J. Vanagaitė-Samuilė ir Nabab pasirodė pirmoje grupėje, o olimpiniame debiute duetas surinko 69,208 proc. ir užėmė 6-ąją vietą iš 10-ies sportininkų.
Šauniai pavykusiam pasirodymui nepakenkė ir svilinusi kaitra. Šiandien prie šios aikštelės daug kur iškabinti perspėjimai, kad laukia 35 laipsnių karštis, raginama vėsintis, dengti galvą ir nepamiršti gerti vandens.
Tiesa, J. Vanagaitė-Samuilė kalbėjo, kad savo testo metu jokio karščio nejautė.
„Dabar jaučiu, kad karšta. Mums davė tokią pirštinę su ledo gabalu, tai įsidėjau čia (rodo į švarko vidų – aut. past.), kad truputį atvėsintų, tai kai pirštinę mečiau, ledo nebebuvo. Greitai ištirpo.
Arklį irgi atvėsinom prieš pat startą su šaltu vandeniu, tai jojant negaliu sakyti, kad kažkaip jaučiau, kad super duper karšta būtų. Vis tiek tas vėjelis buvo ir iš tikrųjų ne tas galvoje. Kai dirbi, tai iš esmės jokio skirtumo kokios sąlygos. Karšta ar šalta, tu viską pamiršti, nieko nejauti ir dirbi savo darbą“, – po savo pasirodymo sakė raitelė.
„Labai tik gerti norėjau, tai tikiuos, kad į dopingą neims, nes viską išprakaitavau“, – juokėsi J. Vanagaitė-Samuilė.
Viskas lyg susiliejo
Šio starto J. Vanagaitė-Samuilė laukė su nekantrumu, o tokios emocijos ir pasirodymo metu viską tarsi ištrynė iš atminties.
„Galiu pasakyti, kad iki šiol nepamenu, – sakė sportininkė. – Aš jojau, o ant akių toks „blackout’as“, tai nežinau, nei kaip sekėsi, nei ką. Rezultatą mačiau, tai mano toks stabilus rezultatas. Rekordo kažkokio nepamušiau, bet reikia nepamiršti, kad olimpinės, jaudulys daro savo.
Pirmą pusę testo jojau ir toks jausmas buvo, kad „Juste, dirbk, dirbk“, nes buvo truputėlį pasimetimas, bet manau, kad čia kitaip ir negalėjo būti. Sakyčiau, kad psichologiškai neblogai jaučiausi.“
Tiesa, reikia nepamiršti, kad dailiojo jojimo varžybose raiteliai ir žirgai yra lygiaverčiai partneriai, tad abiejų savijauta yra vienodai svarbi. J. Vanagaitė-Samuilė po testo džiaugėsi, kad meiliai vadinamas Kebabėlis šiandien buvo puikiai nusiteikęs startuoti.
„Šiandien viskas gerai. Ir klausė puikiausiai, ir geros nuotaikos buvo. Kadangi vykome keturias paras, tai dar daugiau nejojau, tai pirmą dieną buvo toks jau ribinis ant manęs nusikratymo. Aš zovadą keliu, jis man galvą tik purto, tai net veterinaras mano juokėsi, kad tokio dar nėra matęs“, – šypsojosi raitelė.
„Turbūt ta gan ilga pertrauka nejojimo ir dar čia atvykus pirmą dieną nejojau ir vaikiau 20 min., kad kuo labiau galėtų atsigauti, bet pasirodo, kad nereikėjo jo čia „recharge’inti“. Ir taip jau buvo aktyvus ir itin noriai dirbo, gal net sakyčiau per daug.
Vakar jau buvo visiškai ramus, jau apšilimą dariau taip, kaip visada. Šiandien atsisėdau ir leidžiu jam galvą ištiesti su laisvais pavadžiais ir žinau, kad jei jis išsitempia, tai vadinasi viskas bus gerai. Šiandien jis man išsitempė ir trenerei sakiau, kad viskas bus gerai, nuotaika jo gera, neužsivedęs, valdomas, viskas gerai“, – pasakojo ji.
Rezultatas džiugina
Nors J. Vanagaitė-Samuilė su savo rezultatu į kitą etapą nepateko ir neturės galimybės pademonstruoti laisvosios programos, tačiau toks pasirodymas sportininkės nenuliūdino.
„Norėjau savo stabilų rezultatą parodyti, susivaldyti, kiek įmanoma be klaidų atjoti. Tuos dalykus, kuriais šlubavau, tai padariau iš tikrųjų gerai. Buvo tokių kitų niuansų truputuką, kur nebuvo visiškai tikslingai atjotas testas.
Kiek atsimenu, nes man dar viskas liejasi, tai buvo apyšvaris testas. Aš patenkinta, trenerė atėjo, apsikabino, tai irgi gerai, nes būna visų pirma velnių išrašo ir tada pagiria. Šį kartą tik gyrė, tai gal nėra taip ir blogai“, – juokėsi ji.
Sportininkė atviravo, kad dar prieš prasidedant varžyboms nesitikėjo papulti tarp geriausių, tačiau dar pozityviai žvelgia į ateitį.
Žirginis sportas yra ilgaamžis. Štai kitas Lietuvos olimpietis Andrius Petrovas, kuris debiutuos konkūro rungtyje, yra 51-erių, todėl ir Justina tikisi dar ne kartą nuvykti į šį sporto renginį.
„Jėzus tu mano, man dar daug iki 50, daug dar tų olimpinių, lėksiu ir lėksiu“, – juokėsi ji.
„Kebabui dar viena olimpiada 100 proc., bus jam 15 metų, tai pats gazas. Imant vidurkį, tai 15-16 metų ir yra visų čia startuojančių žirgų. 11 metų jis dar skaitosi jaunas žirgelis“, – apie bendražygį pridūrė sportininkė.
Žirgas – vienas iš milijono
Dar prieš prasidedant olimpinėms žaidynėms J. Vanagaitė-Samuilė yra pasakojusi, kad už Kebabėlį kai kurie žmonės jau siūlo ir 2 mln. eurų. Tiesa, sportininkė apie jokius pardavimus net nesvarsto.
„Kai neparduodamas, tai gali siūlyti ką nori, – užtikrintai sakė olimpietė. – Jis man per daug brangus, kad aš jį parduočiau.
Man daug kas sako, kad „Juste, tu už tokias babkes galėtum nusipirkti, pastatyti arklides, arklių prisipirkti“, bet čia tik pinigai. Pinigai yra uždirbami, o tokį partnerį susirasti yra vienas iš milijono šansas, kad taip atitiktų charakteriai. Tikrai neparduodamas.“
„Sakiau prieš tai, kad po olimpinių pašnekėsime. Dabar olimpinės praėjo, tai gal po Los Andželo pašnekėsim“, – juokėsi ji.
Pati sportininkė varžybų išvakarėse socialiniuose tinkluose dalinosi ne itin pozityviais vaizdais, kur buvo galima pamatyti iki žaizdų nutrintas jos kojas. Nors šioks toks skausmas šiek tiek yra išlikęs, tačiau varžybų džiaugsmas viską paslėpė.
„Dabar jau gal jaučiu, bet jojant nieko nejaučiu. Dėjausi pleistrą, gydytojas davė, tada ant viršaus teipą vieną, žiūriu, kad nelaikys, tada antrą dėjau, bet lyg ir laikė. Vakar jojau su tais pleistrais, tai nusiėmus kelnes pleistras buvo pasislinkęs. Viskas lyg ir gerai. Kai išjoji, tu viską pamiršti, niekas neberūpi“, – sakė ji.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Gerbiama TV3 vadove,
Rašau Jums, norėdamas išreikšti savo gilų pasipiktinimą dėl TV3 transliuojamų sporto renginių, ypač Olimpiados, kokybės. Kaip Lietuvos pilietis ir žiūrovas, negaliu tylėti matydamas tokį abejingumą ir neprofesionalumą.
Pastaruoju metu pastebėjau, kad TV3 rodoma reklama užima neproporcingai daug eterio laiko, o tai ženkliai sumažina mūsų galimybę mėgautis tikraisiais sporto įvykiais. Žiūrėdamas Olimpiadą, dažnai jaučiuosi tarsi būčiau priverstas stebėti reklaminius intarpus, o ne pačius sportininkus ir jų pasirodymus. Ar tai nėra tiesioginis žiūrovų interesų nepaisymas?
Be to, pastebėjau, kad Olimpiados transliacijos kokybė yra apgailėtina. Vaizdas dažnai atrodo tarsi būtų filmuotas per mobilųjį telefoną, o ne profesionalia įranga, kuri turėtų užtikrinti aukščiausios kokybės vaizdą ir garsą. Tokia situacija yra tiesiog nepriimtina.
Ypač skaudu stebėti plaukimo varžybų transliacijas. Akivaizdu, kad komentatoriai apie šią sporto šaką žino mažai arba visiškai nieko. Jų komentarai dažnai būna ne tik netikslūs, bet ir klaidinantys, kas rodo elementarų pasiruošimo stoką. Tai yra labai nuviliantis faktas tiek man, tiek daugeliui kitų sporto mėgėjų.
Galiausiai, norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad susidaro įspūdis, jog TV3 rūpi tik pinigai, o ne žiūrovų interesai ir kokybiškos transliacijos užtikrinimas. Tokia praktika yra nesuderinama su profesionalumo ir atsakomybės principais, kuriais turėtų vadovautis bet kuri save gerbianti televizija.
Tikėdamasis, kad mano nuomonė bus išgirsta ir bus imtasi atitinkamų veiksmų situacijai gerinti, dėkoju už Jūsų dėmesį.