Rokas Jokubaitis debiutavo NBA vasaros lygoje

Rokas Jokubaitis blankokai įžengė ant parketo Vasaros lygoje, tačiau vėliau reabilitavosi, pelnė pirmuosius taškus ir prisidėjo prie Niujorko „Knicks“ (1/1) komandos pergalės.

„Knicks“ Las Vegase 94:86 (18:24, 23:20:26:18, 27:24) palaužė Indianos „Pacers“ (0/1) ekipą.

Lietuvis per 9 minutes pelnė 3 taškus (1/1 dvit., 1/2 baud.), atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, kartą prasižengė, 2 – suklydo.

R.Jokubaitis praleido pirmąsias runtynes ir antrosiose pasirodė ant parketo, kuomet pirmajame kėlinyje buvo likusios beveik dvi minutės. Rungtynes geriau pradėjo „Knicks“ komanda (7:2), tačiau baudas vis pataikydavo Oshae Brissettas, o Chrisas Duarte’as lygino rezultatą – 7:7. „Pacers“ tolo (17:11), o R.Jokubaitis ant parketo pasirodė, kai jo komanda atsiliko 14:20. Likus 42 sekundėms iki ketvirčio pabaigos lietuvis uždirbo pražangą, o ketvirtis baigėsi jo komandai atsiliekant 18:24.

Pirmajam kėliniui besibaigiant nutiko ir nemalonus epizodas, kai dėl kelio traumos aikštę paliko „Pacers“ atstovaujantis 25-erių Bennie Boatwrightas. Antrą ketvirtį pradėjo gausūs abiejų ekipų tritaškiai (23:30), o į seriją įsijungęs Immanuelis Quickley skirtumą mažino – 26:30.

Nuo kėlinio pradžios ant suolo sėdėjęs R.Jokubaitis grįžo ant parketo kai buvo sužaistos trys su puse minutės, netrukus jis klydo, vėliau – darkart. Galiausiai ketvirčiui įpusėjus lietuvį keitė 36-asis šaukimas Milesas McBride’as. Po tritaškį smeigė Quentinas Grimesas, vėliau – Obi Toppinas, abu jie tai darė po I.Quickley perdavimų – 34:35.

Lietuvis iki pertraukos daugiau neišbėgo į aikštę, o po antrojo ketvirčio rezultatas buvo lygus – 41:41. Trečiajame kėlinyje R.Jokubaitis ilgą laiką liko ant suolo, tuo tarpu „Knicks“ I.Quickley dėka krovėsi persvarą – 59:52. Lietuvis pakilo, kuomet ketvirtis jau įpusėjo, o galiausiai pelnė pirmuosius savo taškus – 61:57, prieš tai perėmęs kamuolį.

Vėliau po R.Jokubaičio perdavimo tris taškus įmetė Q.Grimesas, pats lietuvis kone su sirena stojo mesti baudų, pataikė vieną, o po trijų ketvirčių Niujorko komanda pirmavo 67:62.Ketvirtame kėlinyje sužaidęs pusantros minutės R.Jokubaitis sėdo ant suoliuko visam laikui, o jo komandos pranašumas liko trapus – 81:79.

Wayne’as Seldenas su I.Quickley tempė į priekį „Knicks“ komandą (88:81), liko kiek daugiau nei 2 minutės, tačiau O.Brissettas intrigą gaivino – 89:86. Svarbius taškus pelnė O.Toppinas, dėjimą sukūrė Milesas McBride’as, tad pergalė buvo „Knicks“ kišenėje – 94:86.