Šaro eros pradžia Stambule pažymėta pergale – įveikė Donato Motiejūno klubą

Penktadienio vakarą Stambule įvyko Šarūno Jasikevičiaus debiutas „Fenerbahče“ (7/7) klubo vyr. trenerio pareigose. Lietuvio sugrįžimas į Eurolygą buvo paženklintas pergale, kai rezultatu 86:74 jo auklėtiniai įveikė Donato Motiejūno atstovaujamą „AS Monaco“ (8/6).

Primename, kad prie „Fenerbahče“ vairo Šaras stojo ketvirtadienį, pakeitęs iki tol vadovavusį Dimitrį Itoudį.

„Fenerbahče“ antrajame kėlinyje pabandė atsiplėšti nuo varžovų, kai laimėjo atkarpą 12:2 ir susikrovė dviženklį pranašumą – 42:30. Vis dėlto „AS Monaco“ sugebėjo praktiškai visą deficitą ištirpdyti dar iki pirmos mačo dalies pabaigos, kai ketvirtį užbaigė spurtu 15:4 ir kėlinys baigėsi 45:46.

Po didžiosios pertraukos „Fenerbahče“ neleido varžovams perimti kontrolės į savo rankas, bet atitrūkti daugiau nei 4–5 taškais nepavyko iki pat kėlinio pabaigos, kai buvo pelnyti 5 taškai be atsako ir sužaidus trisdešimt minučių šeimininkų pusėje buvo 11 taškų atsarga – 68:57.

Ketvirtajame ketvirtyje „AS Monaco“ dar bandė gelbėtis, bet arčiau nei 7 taškai nepriartėjo – 70:77. Tuomet „Fenerbahče“ pelnė 5 taškus iš eilės (82:70) ir likusios 1 min. bei 40 sek. buvo tik formalumas.

„Fenerbahče“ dominavo po krepšiais – laimėjo net 47:29.

Donatas Motiejūnas rungtynėse ant parketo praleido 25 minutes, pelnė 8 taškus, atkovojo 3 kamuolius, kartą suklydo, išprovokavo tris pražangas ir surinko 8 naudingumo balus.

„Fenerbahče“: Nigelas Hayesas-Davisas 23 (6 atk. kam., 25 naud. bal.), Scottie Wilbekinas 13 (1/6 tritaškiai, 5 rez. perd.), Marko Guduričius 10, Sertačas Šanli 9 (7 atk. kam.).

„AS Monaco“: Mike‘as Jamesas 24 (4/7 tritaškiai, 5 atk. kam., 25 naud. bal.), Elie Okobo 14, Donatas Motiejūnas 8.