19
Lukas Lekavičius (nuotr. zalgiris.lt)

Neseniai trenerį pakeitęs Kauno „Žalgiris“ (6-13) ketvirtadienio vakarą Vilerbane sužaidė antrąsias dvigubos Eurolygos savaitės rungtynes. Andrea Trinchieri auklėtiniai nuo pat rungtynių pradžios atrodė gana blankiai ir galiausiai 79:93 (17:23, 26:28, 16:21, 20:21) neprilygo ASVEL (3-16).

19

Rungtynes abi komandos pradėjo nesėkmingomis atakomis, o pirmieji taškus pelnė šeimininkai. Vilerbano krepšininkams pirmoje rungtynių pusėje geriau pavyko realizuoti savo sumanymus, tuo tarpu žalgiriečiai šiek tiek strigo. Įpusėjus kėliniui komandas skyrė 7 taškai (6:13).

Įsivažiuoti į rungtynes Andrea Trinchieri auklėtiniams buvo gana sunku. Nepaisant to, kad pirmasis kėlinys nebuvo itin rezultatyvus ir šeimininkams, tačiau žalgiriečiams nepavyko jų pasivyti (17:23).

Antrąjį ketvirtį žalgiriečiai pradėjo klaida, tuo tarpu varžovai atsakė galingu dėjimu. Netrukus galingą reidą surengia Keenanas Evansas, kuris pelno du taškus su pražanga ir sumažina atsilikimą iki 3 taškų (22:25)

Žalgiriečiai pradėjo šeimininkams kvėpuoti į nugarą, o su emocijomis nesusitvarkęs ASVEL vyriausiasis treneris buvo nubaustas technine pražanga. Kad ir kaip arti kauniečiai priartėdavo aikštės šeimininkai neleido jiems išsiveržti į priekį ir įpusėjus kėliniui vėl turėjo 5 taškų pranašumą (29:34).

Antroje kėlinio pusėje žaidimo ritmą pajautė K. Evansas, po kurio tritaškio žalgiriečiai prie šeimininkų priartėjo per vieną tašką. Visgi grėsmę pajutę šeimininkai vėl pabėgo į priekį (43:51).

Tik prasidėjus trečiajam ketvirčiui A. Trinchieri buvo privertas pasinaudoti minutės pertraukėle nes šeimininkai pradėjo siautėti ir tolti (46:55). Daugiausiai bėdų žalgiriečiams šiose rungtynėse kėlė Youssoupha Fallas, kuris net neįpusėjus ketvirčiui padėjo savo komandai susikrauti dviženklį pranašumą.

Visgi įpusėjus kėliniui K. Evanso ir Luko Lekavičiaus tritaškiai žalgiriečių atsilikimą nuo 14 taškų sumažino iki 8. Netrukus prastą epizodą turėjo pats L. Lekavičius, kuris prasižengė tritaškio metimo metu ir dar užsidirbo nesportinę pražangą, po šio epizodo šeimininkai dar labiau nutolo (54:70). Kėlinio pabaigoje kauniečiams šiek tiek pavyko pamažinti savo atsilikimą, tačiau komandas vis vien skyrė dviženklis taškų skaičius (59:72).

Žalgiriečiai bando mažinti savo atsilikimą, tačiau šeimininkai taip pat nepaleidžia savo žaidimo ritmo. Likus kiek daugiau nei trims minutėms A. Trinchieri auklėtiniams pavyko sumažinti savo atsilikimą iki 9 taškų.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 21 (2/4 dvit., 5/7 trit., 2/3 baud., 5 rez. perd., 4 per. kam., 6 kld.), Lukas Lekavičius ir Rolandas Šmitas po 13, Tomas Dimša 10, Brady Manekas 6, Edgaras Ulanovas 5, Austinas Hollinsas ir Edmondas Sumneris po 4.

ASVEL: Timothe'is Luwawu-Cabarrot 27 (7/7 dvit., 3/4 trit., 4/5 baud., 5 kld., 29 n. b.), Parisas Lee (10/10 baud., 8 rez. perd., 31 n. b.) ir Youssoupha Fallas (10/12 dvit., 12 atk. kam., 36 n. b.) po 22, Charlesas Kahudi 8, Joffrey Lauvergne'as 6 (7 rez. perd.).