Ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ patyrė triuškinančią nesėkmę, kuomet Barselonoje 62:86 (24:24, 13:24, 10:23, 15:15) nepasipriešino Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamiems „Barcelona“ krepšininkams.

Praėjusį savaitgalį Karaliaus Mindaugo taurę iškovojęs „Žalgiris“ pirmąjį kėlinį dar kaip lygus su lygiu žaidė prieš „Barceloną“, tačiau vėliau įklimpo varžovų gynyboje ir per paskutinius tris kėlinius pataikė vos vieną tritaškį bei per visą mačą suklydo 17 kartų.

Po rungtynių „Barcelona“ strategas Š.Jasikevičius išskyrė Thomaso Walkupo svarbą „Žalgiriui“, kuris dar šios dienos rytą nežinojo, ar galės pasirodyti aikštelėje, nes jautėsi blogai.

„Sveikinu mūsų žaidėjus ir sirgalius. Manau, kad turėjome geras rungtynes prieš komandą, kuri žaidžia tikrai labai gerą krepšinį. Manau, kad prieš komandą, kuri gali lengvai rinkti taškus, mes išėjome su teisingu mentalitetu. Pirmame ketvirtyje mes nesugebėjome užbaigti savo atakų, pirmoje rungtynių pusėje leidome „Žalgiriui“ atkovoti 10 kamuolių puolime ir tai yra dalykas, dėl ko rungtynės tapo sunkesnėmis.

Trečiame kėlinyje mūsų gynyba buvo įspūdinga ir mes galėjome kontroliuoti rungtynes bei jas užbaigti. Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos noriu pasakyti garsiai, buvo tas, kad Thomasas Walkupas jiems yra labai svarbus žaidėjas, o praėjusį vakarą jautėsi labai blogai. Galbūt jis kažką blogo suvalgė, o „Žalgiris“ be T.Walkupo yra visiškai kitoks. Jis komandai suteikia pasitikėjimo, tvirtumo ir patirties, tačiau turime atiduoti pagarbą ir mūsų vyrams, kurie sužaidė puikias rungtynes“, – sakė Š.Jasikevičius

„Barcelona“ strategas taip pat kalbėjo ir apie sirgalių trūkumą, kurių itin pasiilgo. Dalis sirgalių atvyko prieš rungtynes prie arenos ir pasveikino savo numylėtinius su savaitgalį iškovota Ispanijos Karaliaus taure.

„Mums labai trūksta „Dracs 1991“ (fanų grupė, – aut. past.). Pasiilgome arenoje esančios Eurolygos atmosferos, kuri mums labai svarbi. Mus apima nostalgija, nes sirgaliai negali būti su mumis, tačiau matėme juos prieš rungtynes“, – kalbėjo lietuvis.