Lietuvos rankininkėms tai buvo viena svarbiausių pasirengimo stovyklų 2025 m. pasaulio čempionato atrankos turnyrui. Pirmame atrankos etape Lietuvos rinktinė spalio 25-27 d. Šiaulių arenoje kovos su Didžiosios Britanijos ir Graikijos nacionalinėmis komandomis. Į kitą pasaulio čempionato etapą pateks tik grupės nugalėtojos.
„Lietuvos rinktinės treniruočių stovykla paliko labai gerą įspūdį. Radau jauną ir labai motyvuotą komandą, siekiančią parašyti įsimintiną puslapį Lietuvos rankinio istorijoje. Rinktinėje pamačiau profesionalų požiūrį, puikią vidinę atmosferą, norą bendradarbiauti ir atviras mintis naujoms idėjoms. Nuo pat pirmųjų dienų jaučiuosi laimingas dirbdamas Lietuvos rinktinėje“, – teigė kartu su nauju trenerių štabu tautiečiu Joao Pinho ir lietuve Gintare Rašimiene į darbą kibęs H. Silva.
– Stebėjote daug Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių vaizdo įrašų, ar didelis skirtumas buvo tarp to, ką matėte ekrane ir ką išvydote atvykęs į rinktinę?
– Tai dvi skirtingos realybės. Lietuvos čempionate rungtyniaujančios žaidėjos viena kitą puikiai pažįsta, jos buvo komandos draugėmis kažkuriuo karjeros momentu ir puikiai žino viena kitos galimybes. Nacionalinėje rinktinėje mes rankininkes stengiamės paruošti kitokiai realybei ir sukurti tokius įpročius, kurie padės siekti aukštų rezultatų tarptautinėse varžybose.
– Vienos treniruočių stovyklos gal dar neužteko, bet gal galėtumėte išskirti, kurios rankininkės gali tapti rinktinės lyderėmis?
– Komandos viduje yra išsiskiriančios lyderės. Tai susiklostė natūraliai. Aš jų nepasirinkau, lyderes pasirinko komanda. Jų nenorėčiau įvardinti, nenorim atskleisti savo kozirių varžovėms.
– Rinktinės stovykloje dalyvavo ir trys užsienio klubuose rungtyniaujančios lietuvės – Lenkijoje žaidžianti Aušra Arciševskaja bei Vokietijos klubams atstovaujančios Vakarė Damulevičiūtė ir Greta Rinkevičiūtė, ar jų lygis skiriasi nuo Lietuvos komandose rungtyniaujančių rankininkių?
– Dvi iš jų užsienio klubuose rungtyniauja profesionaliai, viena – pusiau profesionaliai. Jeigu tu nori pasiekti rezultatų rungtyniaudamas profesionaliuose užsienio klubuose, reikalavimai rankininkėms yra daug didesni, todėl natūralu, kad yra intensyvumo, sprogstamosios jėgos ir patirties skirtumai. Tačiau mes turime ir daugiau žaidėjų, kurios, aš tikiuosi, irgi gali eiti tuo pačiu keliu ir pasiekti tokį lygį.
– Lietuvos rinktinė sužaidė dvejas kontrolines rungtynes, kokios naudos ir kokių žinių naujam trenerių štabui suteikė šie du susitikimai?
– Pirmas rungtynes sužaidėme po dviejų bendrų treniruočių, antras – po penkių treniruočių. Stengiamės įdiegti nemažai naujovių žaidime ir esu patenkintas, kaip žaidėjos tas naujoves stengėsi realizuoti aikštelėje. Žinoma, tai yra pati mūsų bendro darbo pradžia, todėl dar turime joms duoti laiko įsisavinti ir įtvirtinti tai, ko jų prašome.
– Ar visos pagrindinės rinktinės rankininkės dalyvavo treniruočių stovykloje Alytuje, ir kiek dar gali keistis sudėtis prieš pasaulio čempionato atrankos turnyrą?
– Žaidėjų sąrašas jau praktiškai baigtas. 90 procentų rinktinės rankininkių dalyvavo pirmoje stovykloje ir galime sakyti, kad pasirengimas praėjo labai gerai ir esu juo patenkintas. Tačiau yra dar vienas labai svarbus dalykas, apie kurį jau sakiau Lietuvos klubų treneriams ir noriu jį pakartoti viešai. Mūsų darbas rinktinėje labai priklauso nuo kasdienio kiekvieno klubo trenerio darbo. Todėl noriu jiems pasakyti didelį ačiū už atliktą darbą ir pagalbą rankininkėms siekiant tobulėjimo kiekvieną dieną.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!