REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos futbolo jaunimo lygoje  emocijų ir smurto protrūkis. Šalies futbolo federacija (LFF) jau išdalino baudas nusižengusiems, bet vienas iš VFA „Geležinis Vilkas“ trenerių ginasi ir tai vadina per daug išpūstu burbulu“.

Lietuvos futbolo jaunimo lygoje  emocijų ir smurto protrūkis. Šalies futbolo federacija (LFF) jau išdalino baudas nusižengusiems, bet vienas iš VFA „Geležinis Vilkas“ trenerių ginasi ir tai vadina per daug išpūstu burbulu“.

REKLAMA

Diskusijų sūkuryje atsidūrė „Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių lygos šešiolikmečių rungtynės tarp VFA „Geležinio Vilko“ ir FK „Žalgirio“, kurios įvyko kovo 15-ąją dieną.

Mače buvo daug kovos, pražangų ir emocijų. Teisėjui dažnai teko stabdyti rungtynes. Emocijų pliūpsnis įvyko po to, kai už grubų pražangą vienam iš „Geležinio Vilko“ žaidėjų pačioje rungtynių pabaigoje buvo parodyta raudona kortelė.

Tačiau tuomet futbolininkas rėžėsi krūtine į teisėją ir šį pastūmė, teisėjų atžvilgiu skriejo ir karčios replikos. Į konfliktą įsivėlė ir kiti žaidėjai, žalgiriečiai ėmė ginti teisėją, nebuvo išvengta ir replikų iš aplink aikštę esančių žmonių, tarp jų ir trenerių ar net kai kurių tėvų.

REKLAMA
REKLAMA

Mačo teisėjas galiausiai anksčiau laiko paskelbė rungtynių pabaigą. 

Po to, kai rungtynės buvo nutrauktos, į aikštę įsiveržė pašaliniai asmenys – grupė žiūrovų, VFA „Geležinis vilkas“ treneriai ir atsarginiai žaidėjai, kurie apsupo teisėjus ir elgėsi agresyviai, įžeidinėjo rungtynių teisėjus ir neleido šiems palikti aikštės, skelbia LFF.

REKLAMA

Pirmadienį LFF išplatino pranešimą, kuriame po ištirtos video medžiagos iš šių rungtynių skyrė griežtas nuobaudas VFA „Geležiniui Vilku“.

Pasak naujai išrinkto LFF prezidento Edgaro Stankevičiaus, tokie dalykai nebus pateisinami, o baudos paskirtos atitinkamai ir dėl to, kad VFA „Geležinis Vilkas“ yra baudžiamas ne pirmą sykį.

„Teko dalyvauti dvejuose posėdžiuose kartu su teisėjų asociacijos atstovais ir vaikų ir jaunių atstovais. Matėme video medžiagą iš rungtynių. Teisėjų atžvilgiu buvo reiškiamas didelis nepasitenkinimas, jis koliojamas ir žodžiais, ir fiziniais veiksmais. 

REKLAMA
REKLAMA

Nepasitenkinimas kilo ir iš tėvų bei trenerių. Jei žaidėjas po epizodo atsistojęs meta gniūžtę į kitą futbolininką, ar tai normalu? „Geležiniam Vilkui“ tai jau ne pirmas kartas, klubas jau anksčiau buvo įspėtas dėl panašių veiksmų. 

Man tai apskritai yra žemiau futbolo etikos ir tokie dalykai nebus toleruojami. Dėl to tokios ir griežtos sankcijos“, – portalui Tv3.lt komentavo naujasis LFF prezidentas E. Stankevičius.

„Geležinio Vilko“ treneris situaciją vadina „išpūstu burbulu“

Teisėją pastūmęs ir emocijų nevaldę akademijos auklėtinis buvo nubaustas dešimties rungtynių diskvalifikaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar griežtesnės bausmės sulaukė komandai tame mače vadovavęs treneris Linas Virketis, kuris yra suspenduotas iki sezono pabaigos. Jis portalui Tv3.lt sakė, kad iš visos situacijos pučiamas „per didelis burbulas“.

„Teisėjas paleido rungtynes ir prasidėjo chaosas. Sakoma, kad vaikas trenkė į veidą, bet tai netiesa. Vaikas krūtine pastūmė teisėją. Priėjo paklausti, dėl ko jam buvo parodyta geltona kortelė. Čia apskrtai išpūstas per didelis burbulas.

REKLAMA

Tiesiog vaikas nesuvaldė emocijų ir pasakė, ką pasakė. Paskui jis asmeniškai paskambino tam teisėjui ir atsiprašė. Jis pasakė „padarei tai padarei“. Jei būtų vyresnio amžiaus teisėjas gal nieko tokio nebūtų, o čia vos trimis metais vyresnis už mūsų futbolininką.

Būtų gal pamokęs vaiką, kad taip negalima, visko būna, emocijos kartais prasiveržia. Bet jei mūsų vaiką varžovas stumia po švilpuko, o teisėjas nereaguoja... Gal koks jis ten žalgirietis buvo ar jiems prijaučiantis, trenerius pažįstantis, nežinau“, – sakė L. Virketis.

REKLAMA

Vis dėlto E. Stankevičius reaguodamas „Geležinio Vilko“ trenerio L. Virkečio argumentus sakė, kad treneriui gal geriau tiesiog reikėtų nekomentuoti.

„To trenerio vetoje gal tiesiog tylėčiau ir nesakyčiau nieko. Tai nėra pirmas kartas, kai akademija įspėjama, dėl to tokios ir griežtos bausmės“, – tikino E. Stankevičius.

E. Stankevičius apeliavo ir į ne pirmą sykį įspėtą trenerį, tiesa, tai nėra L. Virketis, o kitas akademijos treneris Nikolajus Pupkinas, kuriam nebuvo pasibaigusi ankstesnė drausminė nuobauda. Jis, kaip ir L. Virketis, LFF Drausmės komiteto yra suspenduotas iki sezono pabaigos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak L. Virkečio, šiuo metu tariamasi su teisininkais ir ruošiamasi šį LFF sprendimą apskųsti. Tą galima padaryti per septynias darbo dienas.

„Net nedalyvavau posėdį. Mūsų paprašė pateikti paaiškinimą, mes jį pateikėme. Tariamės su teisininkais ir viską apskųsime. Aukščiausiame lygmenyje nėra taip, kad treneris būtų suspenduotas iki sezono pabaigos, o pas mus taip vyksta vaikų futbole.

Vaikui irgi duoda dešimt mačų, iki sezono pabaigos lieka tik dvylika. Jam gali dingti ir motyvacija apskritai žaisti futbolą. Mes jokių būdų neteisiname smurto, tikrai ne, prasiveržė emocijos, tai nėra gerai. Bet dabar pilama per daug žibalo į ugnį, kad mes esame tokie blogi“, – sakė L. Virketis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų