Po kelių savaičių pertraukos ant Eurolygos parketo grįžęs Kauno „Žalgiris“ (13/11) patyrė triuškinančią nesėkmę Ispanijoje, kai 62:86 (24:24, 13:24, 10:23, 15:15) nusileido Šarūno Jasikevičiaus treniruojamai „Barcelona“ (18/7) ekipai.

Turnyro lyderiams žalgiriečiai priešinosi tik pirmajame kėlinyje. Vėliau katalonai įjungė geležinę gynybą ir visiškai supančiojo svečius.

Po pertraukos trečiame kėlinyje apskritai bemaž šešias minutes žalgiriečiai taškus rinko tik baudomis. Tuo metu skirtumas augo ir perkopė 20 taškų.

Vėliau „Žalgiris“ jau galutinai pripažino varžovų pranašumą. Įdomu tai, kad nei vienas žalgirietis rungtynėse nepelnė daugiau nei devynių taškų.

9 taškus surinko Nigelis Hayesas, po 8 pridėjo trys krepšininkai (M. Grigonis, A. Milaknis ir J. Lauvergne'as). M.Grigonis apskritai prametė visus penkis mestus tritaškius.

Apie susitikimą su portalu tv3.lt kalbėjęs krepšinio ekspertas Tomas Purlys tikino, kad katalonai tiesiog buvo pranašesni.

„Aš vakarykštį mačą palyginčiau su KMT finalu savaitgalį, kai „Lietkabelis“ priešinosi kėlinį, o paskui varžovai įjungė kitą režimą. Nes „Žalgiris“ ir pusfinalyje neatrodė gerai, dažnai pralaimėdavo epizodus fiziškumu, bet paskui, galų gale, kibo rimtai į darbus.

Vakar panašiai viskas vyko, tik kauniečiai pakliuvo į tokią situaciją. Pradžioje dar buvo vilčių, nes varžovai galbūt pavargę buvo, juk turėjo tris mačus iš eilės praėjusią savaitę, gal per daug atsipalaidavę laimėję titulą. Tačiau „Barca“ paskui įjungė Eurolygos lygio režimą, fiziškumą, gerą gynybą ir laimėti rungtynių šansų nebuvo“, – tikino T. Purlys.

Apie itin gerą katalonų gynybą krepšinio ekspertas sakė, kad pagrindinis dalykas buvo labai didelis fiziškumas.

„Abi komandos bandė spausti, žaisti fiziškiau, agresyviau, bet paskui pasireiškė lygių skirtumas. Galų gale ir individualiai žaidėjai pajėgesni, kurie ir puolime, ir gynyboje sugeba sukurti tą skirtumą. Gali spausti Nikolą Mirotičių ar Cory Higginsą, tačiau jie vis vien dažniausiai padarys savo darbą.

Varžovai taip pat keitėsi žmonėmis gynyboje, o tai išmušė žalgiriečius, nes sugriūdavo deriniai. Nepavyko nei įmesti kamuolio į baudos aikštelę, nei sužaisti ties perimetru. Sakyčiau, pas „Žalgirį“ ne tai kad nebuvo fiziškumo, bet varžovai šį komponentą išnaudojo kur kas geriau.

Labai įsiminė ir katalonų darbas paprastuose situacijose, kaip bandymas nuolat perimti kamuolių, geras rankų darbas, pagalba vienas kitam, įkirtimai. Tenka pripažinti, kad tiek taktiškai, tiek fiziškai „Barcelona“ tiesiog buvo geresnė komanda. Ypač, tokiame mače, jeigu nori laimėti, turi išnaudoti menkiausius šansus ar pataikyti laisvesnius metimus. Bet varžovai ir to neleido, žaidė kietai, iki ribos, net tuos vidutinius metimus jie labai gerai uždengdavo“, – sakė krepšinio ekspertas.

Vasarą į Kauną atvykęs gynėjas Steve'as Vasturia sezono pradžioje buvo startinio penketo žaidėjas. Paskui patyrė traumą, o ant parketo grįžo tik prieš keletą savaičių. Vis dėlto jis žaidžia labai minimaliai, savaitgalį KMT išvis nerungtyniavo, vakar ant parketo pasirodė vos penkioms minutėms, kai jau viskas buvo aišku.

„S. Vasturios leidimas į startą pradžioje kėlė klausukų. Tiek aš, tiek kiti ekspertai nelabai įsiaizdavo, kodėl taip daroma. Galbūt buvo tikimasi, kad jis iššaus, bet nesimatė to potencialo. Paskui jis patyrė trauma, per tą laiką komanda sužaidė labai gerą atkarpą, kad net jo nebuvimo nesijautė.

Na, o dabar kiekvienas mačas labai svarbus, tai, galbūt, treneriai įvertina, ką jis gali duoti, gal neatitinka lygio. Tuo labiau yra kiti žaidėjai, Karolis Lukošiūnas vakar gavo minučių pradžioje. Be abejo, mes nematome treniruočių, galbūt jose žaidėjas neatrodo taip gerai, tad treneris į aikštę leidžia kitus krepšininkus“, – mintimis dalijosi T. Purlys.

Dvi nesėkmės iš eilės „Žalgirį“ turnyrinėje lentelėje nustūmė kol kas į devintąją vietą. Kitą savaitę laukia dviguba savaitė, kai teks žaisti nukeltą mačą su Belgrado „Crvena Zvezda“, o paskui teks vykti į Madridą ir žaisti su „Real“.

Pasak T. Purlio, padėtis rikiuotėje tokia įtempta, kad pabaigoje vietas gali lemti ne tik pergalės, bet ir tarpusavio pranašumai.

„Dabar kiekvienas taškas svarbus. Manau, kad dvi ar trys komandos surinks tiek pat pergalių, tad viską lems tarpusavio taškų pranašumas. Serbus turime įveikti, negali būti jokių kalbų. Kas dėl „Real“, tai po to, kai išvyko Facundo Campazzo, traumą patyrė ir Anthony Randolphas, visi manė, kad jų sportinė formą kris žemyn.

Be abejo, patirti keli pralaimėjimai, tačiau jie vis vien gera komanda. Pamenu, kad pirmajame tarpusavio mače daugiausiai F. Campazzo ir Walterio Tavareso pastangomis jie išsiverždavo į priekį. Išėjus į aikštę Nicolai Laprovittolai žaidimo lygys krisdavo. Jo forma dabar kiek geresnė, bet faktas, kad, nepaisant visko, su „Real“ galima žaisti. Tikrai nelaikyčiau jų būsimo mačo favoritais. Galbūt žalgiriečiai ne tai, kad privalo laimėti abejas rungtynes, bet tikrai turi pasistengti tą padaryti, nes reikia taškų“, – pasakojo T. Purlys.

Su serbais „Žalgiris“ Kaune žais antradienį, o Madride kausis ketvirtadienio vakarą.