Pralaimėjimą NBA patyrė Domanto Sabonio atstovaujama Indianos „Pacers“ (12/12). Lietuvio klubas namuose 95:103 (20:25, 27:22, 21:28, 27:28) nusileido absoliučiam lygos lyderiui Jutos „Jazz“ (19/5).

D. Sabonis rungtyniavo 34 minutes, pelnė 20 taškų (5/15 dvit., 2/4 trit., 4/6 baud. met.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, prasižengė 6 kartus, perėmė kamuolį, padarė dvi klaidas ir blokavo du metimus.

Indianos ekipa per pastarasias šešerias rungtynes laimėjo vos kartą. „Pacers“ 10 rungtynių iš eilės pelnė daugiau nei 100 taškų, bet sekmadienį patikima „Jazz“ gynyba surišo rankas Saboniui ir vyrukams.

„Jazz“ ekipa per pastarasias 16 rungtynių laimėjo net 15 iš jų. Jutos ekipa pagal pergalių ir pralaimėjimų balansą yra geriausia visoje lygoje.

Didžiąją rungtynių dalį ekipos žaidė taškas į tašką, tačiau „Pacers“ išsiderino, kai D. Sabonis sėdėjo ant suolo. Donovano Mitchello vedami „džiazmenai“ ketvirtajame kėlinyje pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (71:81).

„Pacers“ spurtavo 8:0 ir kesinosi perimti iniciatyvą, bet kelias atakas prieš Rudy Gobertą užstrigęs Domantas Sabonis iššvaistė progas, o „Jazz“ baudė skaudžiais tolimais metimais. Lemiamu tapo Joe Ingleso dūris likus 3 minutėms (86:94).

„Pacers“: D. Sabonis 20, Dougas McDermottas 18, Malcolmas Brogdonas 15, Mylesas Turneris 11, Jeremy Lambas 10 taškų.

„Jazz“: Donovanas Mitchellas 27 (9 atk. kam., 11 rez. perd.), Bojanas Bogdanovičius 18, Jordanas Clarksonas 17, Rudy Gobertas 16 (16 atk. kam.) taškų.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys: „Pacers“ 95:103 „Jazz“ (20:25, 47:47, 68:75)

„Pacers“ praranda rungtynių kontrolę. Kol Domas sėdi ant suolo, skirtumas pirmą kartą išauga iki dviženklio (71:81).

Indianos ekipa grįžta – 8:0 spurtas ir niekas dar čia neaišku (79:81). D. Sabonis pelno labai svarbius taškus, tačiau prasižengia penktąjį kartą (85:86). B. Bogdanovičius žudo savo buvusius komandos draugus – tritaškis ir „Pacers“ lieka keturios minutės išsigelbėjimui (86:91).

Tai gali būti lemiamas dūris. R. Goberto nepralaužia D. Sabonis, o už kelių sekundžių tritaškę bombą siunčia Joe Inglesas (86:94).

„Pacers“ kantriu darbu sumažino atsilikimą iki 5 taškų, tačiau mažytė klaida gynyboje ir R. Gobertas baudžia dviem taškais (89:96).

Trečiasis kėlinys: „Pacers“ 68:75 „Jazz“ (20:25, 47:47)

Domantui gan neblogai sekasi dorotis su R. Gobertu puolime, tačiau kitoje aikštės pusėje prancūzų slibinas irgi turi savo pranašumų. R. Goberto sąskaitoje 10 taškų, o „Jazz“ priekyje 53:58.

Ekipos ir toliau pliekiasi taškas į tašką, o Sabonio sąskaitoje jau 13 taškų (66:68). Jutos ekipoje – neplanuotas ginklas. Antras pagal rezultatyvumą yra Jordanas Clarksonas su 13 taškų. Daugiausiai sumetęs Donovanas Mitchellas (21 tšk.).

Antrasis kėlinys: „Pacers“ 47:47 „Jazz“ (20:25)

D. Sabonis ilsisi, o jo klubas laikosi įsikandęs į gerklę Vakarų konferencijos lyderiams (31:33).

Sabas grįžta į aikštę. Be jo ekipa sugebėjo susikurti pranašumą (37:41). Lietuvis grįžo taikliu dvitaškiu. Keista, tačiau Domui grįžus „Pacers“ vėl krenta į duobę ir „Jazz“ spurtuoja 0:8. Iki kėlinio pabaigos ekipos padėjo lygybės ženklą (47:47).

Per du kėlinius D. Sabonio sąskaitoje 9 taškai (1/6 dvit., 2/3 trit., 1/1 baud. met.), 5 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, 1 pražanga, 1 klaida ir 1 blokuotas metimas.

Pirmasis kėlinys: „Pacers“ 20:25 „Jazz“

D. Sabonis atidaro rungtynes tolimu metimu (3:0). Lietuvis smeigia dar vieną tritaškį – R. Gobertas jam palieka labai daug erdvės (6:3). Dar po tritaškį prideda J. Lambas su M. Turneriu ir „Pacers“ atsiplėšia (12:6).

Po minutės pertraukėlės „Jazz“ smogia spurtu 2:11. Domą sulaikė R. Goberto dubleris Derrickas Favorsas. Lietuvis prametė visus 5 dvitaškius, o „Jazz“ tolsta (19:25). Domas pirmąją atkarpą žaidė be keitimų. Per likusį laiką lietuvis pridėjo taiklų baudos metimą.

Starto penketai:

„Pacers“: Justinas Holiday, Domantas Sabonis, Mylesas Turneris, Jeremy Lambas, Malcolmas Brogdonas.

„Jazz“: Bojanas Bogdanovičius, Royce'as O'Neale'as, Rudy Gobertas, Joe Inglesas, Donovanas Mitchellas.