18
Šarūnas Jasikevičius (Teodoras Biliūnas/ BNS nuotr.)

Ketvirtadienio vakarą Eurolyga pirmą kartą istorijoje atkeliavo į Panevėžį, kur susikovė Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Stambulo „Fenerbahče“ ir Tel Avivo „Maccabi“. Jau antrajame kėlinyje į priekį pabėgęs lietuvio treniruojamas klubas galiausiai 109:74 (22:22; 35:9; 23:17; 29:26) įsirašė pergalę.

18

Izraelio klubui tai buvo pirmasis pralaimėjimas per pastaruosius tris mačus turnyre, o turkai šventė penktą pergalę per paskutinius šešis susitikimus Eurolygoje.

Šiose rungtynės vyko Panevėžyje, „Kalnapilio“ arenoje, nes buvo perkeltos iš Stambulo, kadangi ten nėra įmanoma užtikrinti saugumo Izraelio komandai.

109 taškus pelniusi „Fenerbahče“ sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes Eurolygoje šį sezoną. Ankstesnis rekordas buvo akistatoje prieš Vilerbano ASVEL klubą – 101 taškas.

Pirmasis kėlinys dar klostėsi apylygiai, tačiau antrajame visišką kontrolę į savo rankas perėmė „Fenerbahče“ atstovai. Šie ketvirtį pradėjo atkarpa 13-0 ir nutolo (35:22).

Nors oponentai bandė vytis (35:29), tačiau tada turkai sudavė galingą smūgį. Spurtas 22-2 leido susikrauti net 22 taškų pranašumą prieš didžiąją pertrauką (57:31).

Antroje susitikimo dalyje Stambulo krepšininkai neketino atsileisti ir tvirtai kontroliavo žaidimą, o skirtumas išaugo ir iki 32 taškų (80:48).

Likęs ketvirtis tebuvo formalumas ir triuškinanti pergalė Panevėžyje atiteko Turkijos komandai – 109:74. Didžiausias atstumas tarp ekipų buvo fiksuotas ketvirto kėlinio pabaigoje – 37 taškai (109:72).

„Fenerbahče“: Tyleris Dorsey 21 (4/5 dvit., 3/5 trit., 4/4 baud.), Jonathanas Motley 17, Scottie Wilbekinas (6 rez. perd.) ir Georgios Papagiannis po 14, Nigelas Hayesas-Davisas 11, Yamas Madaras 10 (5 rez. perd.), Sertacas Šanli ir Nickas Calathesas (7 rez. perd.) po 7.

„Maccabi“: Wade'as Baldwinas ir Bonzie Colsonas po 13, Lorenzo Brownas 10 (6 rez. perd.), Antoniusas Clevelandas ir Joshas Nebo po 8, Jasielas Rivero 7, Johnas Dibartolomeo ir Tamiras Blattas po 5.