Subliuškusiame futbolo kupole buvęs treneris: matėsi, kaip kai kur banguoja stogas

Antradienio naktį gausaus sniego neatlaikė ir sugriuvo Vilniaus Pilaitės gimnazijos stadiono kupolas.

22

Stogas įgriuvo maždaug 3 val. nakties.

Pripučiamu kupolu dengtas Pilaitės gimnazijos stadionas atidarytas pernai rugpjūtį. Šiame manieže vyksta futbolininkų treniruotės.

Įdomiausia tai, kad ten dar antradienio vakarą treniravosi pirmoji Vilniaus „Žalgirio“ futbolo komanda. Čia kartais treniruojasi ir futbolo klubo „Ateities“ jaunieji futbolininkai.

(22 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sostinėje dėl sniego sugriuvo Pilaitės maniežo kupolas

Vakar kupole treniruotės metu buvo „Žalgirio“ trenerio asistentas Žydrūnas Grudzinskas. Anot jo, kartais viduje galima buvo jaustis nelabai jaukiai.

„Matėsi viršuje bangavimas vienoje stogo vietoje. Atstumas nemažas, baisu gal ir nebuvo, bet jautėsi tas stogo judėjimas aukštyn-žemyn. Dar kažkiek galbūt įtakos turėjo šalia buvęs sniegas, kuris nuslysta nuo stogo ir didina spaudimą. Nes siena labai tvirta buvo, kamuolys taip gerai atšoka, paspaudus ją atrodė kai betoniniai luitai“, – tv3.lt sakė Ž. Grudzinskas.

„Aišku, ta erdvė ten gana didelė. Bet darydami tempimo pratimus šiek tiek žiūrėjome ir galvojome, kad gal nereikia čia užsibūti. Be abejo, kupolas taip turbūt nesugriūtų, jis po truputį trauktųsi, dingsta slėgis, kaip koks balionas. Įdomu ir pačiam, kaip ten viskas sugriuvo, kokiu greičiu išsileido. Nesprogo gi turbūt“, – pridūrė treneris.

Anot Ž. Grudzinsko, treniruotėje buvo apie 30 asmenų.

Dėl naktį subliuškusio kupolo gyventojams taip pat kilo susirūpinimas, ar Vilniuje esančios Baltijos futbolo akademijos (BFA) arenos kupolas irgi nesubliūkš bei nesukels pavojaus sportuojantiems.

Visgi BFA direktorius Ivan Švabovič tv3.lt teigė, kad kupolas yra prižiūrimas jau beveik dvi paras, laikomasi gamintojo rekomendacijų, todėl toks scenarijus, koks buvo Vilniaus Pilaitės gimnazijos stadione, negresia.

REKLAMA

„Mes laikomės gamintojo eksploatacijos nurodymų. Didžiausia grėsmė šitam kupolui yra šlapias, gausus sniegas, kuris ilgai krinta. Dėl to reikia imtis tam tikrų priemonių. Pirmiausiai, įjungti šildymą ir tai daryti maksimaliai, be sustojimo. Įprastai arena nėra šildoma – šildymas įjungiamas likus valandai iki treniruotės, tada šildymas išjungiamas. Tačiau, kada sninga, privalome įjungti. 

Netrukus bus dvi paros, kaip be sustojimo mes šildome areną, prižiūrime. Šildant areną, sniegas, kuris krinta ant kupolo, jis sušyla ir nuslysta į apačią. Tad mums didžiausias iššūkis yra surinkti tą sniegą, kuris yra nukritęs ant žemės. Tam mes pasitelkėme visą bendruomenę, prašėme vaikų tėvelių pagalbos, kad sniegas būtų nukastas, nes nenorime, kad jis pasiliktų, kai pradės šalti

Šiandien tikslas – iki 20 val. viską nukasti.  Išties, situacija neeilinė, ne kiekvieną dieną sulaukiame tokio sniego. Visgi atlaikėme tokią sniego griūtį. Jeigu pamatytumėme, kad ant kupolo susikauptų daug sniego ar jis pakryptų, tada mes iš karto patys nuleistumėm kupolą, nelauktumėme, kol jis suplyš. Vėliau su kastuvais nuo stogo susikaupusį sniegą reikėtų nuvalyti ir vėl pripūsti. Tokios yra gamintojo rekomendacijos“, – kalbėjo BFA direktorius. 

‼️Reikalinga PAGALBA 🙏‼️ Mūsų BFA areną užsnigo tiesiogine žodžio prasme ir kyla pavojus, kad stogas gali įplyšti🥺 Mūsų...

Posted by Baltijos Futbolo Akademija on 2021 m. sausio 26 d., antradienis

Sostinės vicemeras Valdas Benkunskas kiek anksčiau teigė, kad buvo imtasi pastangų, kad nelaimė nenutiktų.

„Maniežą prižiūrinti mokykla pastarosiomis dienomis konsultavosi su gamintojais ir pagal jų rekomendacijas ėmėsi prevencinių priemonių. Buvo keliamas slėgis, didinama šildymo temperatūra, tačiau sniego prisikaupė tiek daug, kad su gamintoju suderintos priemonės rezultato nedavė“, – feisbuke trečiadienį rašė vicemeras.

Infrastruktūros įrengimas Vilniaus miesto savivaldybei atsiėjo apie 2 mln. eurų, dirbtinę aikštės dangą dovanojo Lietuvos futbolo federacija. Kiek nuostolių patirta dėl subliuškusio kupolo Pilaitėje dar nėra aišku.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų