Stadionų ir vakcinos laukiančios Lietuvos sporto galvos apie 2020 metus: pakartoti nesinorėtų

Lietuvos sporto pasaulis baigia šiuos neįprastus metus. Tiek futbolas, tiek krepšinis išgyveno sezono stabdymus, žaidimą be aistruolių. Iššūkiais nusėtą laiko tarpą paanalizavo didžiausių Lietuvos sporto komandų veidai.

Lietuvoje koronaviruso padėtis tik aštrėja, bet šie metai parodė, jog sportas gali toliau džiuginti aistruolius.

Matėme A lygos, LKL sezono stabdymus. Pastarųjų pirmenybių sezonas pavasarį išvis buvo nutrauktas. Tiesa, net ir tokiu metu pozityvų ir vilties yra. Futbolas ir krepšinis gavo progą išbandyti save neįprasčiausiomis sąlygomis ir laukia pandemijos pabaigos.

Sporto metus portalui tv3.lt apibendrino didžiausių Lietuvos klubų vadovai.

Kokie šie metai buvo Jūsų klubui?

Paulius Motiejūnas (Kauno „Žalgirio“ direktorius): „Krepšinio metai buvo permainingi ir paliesti pandemijos kaip ir visas pasaulis. Metų pradžioje „Žalgiris“ laimėjo KMT taurę, žaidimo kreivė kilo ir Eurolygoje, vyko atkakli kova dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas ir staiga viskas sustojo. Vasarą keitėsi didelė ilgamečio trenerių štabo dalis ir teko versti naują lapą. Tad neplanuotų permainų šiais metais netrūko, tačiau tai yra iššūkiai, kurie yra neatsiejama mūsų darbo dalis”.

Justas Jankauskas (Vilniaus „Ryto“ vykdantysis direktorius): „Vien tik dėl to, kad sezono nepabaigėme sezonas buvo įdomus. Sunku buvo, pandemija lemia tai, jog metai buvo kitokie nei visada būna. Perėjome į Čempionų lygą, pajudėjo mūsų jaunimo žaidėjai. Buvo sunkūs metai, bet nebuvo ir blogi“.

Martynas Purlys (Panevėžio „Lietkabelio“ direktorius): „Visi 2020 metai yra keisti. Ypač „Lietkabeliui“ buvo daug iššūkių. Įvertinus viską logiškai, manau, kad metai buvo sėkmingi. Jei pradėtume nuo praeito sezono – patekome į atkrintamąsias Čempionų lygoje, likome treti Lietuvoje, nors galėjome būti ir antri. Keli žaidėjai išvažiavo į geresnes komandas – Tomas Dimša, Željko Šakičius, Martynas Sajus. Džiugu už juos. Šį sezoną galėjome Europos taurėje pasirodyti geriau, bet žaidėme prieš Eurolygos lygio komandas. Tai mums buvo geras sparingas. Šiuo metu LKL esame antri ir manau, kad metus galima vertinti teigiamai.

Eimantas Skersis (Utenos „Juventus“ direktorius): „Sudėtingi metai, kaip ir visiems, netipiški. Su daug iššūkių ir nežinomybės, priėmėme daug sunkių sprendimų. Nelengvi metai, tokie kurių dar nebuvo per mano darbo praktiką“.

REKLAMA

Vilma Venslovaitienė (Vilniaus „Žalgirio“ direktorė): „Metai buvo baisiai geri. Juoko forma, aišku. Jie buvo ir baisūs, ir labai geri. Tiesiog dėl koronaviruso situacijos – nežinai kada susirgsi, kaip treniruotis. Kilo klausimų ar išvis sezonas vyks iki galo. Tai tokie tie metai su labai gražia pabaiga“.

Vidmantas Murauskas (Marijampolės „Sūduvos“ prezidentas): „Neišpildytų užduočių ir svajonių metas. Sunkūs metai“.

Eimantas Pūras („Kauno Žalgirio“ futbolo klubo direktorius): „Metai buvo keisti ir permainingi, tokių tikrai niekada nebuvo. Dėl pandemijos buvo daug nežinomybės, kuri persikelia ir artėjantiems metams. Tokių metų pakartoti nesinorėtų“.

Kokį dalyką šiais metais išskirtumėte kaip teigiamą ir neigiamą?

P. Motiejūnas: „Prie teigiamų dalykų priskirčiau, kaip vyksta tranzicija trenerių štabe ir, apskritai, komandoje. Tiek žaidėjai, tiek administracija, tiek komandos gerbėjai buvome įpratę prie vieno modelio. Dabar jis pasikeitė, todėl natūralu, kad reikia laiko, tačiau jaučiame progresą ir tas džiugina.

Neigiamas dalykas, kuris išliks ir istorijos įrašuose, tai nutraukti Eurolygos ir LKL sezonai“.

J. Jankauskas: „Teigiama, jog pradėjome sezoną tarp žiūrovų ir džiuginome aistruolius. Pridėčiau, jog perėjimas į Čempionų lygą irgi teigiamas. Neigiamai vertinčiau, jog mūsų sezonas buvo nepabaigtas dėl pandemijos“.

M. Purlys: „Pirmas teigiamas dalykas yra rezultatai. Žaidžiame, kad pasiektume rezultatą. Neigiamas, žinoma, pandemija. Neužbaigtas sezonas, žaidimas be žiūrovų. Visi šie su pandemija susiję dalykai yra labai skaudūs“.

E. Skersis: „Teigiamai vertinti reikėtų, kad mes visai neblogai susitvarkėme su savo finansais. Pavyko neprisidaryti skolų, išlaikyti stabilų biudžetą ir vykdyti finansinius įsipareigojimus. Nei vienam iš administracijos neteko susimažinti atlyginimo ar palikti darbą. Kaip organizacija, visai gerai susitvarkėme.

Neigiamai vertinčiau tai, jog negalėjome pabaigti praeito sezono. Paprasčiausiai dėl sužaistų rungtynių santykio negavome 4-osios vietos, kuri duoda vietą Europoje. Liūdna, jog negalėjome pakovoti dėl ketverto“.

REKLAMA

V. Venslovaitienė: „Teigiamai vertinčiau, kad nesusirgome. Su Dievo palaima, aišku, daug ties tuo dirbome. Neigiama... kai negalvoji apie praeitį, kas buvo blogai, tai džiaugiesi tuo, kas yra dabar. Dabar mums viskas gerai“.

V. Murauskas: „Teigiamų dalykų šiemet išvis nemačiau. Neigiamų tai visa virtinė (juokiasi), sunku net išvardinti“.

E. Pūras: „Teigiamai vertiname viso naujo trenerių štabo darbą bei jų įsiliejimą į klubo veiklą. Neigiamai vertiname pasirodymą UEFA Europos lygos atrankoje, kurioje tikėjomės ir geresnių burtų, ir geresnio pasirodymo“.

Ko Jūsų klubas paprašytų Kalėdų Senelio?

P. Motiejūnas: „Vienareikšmiškai, kad žiūrovai kuo greičiau galėtų saugiai ir be baimės sugrįžti į tribūnas. Ne kartą esame minėję, kad krepšinis yra žaidžiamas dėl sirgalių. Jų palaikymas mums yra ypatingai svarbus, todėl norėtųsi jausti tą abipusį ryšį gyvai, o ne tik per TV ekranus ar soc. Mediją“.

J. Jankauskas: „Tikriausiai, kad greičiau pandemija baigtųsi, atsirastų vakcina ir galėtume dovanoti savo aistruoliams krepšinio renginius arenoje“.

M. Purlys: „Kuo greičiau vakcinos, visi apie tą patį galvojame (juokiasi)“.

E. Skersis: „LKL medalio“.

V. Venslovaitienė: „Namai! Stadionas! (juokiasi) Skaitytojams irgi linkėčiau svajoti, tikėti stebuklais ir kuo stipresnės sveikatos“.

V. Murauskas: „Kalėdų Senelis galėtų ne tik klubui, bet visiems atnešti sveikatą. Kad gyvenimas grįžtų į normalias vėžes, taip pat ir futbolas“.

E. Pūras: „Naujas futbolo stadionas Kaune“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų