Martinas Schilleris šiame Eurolygos sezone lieka be pergalių prieš Šarūną Jasikevičių. Austro vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ (13/11) išvykoje 62:86 (24:24, 13:24, 23:10, 15:15) nepasipriešino „Barcelonai“ (18/7).

Katalonai išliko pirmoje turnyrinės lentelės pozicijoje, o kauniečiai tolsta nuo aštuntuko.

Labiausiai koją šiose rungtynėse kišo įspūdinga „Barcos“ gynyba. Ji išprovokavo 17 „Žalgirio“ klaidų ir dar kartą išjungė iš žaidimo Marių Grigonį. Lietuvis pelnė 8 taškus, tačiau iš penkių mestų tritaškių nepataikė nė vieno.

„Barcelonos“ gretose pirmoje rungtynių pusėje siautėjo Cory Higginsas, o antroje ispanas Pierre'as Oriola. Jie abu surinko po 19 taškų.

Stagnaciją puolime iliustruoja tai, kad nei vienas žalgirietis šiose rungtynėse nepelnė daugiau 10 taškų.

Nuo pat pirmųjų minučių aikštėje užvirė taškų lenktynės. „Barcelona“ vos per 5 minutes surinko 20 taškų, tačiau neatsiliko ir „Žalgiris“. Pirmasis kėlinys baigėsi lygybėje (24:24).

Puolimo užteko tik pirmajame ketvirtyje, nes antroje atkarpoje Šaro vyrai buvo kur kas agresyvesni gynyboje. Kaip ir pirmosiose rungtynėse, Mariui Grigoniui trūko vietos net sumušti kamuolį į žemę, jau nekalbant apie darbą, padaromą iki kamuolio gavimo.

Mažais žingsneliais deficitas tik augo, o „Žalgiris“ vis dar nerado atsakymų Cory Higginsui – amerikietis per pirmuosius du kėlinius suvertė 17 taškų. Skirtumas išaugo iki dviženklio (37:48).

Po pertraukos reikalai labai smarkiai pablogėjo. „Barcelona“ spurtavo 0:9 ir dėjo tašką šiose rungtynėse. Pirmą kartą aistruoliai pamatė ir Martiną Schillerį tokį piktą per minutės pertraukėlę.

Kauniečiai po trijų kėlinių turėjo 24 taškų deficitą (47:71). Nieko naujo per likusias 10 minučių neparodęs „Žalgiris“ kapituliavo Barselonoje.

ƒ„Barcelona“: Cory Higginsas (8/9 dvit., 27 naud. bal.) ir Pierre'as Oriola (7/8 dvit., 7 atk. kam., 27 naud. bal.) po 19, Brandonas Daviesas 12, Nikola Mirotičius 10, Leandro Bolmaro 8 taškai.

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas 9, Artūras Milaknis, Marius Grigonis (0/5 trit., 4 rez. perd., 10 naud. bal.) ir Joffrey Lauvergne'as po 8 taškus, Martinas Gebenas, Augustine'as Rubitas (7 atk. kam.) ir Rokas Jokubaitis po 6 taškus.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys: „Barcelona“ 86:62 (24:24, 48:37, 71:47)

Beveik įpusėja ketvirtasis kėlinys, taškus jau yra pelnęs ir Karolis Lukošiūnas. Gaila, kad tokiame kontekste – „Žalgiris“ yra triuškinamas (51:77).

Trečiasis kėlinys: „Barcelona“ 71:47 „Žalgiris“ (24:24, 48:37)

Po pertraukos puolimas vėl stagnuoja, Marius Grigonis tiesiog surakintas. Minutės pertraukėlė ir nutinka tai, ko šiemet dar nematėme – Martinas Schilleris išsilieja ant savo auklėtinių lyg Šarūnas Jasikevičius (37:53).

Deja, net ir Martino Schillerio energija ant suolo šiandien nepadeda. „Barca“ atrodo kur kas stipresnė ir rungtynių eigą radikaliai pakeisti bus labai sunku (41:59).

Rezultatas 43:65 ir prošvaisčių toliau nesimato. Nikola Mirotičius ir Brandonas Daviesas abu jau turi po 10 taškų savo sąskaitose.

Antrasis kėlinys: „Barcelona“ 48:37 „Žalgiris“ (24:24)

„Barca“ pabandė atitrūkti spurtu 0:5, bet kauniečiai toliau nubėgti neleido. Kolkas verta išskirti Nigelą Hayesą ir Artūrą Milaknį, kurie kartu pelnė 15 taškų (28:33).

Žalgiriečiai užstrigo puolime. Marius Grigonis vėl sukaustytas katalonų gynybos ir gresia dviženklis atstumas (30:39).

Keturi taškai iš eilės priverčia Šarą prašyti minutės pertraukėlės. Naudingai į rungtynes įsiliejo Paulius Jankūnas – sustabdė Nikola Mirotičiaus išpuolį ir iškišo rezultatyvų perdavimą (34:41).

Antroje pusėje reikės daryti korekcijas, ypač ginantis prieš Cory Higginsą. Amerikietis suvertė 17 taškų (7/8 dvit.) ir surinko 21 naudingumo balą. Žalgiriečiai po pertraukos tvarkysis su dviženkliu deficitu (37:48).

Pirmasis kėlinys: „Barcelona“ 24:24 „Žalgiris“

Atakuojantis krepšinis nuo pat pirmųjų minučių. Abi ekipos krepšį atakuoja idealiai ir per tris minutes skaičiai švieslentėje vis pučiasi (10:10).

„Žalgiriui“ reikia kuo skubiau daryti išvadas gynyboje. Varžovai suleido 7/10 metimų ir nors skirtumas dar nedidelis, bet taškų lenktynėse daug šansų kauniečiai neturės (15:18).

Sėkmingų epizodų gynyboje daugėja, bet 20 praleistų taškų per 5 minutes yra nedovanotinas rezultatas. Visa laimė, kad Artūras Milaknis šiandien siaučia – 2 iš 2 tritaškių (20:20).

Martinas Schilleris pasitiki Karoliu Lukošiūnu! Jaunasis žalgirietis žengia į aikštę, o kauniečiai kėlinį užbaigia lygybėje (24:24).

Starto penketai:

„Barcelona“: Nickas Calathesas, Cory Higginsas, Alexas Abrinesas, Nikola Mirotičius, Pierre'as Oriola.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Artūras Milaknis, Nigelas Hayesas, Joffrey Lauvergne'as.