Paskutinę Romoje vykstančio Europos plaukimo čempionato dieną Rūta Meilutytė 50 krūtine distancijoje iškovojo aukso medalį!

Ji distanciją įveikė per 29.59 sek.

R. Meilutytė, kaip visada, žaibiškai sureagavo starte ir plaukė užtikrintai pirma.

Tiesa, antrojoje distancijos dalyje pagrindinė jos konkurentė ir Europos čempionės titulą gynusi italė Benedetta Pilato priartėjo, tačiau lietuvė išlaikė pirmąją vietą ir tapo čempione.

Minėta italė, kuri kartu yra ir pasaulio rekordininkė, finišavo antra (29.71 sek.). Bronzos medalis atiteko britei Imogen Clark (30,31 sek.).

Pusfinalyje R. Meilutytė buvo užfiksavusi naują Lietuvos rekordą (29,44 sek), kai pagerino savo pačios dar 2013 m. pasiektą laiką (29.48 sek.).

R. Meilutytė 50 m krūtine auksą buvo iškovojusi ir prieš keletą mėnesių vykusiame pasaulio čempionate.

O Europos čempionatuose iki šiol R. Meilutytė buvo iškovojusi auksą 50 m krūtine distancijoje dar 2014 metais ir 2016 metais Londone dvigubai ilgesnėje distancijoje.

Šiandienos R. Meilutytės plaukimas Romos baseine buvo paskutinis Lietuvos plaukikų pasirodymas čempionate.

Lietuva iš viso Europos plaukimo čempionate iškovojo keturis medalius – R.Meilutytė kartu su auksu turi ir kiek anksčiau laimėtą bronzą (100 m krūtine distancijoje).

Po bronzos medalį irgi iškovojo Andrius Šidlauskas (100 m krūtine) ir K.Teterevkova (200 m krūtine).

Auksine Europos Zuvele ! Nuostabu Rutele !!!!!! Didelis Tau ACIUKAS,kad garsini Lietuva ! Dziugu ir miela tai girdeti. Buk laiminga ! Sekmes visur....
Šaunuolė Rūta. Visiems ir visoms nušluostė nosį.
Nuostabu! Taip ir toliau, panele Rūta, laimės ir sėkmės!