15
K. Maksvytis. BNS Foto

Eurolygos dvigubą savaitę Kauno „Žalgiris“ išvykoje pametė sėkmingą pergalių seriją. Kauniečiai (5/4) 73:93 (20:21, 24:21, 14:22, 15:29). nusileido Vitorijos „Baskonia“ (5/4) komandai.

15

Kazio Maksvyčio auklėtiniai laikėsi puikiai iki trečiojo kėlinio vidurio. Tuomet viskas pradėjo griūti ir viltį praradę žalgiriečiai patyrė triuškinamą pralaimėjimą.

Po nesėkmingų rungtynių Kauno komandos strategas K. Maksvytis dalijosi įžvalgomis ir pabrėžė, jog jo auklėtiniai sužaidė blogiausią antrąją rungtynių pusę šį sezoną. Taip pat treneris prisipažino, jog padarė klaidą taip anksti žaisti išleisdamas po traumos gyjantį Kevarriusą Hayesą.

„Dvi visiškai skirtingas rungtynių puses. Pirmoje dalyje žaidėme gana neblogai ir dėka geros gynybos ir puolimo galėjome susikrauti didesnę persvarą. Viskas pasikeitė antroje dalyje. Varžovai nieko naujo nepasiūlė, išlaikė tą patį greitį, išlaikė agresyvią gynybą. Tačiau kai mums pradėjo nesisekti, mėginome žaisti po vieną, mažai dalintis kamuoliu ir pamiršome savo namų darbus. Sužaidėme, manau, blogiausią antrąją pusę šiame sezone“, – apie nenusisekusias rungtynes kalbėjo K. Maksvytis.

Kodėl žaidėjai pradėjo žaisti vienas prieš vieną?

Baskai mus dvigubino gynyboje gana agresyviai. Kai dvigubina, tada reikia kuo greičiau atsikratyti kamuolio ir ieškoti komandos draugų. Pirma, mes per lėtai atsikratydavome kamuolio, o antra – perdavimai dažnu atveju eidavo ne į tą pusę, kaip buvome pasiruošę. Nežinau, kas paveikė labiau – ar nuovargis, ar panika, bet man labai nepatiko, kad per anksti pasidavėm ir užmiršom savo planus.

Po Matto Castello taškų prie rezultato 71:64 paprašėte minutės pertraukėlės, per kurią akcentavote, jog žaidėjai iki galo nesudirba gynyboje. Ko nepavyko išsireikalauti iš žaidėjų?

Costello yra netradicinis žaidėjas, tad šiandien turėjome nemažai problemų dėl jo tritaškių. Bet manau, kad jau tada buvome praradę kontrolę, nes po minutės pertraukėlės išėjome ir nesugebėjome atlikti nubraižyto derinio ir berods praradome kamuolį. Kai rungtynių valdymas slysta iš rankų, turime tą geriau sukontroliuoti ir išlikti rungtynėse kaip komanda.

Po jūsų minėtos minutės pertraukėlės Keenanas Evansas išsimetė tritaškį ir nelikote patenkintas atakos baigtimi. Ar tai buvo Evanso klaida?

Ne tik Evansas, bet du žaidėjai suklydo darydami šį derinį. Labai nemėgstame, kai po minutės pertraukėlės viskas nubraižyta ir jiems lieka tik išpildyti. Ne tik Evansas, bet visi sugriuvo antroje rungtynių pusėje.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai suklydo 7 kartus. Iš kur tos klaidos?

Iškovojome keletą pergalių iš eilės, todėl galbūt kažką praleidome treniruotėse. Po pergalių pradėjom jaustis šiek tiek geriau, galbūt per gerai pradėjome galvoti apie save. Mums trūko įdirbio ir pastangų aikštelėje.

Tiek jūs, tiek Edgaras Ulanovas minėjo, kad galbūt per daug gerai jaučiatės apie save. Ar matėsi šie signalai treniruotėse?

Nedidelius signalus visada jaučiame ir stengiamės tai kontroliuoti. Kaip ir šiandien gana nemažai akcentavome, kokią gynybą taikys varžovai, bet nesugebėjome to išreikalauti ar išpildyti. Tai – žaidėjų ir trenerių štabo kaltė.

Per pusantro kėlinio tik viena pražanga. Ar trūko pražangų iki bonuso?

Nemažai trūko, nors mes nemažai akcentuojame, kad žaidėjai išnaudotų savo pražangas. Pavojingose situacijose prašome žaidėjų subauduoti, bet jie to nepadarė.

Kevarriusas Hayesas neturėjo pražangų problemos, bet žaidė tik 11 minučių. Kiek jo trūko šiose rungtynėse?

Jo trūko, bet jis šaunuolis, veržiasi į aikštelę ir rodo norą. Tačiau galbūt per anksti įleidome jį į aikštelę. Jis negavo traumos, bet nebuvo pasiruošęs, nes daugiau laiko praleido be krepšinio. Šiandien jo ypatingai gynyboje trūko.

Kokia jo dabartinė sveikatos būklė?

Jo būklė gerėja, bet dar nesugijo 100 proc. Pati čiurna nėra visiškai iki galo sugijusi.  Pagal visus protokolus gal ir reikėjo jį dar kelioms dienoms nuimti, bet jis veržėsi ir pats rodė norą. Mes galvojome, kad bus gerai.

Dovydą Giedraitį gana anksti išleidote į aikštę. Kaip jam pavyko pasirodyti?

Buvo mintis, kad jį ir Arną Butkevičių laikyti ant Markuso Howardo. Tikėjomės, kad jie gynyboje jam yra neparankiausi. Dovį išleidome su tokia mintimi. Gynyboje jis su savo užduotimis susitvarkė, bet prie bendro ritmo jam šiek tiek trūksta. Tai – natūralu.

Po 48 valandų laukia dvikova su „Valencia“. Ką svarbu padaryti per tą laiką?

Svarbiausia, kad išliktume kaip komanda, ypatingai po pralaimėjimo. Turime sureaguoti ir supykti ant savęs ir turėti geras rungtynes.

„Valencia“ pastarąjį sykį žaidė namuose ir turi ilgesnę pertrauką tarp rungtynių. Ar nematote tame neteisybės?

Aš klausiau mūsų komandos atstovų, bet pasirodo taip būna Eurolygoje. Mes tokį patį pranašumą turėsime antroje sezono pusėje. Yra kaip yra, varžovai turės nedidelį pranašumą, bet tikiuosi, kad mus mobilizuos šis pralaimėjimas.

Tomas Dimša namų rungtynėse yra pataikęs 1 tritaškį, o išvykoje – 12 tolimų metimų. Ar tai sutapimas?

Geras paminėjimas, nes nebuvau to pastebėjęs. Dėl šiandien džiaugiuosi už jį, nes jis buvo vienas iš tų žaidėjų, kuris žaidė.

Kokių daugiausiai priekaištų turite Tyleriui Cavanaugh?

Nenoriu užakcentuoti tik Tylerio. Šiandien neturėjau 4-5 pagrindinių rotacijos žaidėjų. Trūko karių, todėl neturėjome gerų rungtynių. Trūko ne tik Tylerio. Tikiuosi, kad jis ir kiti greičiau atsigaus ir padės komandai laimėti.

Šią savaitę Kauno „Žalgirio“ laukia dar vienas iššūkis. Jau penktadienį  21:45 val. K. Maksvyčio auklėtiniai susitiks su  „Valencia“ krepšininkais.

Po rungtynių savo įžvalgomis pasidalijo ir komandos kapitonas Edgaras Ulanovas. E. Ulanovo komentarai: