REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
30
R. Meilutytė. (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Lietuvos plaukimo rinktinė itin karštą vasarišką ketvirtadienio vakarą sugrįžo iš Europos čempionato, kuris mūsiškiams buvo istoriškai sėkmingas. Vieni jų sako nustebinę patys save, kiti gi neslėpė nusivylimo dėl asmeninių rezultatų.

30

Lietuvos plaukimo rinktinė itin karštą vasarišką ketvirtadienio vakarą sugrįžo iš Europos čempionato, kuris mūsiškiams buvo istoriškai sėkmingas. Vieni jų sako nustebinę patys save, kiti gi neslėpė nusivylimo dėl asmeninių rezultatų.

REKLAMA

Rinktinė iš viso čempionate iškovojo keturis medalius. Romoja dalyvavo devyni mūsų šalies plaukikai.

Europos čempione 50 m krūtine distancijoje tapo Rūta Meilutytė, ji taip pat iškovojo bronzą 100 m krūtine rungtyje. Taip pat bronzos medaliais pasidabino Kotryna Teterevkova ir Andrius Šidlauskas (abu 100 m krūtine).

Ne veltui Lietuvos plaukimo federacijos vadovas negalėjo nuslėpti šypsenos. Čempionatas pavyko puikiai, rezultatai užfiksuoti istoriškai fantastiški.

„Džiaugiamės medaliais. Turime ir asmeninių rekordų, ir medalių, ir finalų buvo pakankamai. Kaip sakiau čempionato pradžioje, mes turime bendrą rinktinės nuotrauką, kur visi šypsomės, tai dabar kokios ten nuotaikos, tokie ir rezultatai“, – sakė federacijos vadovas Saulius Binevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarp R. Meilutytė oro uoste susirinkusiems žiniasklaidos atstovams sakė, kad čempionatą vertina labai gerai ir net pati taip gerai visko neplanavo.

REKLAMA

„Labai vertinu gerai. Labai džiugina, kad jaučiasi komandinė dvasia ir visi viena kita palaiko ir mėgaujasi. Pati daug pamokų gavau ir patirties. Kažkokių lūkesčių sau nekėliau ir net pati save nustebinau. Džiaugiuosi savo progresu, kur esu dabar, kaip žmogus ir sportininkė. Manau, kad geras pagrindas padėtas, o dabar dar norisi tobulėti ir daryti viską kuo geriau“, – sugrįžusi į Vilnių sakė R. Meilutytė.

„Noriu toliau tęsti, ką darau. Buvo smagios varžybos, paėmiau tikrai daug iš šio čempionato“, – pridūrė ji,

REKLAMA
REKLAMA

Pasak čempionės, ją pačią net nustebino aukso medalis.

Ne Lietuvos rekordas nustebino, bet pačios asmeninis rezultatas. 50 metrų tikrai nustebino, tikrai nesitikėjau, nes ir kūnas atrodė nieko panašaus į tą aukščiausios formos. Irgi įdomi patirtis buvo tokį rezultatą padaryti, galbūt jaučiantis i ne taip gerai, kaip įsivaizdavau“, – pridūrė R. Meilutytė.

Nepaisant to, Europos čempionė sakė, kad visada nori dar labiau tobulėti.

„Norėčiau padirbėti ties savo ištverme, kadangi jos dabar gal nėra tiek daug. Daug dalykų yra, bet kažkokių tikslų iškart sau nekeliu, ką gerinsiu. Leisiu tiesiog sau įsijausti į procesą ir natūraliai viskas susidėlios“, – sakė R. Meilutytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, stovėjimas ant nugalėtojų pakylos suvirpino širdį. Tada tikrai apėmė neapsakomai geras jausmas.

„Kai stovėdavau ant pakylos dažniausiai gal negiedodavau (himno, – aut. past.), bet dabar giedojau kartu. Didžiulė garbė stovėti ant pakylos ir priminti pasauliui apie mūsų šalį, kad esame tokie stiprūs“, – tikino plaukikė.

Kartu plaukikė atviravo ir apie tai, ką pamatė ir jaučia sugrįžusi į didįjį plaukimą.

„Procesas dar vyksta. Nesakyčiau, kad priėmus sprendimą staiga viskas išsisprendžia. Turi tai priimti kasdien. Galbūt tai ir sunku, nes yra begalybė kitų veiklų, kurias galėčiau veikti, o dar ir tas pats fizinis nuovargis. Paskutiniu metu daug dirbau ties susikaupimu, buvo sunku išlaikyti dėmesį. Tai yra tiesiog procesas“, – mintis dėstė R. Meilutytė.

REKLAMA

Kalbėdama apie ateitį, ji sakė, kad kol kas pernelyg į priekį neplanuoja. Metų pabaigoje Australijoje vyks trumpojo baseino pasaulio čempionatas, bet R. Meilutytė jame greičiausiai nedalyvaus. Bet galbūt startuos pasaulio taurės etapuose.

K. Terevekova neslėpė džiaugsmo, D. Rapšys – nusivylimo savimi

Šypsenų neslėpė ir pirmąjį savo medalį tokio rango varžybose iškovojusi K. Teterevkova. Dvidešimtmetė sportininko tikino, kad šis bronzinis medalis jai labai svarbus.

„Metai buvo sunkūs, nes ir po olimpiados neturėjau pakankamai laiko atostogoms. Daug startų buvo ir paskui, o tada jau laukė pasaulio čempionatas, po to dar reikėjo išlaikyti formą ir Europos pirmenybėms. O Romoje džiaugiuosi startais ir tuo, kad parvežiau medalį. Ačiū treneriams, kurie palaikė mane“, – sakė plaukikė.

REKLAMA

„Mane motyvuoja labiau asmeninis tobulėjimas ir rezultatai. O per vienas varžybas gali būti penktas ar aukščiau. Man šis medalis labiau atsidėkojimas, nes darbo daug buvo įdėta. Tas medalis motyvuoja toliau tobulėti ir psichologiškai lengviau, nes žinai, dėl ko dirbai“, – pridūrė K. Teterevkova.

Čempionatą Romoje visą karjerą tikrai prisimins ir A. Šidlauskas, kuriam tai taip pat buvo pirmasis medalis tokio rango varžybose.

„Šiaip sau išsikeltų aš kaip ir neįvykdžiau (pagerinti asmeninį laiką, - aut. past.), į savo pagrindinių rungčių finalus nepatekau, bet pavyko pasinaudoti gera proga iškovoti medalį. Tuo džiaugiuosi. Išmokau daug pamokų, kurias panaudosiu ateityje“, – nedaugžodžiavo sportininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei minėtiems medalininkams praėjęs Europos čempionatas tikrai buvo sėkmingas, tai Danas Rapšys sugrįžęs į Lietuvą neslėpė nusivylimo savo pasirodymu. Jis buvo penkas pagrindinėje savo 200 metrų laisvu stiliumi rungtyje.

„Asmeniškai vertinu čempionatą prastai, nes savo išsikeltų užduočių neįvykdžiau. Padariau ne tą, kam dirbau, tiek laiko ruošiausi. Vis dėlto dabar svarbu žvelgti į priekį, kad būtų ateityje geriau.

Bet šiaip džiaugiuosi dėl komandos, nes buvo daug medalių. Kai kuriems jie pirmieji karjeroje, o juk tas jausmas toks puikus. Nesinorėtų plaukti ir nieko nelaimėti. Tiesiog būtų liūdna.

Dabar svarbiausia šiek tiek pailsėti. Juk dažnai būna, kad, kai nepadonstruoji gero asmeninio rezultato, paklausi savęs – kodėl taip nutiko? Sportininkams taip dažnai būna. Pagrindinis dalykas dabar nusiraminti ir surasti to priežastis“, – sakė D. Rapšys.

„Labiausiai ko linkiu, tai, kad visi gerintume rezultatus. Tas dalykas mus ir veda į priekį, nes tos pergalės greitai pasimiršta. Praplaukiame, vakar laimėjome, o šiandien atsikėlę turėsime kažką daryti, kad vėl laimėtume. Svarbiausia, kad žinotume, ką darome, dėl ko darome ir kad rezultatas būtų pats geriausias. Smagu dėl visos komandos, ačiū treneriams, kad buvome prižiūrėti. Tikiuosi, kad ateityje viskas bus dar geriau“, – tikino jis.

Čiulpk/laižyk sau. Niekam nrįdomu.
man tai keista tiek laiko nesitreniravo ir dabar pradėjo laimėt,o kai buvo pačiame žydejime nieko nesigavo,kažkodėl pradėjo laimėt kai tapo labai prijaučianti vienai grupei
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų