REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) antradienį tęsėsi 2021 m. pasaulio šachmatų čempionato finalas, kuriame susitinka titulą ginantis 31-erių norvegas Magnusas Carlsenas (ELO-2855) ir jo bendraamžis rusas Janas Nepomniaščij (ELO-2782).

Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) antradienį tęsėsi 2021 m. pasaulio šachmatų čempionato finalas, kuriame susitinka titulą ginantis 31-erių norvegas Magnusas Carlsenas (ELO-2855) ir jo bendraamžis rusas Janas Nepomniaščij (ELO-2782).

REKLAMA

9-oje partijoje J.Nepomniaščij žaidė baltosiomis figūromis, kas įprastai suteikia pranašumą, tačiau šį kartą viskas buvo atvirkščiai. Rusui vėl nesisekė išlaikyti koncentracijos, jis grubiai suklydo ir kapituliavo po 39-ojo juodųjų ėjimo. M.Carlsenas dabar atitrūko jau 6:3, o iki finalo pabaigos beliko 5 partijos.

Lemtingą klaidą J.Nepomniaščij padarė 27-uoju ėjimu, kai perkėlė pėstininką į C5 langelį. Net ir pats M.Carlsenas atrodė priblokštas tokio varžovo ėjimo. Po mačo norvegas pripažino, kad tai buvo labai grubi ruso klaida.

„Po poilsio dienos yra įprasta ieškoti naujų strategijų, kaip nugalėti varžovą. Partijos pradžioje gal priėmiau keletą skubotų sprendimų, bet jaučiau, kad ilgalaikėje perspektyvoje mano padėtis buvo nebloga. Tada jis 27-uoju ėjimu pasielgė labai neapgalvotai. Tai buvo labai keistas sprendimas iš jo pusės, nes tuo metu mano strategija buvo kaip ir aiški, o jis vis tiek lengvai įkliuvo į spąstus. Įtampa daro savo. Janas ir anksčiau kartas nuo karto grubiai suklysdavo, o tokiame lygyje daug kas neatlaiko įtampos. Nepasakyčiau, kad pergalė jau 100 proc. mano rankose, bet galiu pripažinti, kad situacija dabar labai gera“, – sakė M.Carlsenas.

REKLAMA
REKLAMA

J.Nepomniaščij po pralaimėjimo pripažino nenumatęs, kad vienas ėjimas sugriaus visą jo planą: „Tiesą pasakius, neįsivaizdavau to, kad vienu ėjimu galima sugriauti viską. Iki tol situacija buvau visai patenkintas ir net po to ėjimo kurį laiką nesupratau, kad varžovas tuoj gali užsitikrinti pergalę. Man tiesiog labai nepasisekė. Padėtis dabar daug prastesnė, nei tikėjausi“.

REKLAMA

Trečiadienį 10-oje partijoje M.Carlsenas žais baltosiomis figūromis ir bandys dar labiau nutolti nuo ruso. Šių metų finalas prasidėjo nuo 5 lygiųjų iš eilės, o lūžis įvyko 6-oje partijoje, kai M.Carlsenas baltosiomis figūromis įveikė rusą po rekordinės – 7 valandų 45 minučių – partijos. 8-oje partijoje norvegas vėl įveikė rusą baltosiomis figūromis ir yra arti to, kad užsitikrintų titulą anksčiau laiko.

M.Carlsenas 16-uoju pasaulio čempionu tapo dar 2013 m. ir nuo tada sėkmingai gina savo titulą. Norvegas 2013 m. ir 2014 m. įveikė indą Viswanathaną Anandą, 2016 m. pranoko rusą Sergejų Karjakiną, o 2018 m. – amerikietį Fabiano Caruaną.

REKLAMA
REKLAMA

J.Nepomniaščij teisę kovoti dėl pasaulio čempiono titulo pelnė 2021 m. pasibaigusiame FIDE Kandidatų turnyre. Ten rusas surinko 8,5 tšk. ir aplenkė 7 elitinius šachmatininkus.

Pasaulio čempionato finale žaidėjų laukia 14 klasikinių partijų. Jei po jų rezultatas bus lygus, tada bus žaidžiamos 4 greitųjų šachmatų partijos. Jei rezultatas liks lygus, tada bus žaidžiama iki 5 mini turnyrų pagal „žaibo“ šachmatų taisykles. Kiekvieną mini turnyrą sudarytų po 2 partijas. Jei nė vienam žaidėjui nepavyktų laimėti nors vieno mini turnyro, tada viską užbaigtų vadinamasis „Armagedono“ mačas.

Pasaulio čempionato finalo prizų fondą sudaro 2 mln. eurų. Nugalėtojui atiteks 60 proc. šios sumos, o pralaimėtojui – 40 proc. Tiesa, jei po 14 partijų rezultatas bus lygus ir reikės papildomų partijų, tuomet nugalėtojas gaus 55 proc. fondo, o pralaimėtojas – 45 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų