REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
32
K. Maksvytis.  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Įspūdingai puolęs Kauno „Žalgiris“ (17/15) įsirašė labai svarbią pergalę Eurolygoje, kai namuose 95:74 susitvarkė su „Valencia“ (14/18) krepšininkais.

32

Įspūdingai puolęs Kauno „Žalgiris“ (17/15) įsirašė labai svarbią pergalę Eurolygoje, kai namuose 95:74 susitvarkė su „Valencia“ (14/18) krepšininkais.

REKLAMA

Pirmoje mačo pusėje svečiai dar spardėsi, bet prieš pat ilgąją pertrauką žalgiriečiai trumpą atkarpą laimėjo 15:3 ir atitrūko dviženkliu taškų skaičiumi (52:40).

Po to skirtumas tik augo. Po didžiosios pertraukos pilnut pilnutėlėje Kauno arenoje svečiai neturėjo daug šansų. Kaip reikiant užsikūręs „Žalgiris“ vis tolo. Po tritaškių trečiojo kėlinio pabaigoje jie jau pirmavo net 74:55, o galiausiai užtikrintą pranašumą ir išlaikė.

Po rungtynių kalbėjęs Kazys Maksvytis sakė, kad jo auklėtiniai šiandien pergalės tikrai nusipelno.

„Sveikinimai komandai ir sirgaliams. Nusipelnėme pergalės, kontroliavome mačą nuo pradžios iki pabaigos. Džiaugiuosi, kaip komanda kovojo ir laimi, išliekame atkrintamųjų lenktynėse. Turime gerus šansus“, – sakė treneris.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip kilo idėja išleisti Karolį Lukošiūną? (jis mače pataikė 4/5 tritaškių, –  aut. past)

Dviguba Eurolygos savaitė, norisi energijos šviežumo, lengvesnių taškų. Prieš mačą turėjome planą, kad įjungti žaidėjus, kurie yra šviežesni. Karolis gerai atrodė ir treniruotėse, tad davėme jam šansą ir jis juo puikiai pasinaudojo.

REKLAMA

Kalbant apie emociją ir energiją. Ar tikite, kad komanda išlaikys tokią kartelę ir kitą savaitę?

Pirmiausia, norėčiau dar sykį padėkoti fanams. Kaip yra malonu žaisti čia, kai tokia energija. Kai įeini į areną, pajauti tvyrančią ore fantastišką energiją ir lieka mažiau klausimų, kuri komanda nugalės.

O dėl komandos energijos, visi sveiki, pasiruošę, esame gerame kelyje, dabar lieka padaryti, kas nuo mūsų priklauso ir sekančiame mače iškovoti pergalę.

REKLAMA
REKLAMA

Atrodo, kad dabar kamuolio judėjimas puolant pagerėjo. Kokios to priežastys?

Mums situacija palengvino I. Tayloras sugrįžimas. Nebūtinai jis tiesiogiai prisideda, bet prieš tai momente jis gerą sprendimą atlieka, kas leidžia kitam komandos draugui jau atlikti rezultatyvų perdavimą toliau judinant kamuolį.

Kažkiek patys, jei matėte, daugiau žaidžiame mažesniu penketu, labiau judiname kamuolį.

Daugiau ne „pikenrol'ą“ žaidžiame ir tas pasiteisina. Reaguojame, bandome taisyti savo žaidimą, įvedame įdomesnių situacijų, kad ir varžovams būtų bėdų ir išnaudojame pranašumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Polonara šiandien daugiau ne pats rinko taškus, bet dairėsi į komandos draugus. Tokio iš jo žaidimo ir tikitės?

Jis gerai mato aikštę. Labai gerai, kai jis yra tas, kuris jjungia į situacijas komandos draugus, sprendžia, kur atakoje toliau judės kamuolys.

Mes tą stengiamės ir išaudoti. Patinka jo, A. Butkevičiaus, I. Tayloro ryšys, kai jie žaidžia improvizacinį krepšinį ir tame jie gerai jaučiasi. 

12 pergalė namuose šiandien. Tai visų laikų klubo rekordas skaičiuojant tik pergales sezone Eurolygoje. Kodėl namuose ir išvykose žaidimas taip skiriasi?

REKLAMA

Kaip ir sakiau, prisideda sirgaliai. Išvykose norėtųsi žaisti geriau, bet namie prie savo sienų, krepšių, energijos, esame žymiai geresni.

Pirmoje pusėje pataikėte net 12 dvitaškių iš 13.  Kaip pats galite tai paaiškinti?

Tiesiog buvome agresyvūs, gerai dalinomės kamuoliu.

Varžovų lyderis Chrisas Jonesas šiandien nepelnė apskritai nei vieno taško. Kaip pavyko jį sustabdyti?

Arnu Butkevičiumi (juokiasi,- aut. past). Šiaip gerbiu jį, jis gerai žaidžia, pasveikinau jį pratęsus kontraktą.

REKLAMA

Tokį I. Brazdeikį toks, koks jis yra dabar, ir įsivaizdavote prieš jį įsigijant?

Turėjau baimių, nes jis jaunas žaidėjas. Tad buvo neramu, kaip susitvarkys emociškai, turi jis ambicijų, tą norą visada varžytis, nugalėti. Tas mums padeda. Kartais pamokome, kad prie agresyvumo pridėtų ir komandos draugus, bet mes iš jo tikimės ir taškų, o tą jis daro labai gerai.

Keenano Evanso nebuvo ant suolelio. Šiuo metu jis išvykęs?

Trumpam išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, bet turėtų tuoj sugrįžti, palaikys mus ir ruošis kartu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

E. Ulanvovo puolime antrą mačą trūko. Kaip jo žaidimą įvertintumėte?

Jis visą sezoną mus traukė. Neturiu priekaištų, kad jis keletą mačų sužaidė prasčiau. Sezonas ilgas, kažkiek mažiau pelnė dabar taškų, bet svarbiausia, kad komanda laimėjo.

Esame juo patenkinti ir kitą sykį jis gal bus tas lyderis, kuris mus temps. Kai Edgaras mus taip tempė ligi šiol, neapsiverčia liežuvis jį dabar kritikuoti.

Užsiminėte apie A. Butkevičių. Kaip jo žaidimas jūsų akimis?

Jis atlieka didelį darbą gynyboje. Dėl to sunku kažką kartais sukurti puolime, bet jis įneša kietumo, solidumo gynyboje, dengia varžovų lyderius. O apsigynęs bėga į greitą puolimą ar žaidžią pozicinį puolimą. Jis toks tylus lyderis, kuris parodo, kaip reikia žaisti komandos draugams.

REKLAMA

Grįžtant dar prie K. Lukošiūno. Tris mėnesius nebuvo patakęs tritaškio Eurolygoje iki šiandienos. Kaip jo žaidimas?

Sunku ir jam kartais, kartais jis išeine į aikštę antrame ar trečiam ekėlinyje. Sunku įsijungti į mačą, bet žaidžiame mažesniu penketu, tada I. Tayloras gali veržtis ko krepšiu, išplečiame aikštę su metančiais aukštaūgiais ar Karoliu

 Su Karoliu bandome ieškoti situacijų be kamuolio, kad varžovams būtų sunkiau gintis ir nebūtume nuspėjami.Jis šiandien gavo šansą ir prisidėjo pliusą. Labai gerai, kad šiandien kiekvienas išėjimas pridėjo energijos.

REKLAMA

Šiandien K. Lukošiūnas, praėjusį mačą ir iš dalies šiandien vėl gerai žaidė Laurynas Birutis. Iš kur tie X faktoriai?

Bandome ieškoti, rotuojame žaidėjus, kam sekasi tą dieną, kam ne. Žaidžiame atkrintamųjų režimu. Kas prasčiau žaidžia tądien, nerungtyniauja tiek daug, stebime, analizuojame. Kas žaidžia geriau, ilgiau laikome aikštėje. Visiems sunku išdalinti minutes. Bet džiaugiuosi, kad ir suoliukas iššauna.

Ch.Joneso komandoje norėjote prieš sezoną. P rungtynių kalbėjotės su juo aikštės viduryje. Gal galite pasidalinti, apie ką?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis buvo viena iš mūsų opcijų vasaros sezone, teko su juo bendrauti, bet jis pasirinko kitą klubą ir džiaugiuosi už jį, geras žmogus, geras žaidėjas. Nesvarbu, kaip šiandien sužaidė, tai yra elitinis žaidėjas Eurolygoje ir ne be reikalo prasitęsė kontraktą. Išliko geri santykiai, tad pašnekėjome trumpai.

Kiek rungtynių planą koregavo varžovų netektys? 

Kažkiek turėjo keistis mūsų planas su B. Dubljevičiumi, aukštaūgiu, galinčiu mesti tritaškius, galinčiu žaisti ir po krepšiu, mūsų „pikenrolo“ gynyba būtų buvusi kitokia. Be jo mūsų darbas palengvėjo, nes galėjome vienodžiau taikytis sąlygas visiems žaidėjams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų