlinys buvo pažymėtas baudos minutėmis, kurių latviai surinko 6, o austrai – 4.

Antrame kėlinyje pirmieji įvartį pelnė austrai, kai pasižymėjo Benjaminas Nissneris (21:10), tačiau labai greitai Rudolfs Balcers (25:36) rezultatą išlygino.

Netrukus austrai du kartus iš eilės pažeidė taisykles, o vieno žaidėjo kiekybinę persvarą išnaudojo Rihards Bukarts (29:50). Visgi labai greitai ir latviai pažeidė taisykles, o dviejų žaidėjų pranašumą išnaudojo Dominique‘as Heinrichas (31:24) ir rezultatas vėl tapo lygus 2:2. Dar prieš antrojo kėlinio pabaigoje pasižymėti sugebėjo R.Balcers (35:40) ir atstatė vieno įvarčio latvių pranašumą.

Trečiame kėlinyje Thomas Rafflas (46:21) mušė trečią įvartį į Latvijos rinktinės vartus ir tai buvo pratęsimą nulėmęs įvartis.

Pratęsimo metu įvarčių pelnyta nebuvo, o baudinių serijoje sėkmė lydėjo latvius.

Pirmieji smūgiavo austrai, tačiau įvarčio nepelnė, tuo tarpu latvis Nikolajs Jelisejevs pirmuoju bandymu nuginklavo austrų vartininką Bernhardą Starkbaumą. Netrukus sekė dar du nesėkmingi austrų bandymai ir vienas latvių, kol galiausiai Roberts Bukarts įmušė antrą baudinį į austrų vartus. Nors D.Heinrichas atsakė tiksliu pirmuoju Austrijos rinktinės baudiniu ir nors latvių bandymas nebuvo sėkmingas, tačiau lemiamas Briano Leblerio baudinys buvo atremtas vartininko ir latviai šventė pergalę.