REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip teigia rusų žiniasklaida, draudžiamas preparatas vadinasi DHEA. Tai gana populiarus dopingas. Pagal išankstinę versiją DHEA buvo bioaktyviuose papilduose, kurių rasta sportininkės racione. Pati J. Jefimova pripažino faktą, kad tokius papildus vartojo.

Draudžiamų medžiagų rusės organizme rasta praėjusių metų spalio mėnesį, kai nuo pasaulio čempionato buvo praėjusios keturios savaitės. Barselonoje vykusiose planetos pirmenybėse J. Jefimova laimėjo aukso medalius 50 m ir 200 m plaukimo krūtine rungtyse. Atrodo, kad šiuos titulus rusei pavyks išsaugoti.

Jei informacija apie dopingą pasitvirtins, J. Jefimova, pastarąjį mėnesį paskelbta Rusijos metų plaukike, bus jau ketvirta šios šalies plaukimo atstovė, įkliuvusi su dopingu po 2012 metų olimpinių žaidynių. Kitos trys – Ksenija Msokvina, Jekaterina Andrejeva ir Natalija Lovcova.

REKLAMA
REKLAMA

Prižiūrima trenerio Dave‘o Salo, J. Jefimova treniruojasi Los Andžele su kitais rusų olimpiniais prizininkais Vladimiru Morozovu ir Nikita Lovincevu.

REKLAMA

Rusijos sporto ministras Vitalijus Mutko „R-Sport“ teigė, kad ši informacija turi būti vertinama atsargiai. „Informaciją turėtų patvirtini oficialūs asmenys“, – sakė jis. Teigiama, kad J. Jefimova gali prašyti ištirti B mėginį.

J. Jevimova laimėjo Londono olimpiados bronzą 200 m plaukimo krūtine rungtyje, taip pat yra pasaulio rekordininkė 50 m ir 200 m plaukiant krūtine trumpajame baseine. Teigiamo dopingo testo faktas gerokai apkarpo Rusijos autoritetą prieš 2014 metų žiemos olimpines žaidynes, kurios vyks Sočyje vasario 7–23 dienomis.

REKLAMA
REKLAMA

Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas sakė, kad prieš žiemos olimpiadą bus atlikti 1 269 dopingo testai. Iš viso per žaidynes planuojama atlikti 2 453 dopingo testus. Tai 14 proc. daugiau nei per 2010 metų žiemos olimpiadą Vankuveryje.  

(atnaujinta 14.30 val.)

Lietuvos plaukimo federacijos direktorius Emilis Vaitkaitis komentuodamas balsas.lt informaciją apie J. Jefimovą taip pat teigė neradęs dopingo vartojimo fakto patvirtinimo nei Tarptautinės plaukimo federacijos, nei Antidopingo agentūros oficialiuose interneto puslapiuose.

„Kita vertus, nemanau, kad kas paleistų antį be jokios priežasties. Nėra ugnies be dūmų, – sakė pašnekovas. – O apie patį DHEA preparatą nedaug galiu pasakyti. Susiduriu pirmą kartą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusų žiniasklaida rašo, kad minėtas draudžiamas preparatas rastas papilduose. Pati J. Jefimova pripažino vartojus papildus. „Tai standartinis sportininkų pasiteisinimas“, – tikino E. Vaitkaitis.

– Kas lauktų pasitvirtinus kaltinimui vartojus dopingą?

– Tiksliai nežinau, nes draudžiami preparatai yra klasifikuojami, tačiau grėstų 2 metų diskvalifikacijos bausmė, rezultatų anuliavimas nuo teigiamo testo datos ir, žinoma, sugadinta reputacija – nusiplauti apgavikės etiketę beveik neįmanoma“, – komentavo jis.

– Kiek nuo tokių papildų apsaugoti Lietuvos plaukikai?

– Kad maiste ir papilduose nebūtų „atsitiktinių“ draudžiamų medžiagų, rūpinasi plaukikų treneriai ir gydytojai. Tokio aukšto lygio sportininkai prižiūrimi itin atidžiai. Ypač pavojinga peršalus, kai imami vartoti visokie „gripeksai“, arbatos nuo gripo ir panašiai.

REKLAMA

– Kokių toliau žingsnių galima tikėtis J. Jefimovos dopingo byloje?

– Rusijos plaukimo federacija turėtų gauti oficialų raštą apie teigiamą dopingo mėginį. Tai garsi sportininkė ir prestižo tokie faktai neprideda, tačiau oficialus pareiškimas turėtų būti padarytas ir Tarptautinės plaukimo federacijos.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų