Trisdešimt aštuntą pergalę 77-ose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo devintą vietą penkiolikos ekipų Vakarų konferencijoje užimantis Donato Motiejūno atstovaujamas Hjustono „Rockets“ klubas.

Sekmadienį namuose 18,5 tūkst. žiūrovų akivaizdoje „Rockets“ krepšininkai po sėkmingo ketvirto kėlinio 118:110 (31:26, 21:27, 28:29, 38:28) 28, 28:19, 20:32) įveikė trečiojoje pozicijoje Vakaruose esančią Oklahomos „Thunder“ (53 pergalės bei 24 pralaimėjimai) komandą, kuri patyrė antrą nesėkmę per pastaruosius tris susitikimus po aštuonių iš eilės pergalių serijos.

Starto penkete dvikovą pradėjęs lietuvis pelnė 2 taškus, atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išvengė klaidų bei kartą prasižengė. Per 18 su puse žaidimo minutės (18:32) D. Motiejūnas prametė visus 3 tritaškius ir pataikė 1 dvitaškį metimą iš 2.

41 tašku prie pergalės prisidėjo Jamesas Hardenas (9 rezultatyvūs perdavimai), 18 – Trevoras Ariza, 12 – Patrickas Beverley'is, 10 – KJ McDanielsas.

Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė Kevinas Durantas (33 tšk.), Russellas Westbrookas, kuriam pritrūko vos vieno rezultatyvaus perdavimo iki 17-ojo sezone trigubo dublio (23 tšk., 13 atkovotų kamuolių ir 9 rezultatyvūs perdavimai), Enesas Kanteras (16 tšk.) bei Serge'as Ibaka (8 taškai).

Tai buvo jau ketvirta iš eilės Hjustono komandos pergalė namuose tarpusavio mačuose, o „Thunder“ ekipa paskutinį sykį šių klubų dvikovą Hjustone laimėjo 2014 metų sausio 16 dieną (104:92).

Kitas NBA lygos reguliariojo sezono rungtynes „Rockets“ krepšininkai antradienį namuose žais su vietą atkrintamosiose varžybose jau užsitikrinusia bei šeštąją poziciją Rytų konferencijoje užimančia Šarlotės „Hornets“ komanda.