Vakar vakare į gimtąją Lietuvą iš Pekino parolimpinių žaidynių grįžusiai klaipėdietei Aldonai Grigaliūnienei artimiausiomis dienomis bus įteikta 30 tūkstančių litų premija.

Tokią sumą Lietuvos Vyriausybė yra numačiusi parolimpinių žaidynių sidabro medalį iškovojusiems sportininkams.

Priminsime, kad 53-ejų „Vyturio“ vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytoja (serga cerebriniu paralyžiumi) Pekine moterų rutulio stūmimo varžybose (F37/38 grupės) rutulį nustūmė 12 m 58 cm (1102 tšk.) ir pagerino F38 grupės pasaulio rekordą.

Šiai mūsų miesto atletei tai buvo jau trečiosios parolimpinės žaidynės - 1996 m. Atlantos parolimpiadoje A. Grigaliūnienė buvo neįveikiama šuolių į tolį rungtyje, o 2004 m. Atėnuose tapo rutulio stūmimo čempione.

„Labai apmaudu, kad taip atsitiko, tačiau padarėme viską, ką galėjome, o norint iškovoti auksą, reikėjo rutulį nustumti dar 1 m 20 cm toliau - kažin ar tai įmanoma. Tokia jau buvo varžybų rengėjų sukurta sistema“, - padėtį komentavo atletė.

Kokia premijos suma atiteks Pekino parolimpinėse žaidynėse Lietuvai sidabro medalius iškovojusiai šalies aklųjų riedulio (golbolo) rinktinei, kol kas dar nėra aišku.

„Rinktinėje yra šeši žaidėjai. Komandų premijavimo niuansus svarsto Kūno kultūros ir sporto departamento vadovai. Priklauso ir nuo to, kiek per metus Vyriausybė sportininkų premijoms jau yra išdalijusi pinigų. Gali būti, kad golbolo rinktinei atiteks 180 tūkst. litų. Galutinį sprendimą priims KKSD generalinis direktoriaus Algirdas Raslanas“, - sakė Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Vytautas Girnius.

Jei kuris nors iš Lietuvos sportininkų būtų iškovojęs aukso medalį, tuomet jam būtų atitekę 60 tūkst. litų premija, už bronzą pažadėta tris kartus mažesnė suma - 20 tūkst. litų.

Pekino parolimpinių žaidynių medalių lentelės rikiuotėje Lietuva, kurios sąskaitoje - du sidabro medaliai, kartu su Serbija užėmė 56-57 vietas. Iš viso medalius iškovojo 76 valstybių neįgalieji sportininkai.

Pirmąją vietą bendroje įskaitoje užtikrintai užėmė parolimpinių žaidynių šeimininkė Kinija - jos sportininkai iškovojo net 211 medalių. Antroje vietoje yra Didžioji Britanija - 102 medaliai, trečioje - JAV - 99. Mūsų kaimynai latviai bendroje įskaitoje užėmė 45-ą vietą, o estai pasidalijo 69-76 vietas.

Iš viso parolimpinėse žaidynėse Pekine dalyvavo 148 valstybių neįgalieji sportininkai.