REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Startas duotas: Kaune pristatyta naujai kuriama Lietuvos 3x3 krepšinio lyga

kovas transliuos TV3 žiniasklaidos grupė

Antradienį (gegužės 3 d.) Kaune esančiuose „Krepšinio namuose“ įvyko istorinis įvykis – oficialiai paskelbta apie naujos Lietuvos 3x3 krepšinio lygos kūrimą.

Antradienį (gegužės 3 d.) Kaune esančiuose „Krepšinio namuose“ įvyko istorinis įvykis – oficialiai paskelbta apie naujos Lietuvos 3x3 krepšinio lygos kūrimą.

REKLAMA

Didelius žingsnius į priekį dedantis Lietuvos 3x3 krepšinis pastaraisiais metais atsidūrė pasaulio elite, o atskiros 3x3 lygos įsteigimas šalyje padės tik dar didesnius pamatus olimpinės sporto šakos vystymui.

„Tai yra žingsnis į priekį. Lietuvai yra reikalinga profesionalūs klubai, siekiant pasiekti pagrindinį tikslą – Paryžiaus olimpines žaidynes, – spaudos konferenciją pradėjo Lietuvos 3x3 krepšinio asociacijos direktorius Ignas Grinevičius. – Mums reikia iki 10 sėkmingai tarptautiniuose turnyruose dalyvaujančių klubų, kad mūsų šaliai būtų renkami taškai ir taip galėtume tiesiogiai, be atrankos važybų, patekti į Paryžių. Šiandien vyrų reitinge pasaulyje esame antri, o tokia pozicija garantuotų tiesioginį kelialapį į olimpines žaidynes.“

„Krepšinio namuose“ vykusioje spaudos konferencijoje pristatyta, jog „PRO“ grupėje dalyvaujantys klubai bus ir Lietuvos 3x3 krepšinio lygos steigėjai. Lygoje dalyvaus komandos iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Šakių, Panevėžio, Palangos ir Gargždų miestų, o viena iš steigėjų bus ir Lietuvos 3x3 krepšinio asociacija.

REKLAMA
REKLAMA

Klubai dalyvaus su lyga susijusių sprendimų priėmime, o jos prezidentu taps VDU administracijos direktorius Jonas Okunis.

Su dideliu pozityvu istorinę Lietuvos 3x3 krepšiniui pradžią pasitinkantis J. Okunis atskleidžia, jog „Hoptrans 3x3“ arena šiemet įsikurs VDU Botanikos sode, kur yra numatyta būrys renginių. Kai kurie iš renginių sutaps su Lietuvos krepšinio šimtmečiui numatytomis šventėmis.

REKLAMA

„Visi galvojame apie Paryžių, bet iki jo laukia ilga kelionė, pirmiausia, į Lietuvos žiūrovų širdį, – sakė J. Okunis. – Norime, kad šia sporto šaka augtų susidomėjimas, atsirastų palaikymo kultūra. Noriu pasidžiaugti, jog „Hoptrans 3x3“ arena šiemet įsikurs Kaune, VDU Botanikos sode. Neabejoju, jog ši vieta vasarą taps tikru traukos centru.“

Nauja organizacija orientuosis į FIBA pavyzdį – tvarumo strategiją, kurios tikslas – nedaryti žalos gamtai.

REKLAMA
REKLAMA

„Socialinė atsakomybė ir tvarumas – svarbiausios naujai steigiamos lygos vertybės, – kalbėjo I. Grinevičius. – FIBA jau turi sukūrusi savo strategiją, kurios pavyzdžiu sekdami stengsimės įgyvendinti savo tikslus.“

Prie septynių lygos steigėjų 2021-2022 metų sezone taip pat matysime Ukrainos 3x3 rinktinę, kuri „PRO“ grupėje dalyvaus svečių teisėmis.

Dėl šalyje vykstančio karo profesionaliems Ukrainos 3x3 krepšininkams nebeliko galimybių varžytis aukščiausiame lygyje, bet pagalbos ranką mielai ištiesė Lietuvos 3x3 asociacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje gyvenančius Ukrainos 3x3 krepšinio rinktinės žaidėjus prižiūri buvęs krepšininkas Rolandas Jarutis, anksčiau pats rungtyniavęs ir treniravęs mūsų broliškos valstybės klubuose.

„Aš pats beveik aštuonerius metus praleidau Ukrainoje ir ten užmezgiau pažintis. Prasidėjus karui Ukrainos krepšinio federacijos prezidentas kreipėsi į mane prašydamas pagalbos 3x3 rinktinei, – pasakojo R. Jarutis. – Noriu padėkoti Molėtų savivaldybei, Žygimantui Šeštokui ir ten gyvenantiems verslininkams, kurie suteikė sąlygas ukrainiečiams sportuoti.

REKLAMA

Galiu tik pasidžiaugti, kad galiu padėti savo broliams ukrainiečiams ir padėkoti 3x3 krepšinio asociacijai ir Rolandui Skaisgiriui, kad taip gražiai sutiko ir priėmė. Visi stengiamės padėti, kaip tik galime Ukrainai, tad smagu, jog Lietuvos krepšinis galėjo taip prisidėti.“

„Džiaugiuosi naujos lygos įkūrimu ir jos einama kryptimi, – taip pat džiaugėsi LKF prezidentas Vydas Gedvilas. – Lygos vertybės ir tikslai atitinka mūsų keliamus ir stengsimės padėti, kaip tik galime, jog rezultatai būtų pasiekti. Taip pat džiaugiuosi dėl ukrainiečių integravimo į lygą, tai tik dar labiau papuoš naują Lietuvos krepšinio organizaciją.“

REKLAMA

 

Be išvardintų septynių lygos steigėjų, kurios bus nuolatinės lygos dalyvės, ir Ukrainos ekipos, į „PRO“ grupės turą nuolat pateks stipriausios ekipos iš dieną prieš tai vykusių „ELITO“ grupės kovų.

„PRO“ grupės lygoje visada dalyvaus steigėjai ir kviestinės komandos, bet visada yra paliekama galimybė į pagrindinį etapą patekti iš „ELITO“ grupės, – dėstė Lietuvos 3x3 krepšinio lygos varžybų vykdymo direktorius Martynas Karaliūnas. – Galime jį vadinti antruoju divizionu, kur registracija yra laisva. Čia gali visi dalyvauti ir iš šios grupės bus išaiškinti du geriausi klubai, kurie tęs kovą „PRO“ grupėje.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiekvieno turo stipriausios komandos gaus kvietimus į FIBA tarptautinius turnyrus, kur pratęs savo kelionę, rinkdami 3x3 reitingo taškus Lietuvai.

Pirmajame Lietuvos 3x3 krepšinio lygos sezone numatomi devyni etapai, kurie bus suskirstyti į tris atskirus turus. Pirmasis etapas jau gegužės 14-15 dienomis vyks Kaune, o finalinis lygos savaitgalis numatomas rugpjūčio 13-14 dienomis, kur ir bus išaiškintas Lietuvos 3x3 čempionas.

Lietuvos 3x3 krepšinio lygos kovas transliuos TV3 žiniasklaidos grupė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų