Šidlauskas Barselonoje iškovojo bronzą

Barselonoje (Ispanija) baigėsi antrasis tarptautinių „Mare Nostrum“ varžybų etapas, kuriame ketvirtadienį bronzą iškovojo Andrius Šidlauskas.

26-erių panevėžietis distanciją įveikė per 1 min. 1,30 sek. ir nusileido tik lenkui Janui Kalusowskiui (1.01,01 min.) ir italui Nicolo Martinenghi (59,98 sek.), vieninteliam nuotolį įveikusiam greičiau nei per minutę.

A finalo rezultatai:

Tarp visų 55 atrankos dalyvių lietuvio ryte užfiksuotas rezultatas buvo geriausias – 1.01,07 min.

Asmeninis A. Šidlausko šios rungties rekordas yra 59,12 sek., o olimpinis normatyvas – 59,49 sek.

Varžybas kartu organizuoja Katalonijos plaukimo federacija ir Sant Andreu plaukimo klubas.

Visi trys „Mare Nostrum“ etapai yra įtraukti į oficialų „World Aquatics“ kalendorių, tad varžybų dalyviai juose gali vykdyti normatyvus į šių metų pasaulio čempionatą bei kitais metais vyksiančias vasaros olimpines žaidynes Paryžiuje.

Tiek Rūta Meilutytė, tiek A. Šidlauskas jau yra užsitikrinę vietas šių metų pasaulio čempionate.

Olimpinius normatyvus vieninteliai iš Lietuvos plaukikų kol kas yra įvykdę Danas Rapšys (200 ir 400 m laisvu st.) ir R. Meilutytė (100 m krūtine).

Trečiasis ir paskutinis „Mare Nostrum“ varžybų etapas vyks šį savaitgalį (gegužės 20-21 d.) Monake. Ten turėtų pasirodyti A. Šidlauskas ir Daniilas Pancerevas.