Kauno „Žalgiris“ nutraukė šešių iš eilės pralaimėjimų seriją Eurolygoje. Graikijos sostinėje Atėnuose Martino Schillerio auklėtiniai pešoko „Panathinaikos“ barjerą. Ketvirtajame kėlinyje puolime tarsi sprogo Rokas Jokubaitis, o lyderis Marius Grigonis sužaidė dar vienerias įspūdingas rungtynes.

„Žalgiris“ Atėnuose laimėjo 81:69 (24:12, 19:21, 17:17, 21:19).

Tai buvo pirmoj žalgiriečių pergalė po pusantro mėnesio .„Žalgiris“ nei lapkričio, nei iki šiol gruodžio mėnesiais nesugebėjo iškovoti nė vienos pergalės Eurolygoje. Tačiau Atėnuose Kauno ekipai pavyko.

Pradėję nuo pralaimėjimo prieš Madrido „Real“, Lietuvos čempionai patyrė ir dar penkias nesėkmes: prieš Tel Avivo „Maccabi“, Masvkos CSKA, Milano „AX Armani“, Sankt-Peterburgo „Zenit“ ir „Barceloną“.

Atėnuose R. Jokubaitis ketvirtajame kėlinyje atsiskleidė ryškiausiomis spalvomis puolime, kai pelnė 10 iš 12 pirmųjų komandos taškų, vėliau dar kelis kartus sukūrė sėkmingas atakas ir garantavo žalgiriečių pergalė.

Įspūdingai žaidė M. Grigonis. „Žalgirio“ gynėjas pelnė 24 taškus, 18 jų pelnydamas per pirmuosius du kėlinius. Viso M. Grigonis pataikė net šešis tritaškius.

Kitą savaitę „Žalgiris“ susitiks su Vitorijos „Baskonia“ ir Stambulo „Fenerbahče“ ekipomis. „Žalgirio“ ekipa žaidė be traumuotų Steve'o Vasturia ir Patricio Garino bei nerungtyniavo Atėnuose blogai pasijutęs Karolis Lukošiūnas.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 24, Nigelis Hayesas 14, Rokas Jokubaitis 10, Joffrey Lauvergne ir Augustine’as Rubitas po 8.

„Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius 12, Shelvinas Mackas, Georgios Papagiannis ir Ioannis Papapetrou po 10.

Standings provided by SofaScore LiveScore

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: (69:81)

Kauniečiai sėkmngai atlaikė varžovų bandymus priartėti ir švventė reikalingą pergalę.

Trečias kėlinys: (50:60)

Įsižaidžia A. Rubitas ir A. Milaknis. Žalgiriečiai pataikė jau 11 tritaškių. Likus dviem minutėms iki trečiojo ketvirčio pabaigos M. Schillerio auklėtiniai vis dar išlaiko dviženklį pranašumą.

Kauno ekipa stringa puolime, šeimininkai grėsmingai artėja. R. Jokubaitis jau ne pirmą kartą įstringa puolime, tai jau ketvirtoji jo klaida.

Antras kėlinys: (33:43)

Marius Grigonis pelno 18 taškų, žalgiriečiai per pirmąją rungtynių pusę visas dvidešimt minučių buvo priekyje ir sukaupė 10 taškų pranašumą.

M. Grigonis pelno jau 15 savo tašką, Nigelis Hayesas pataiko tris tritaškius iš eilės ir Kauno ekipa išlaiko dviženklį pranašumą.

Šeimininkai mažina atsilikimą, o žalgiriečių gretose solidžią atkarpą sužaidžia J. Lauvergne'as.

Pirmas kėlinys: (12:24)

Kauno ekipa pirmauja jau dviženkliu skirtumu.

M. Grigonis jau pačioje rungtynių pradžioje surenka aštuonis taškus, o žalgiriečiai bėga devynių taškų skirtumu (8:17).

Startiniai penketukai:

„Panathinaikos“: Georgios Papagiannis, Ioannis Papapetrou Nemanja Nedovičius, Aaronas White'as, Howardas Sant-Roosas.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Nigelis Hayesas, Artūras Milaknis, Marius Grigonis, Joffrey Lauvergne'as.