Rio olimpiados prizininkai: ažiotažas dėl Lietuvos parolimpiečių premijų perdėtas

Vos parolimpinėse žaidynėse auksą iškovojo Lietuvos golbolo rinktinė, o auksinį ir sidabrinį medalius laimėjo lengvaatletis Mindaugas Bilius, tuoj pradėtos audringos diskusijos apie dešimtkart siekiančią prarają tarp valstybės skiriamų parolimpinių ir olimpinių premijų. Nelygybės klausimas sulaukė milžiniško atgarsio. Įdomu, kad Rio de Žaneiro olimpiados prizininkų nuomonė šiuo klausimu išsiskiria lygiai taip, kaip ir visuomenės.

Faktas kaip blynas – iš pradžių buvo palyginti šalies skiriamų premijų dydžiai. Už parolimpinį auksą 17 380 eurų, o už olimpinį – sveriantį lygiai tiek pat – 500 gramų – 115 850 eurų. Atitinkamai už parolimpinį ir olimpinį sidabrą – 8 690 ir 57 920 eurų.

Spaudžiama visuomenės ir žiniasklaidos Vyriausybė suskubo keisti drastiškai besiskiriančius skaičius ir per parolimpiečių pagerbimą jiems įteikė dvigubai didesnes nei numatyta premijas. Lietuvos parolimpinei golbolo komandai už auksą skyrė 208 560 eurų premiją, o aukso ir sidabro medalius iškovojusiam M. Biliui – atitinkamai 34 760 ir 17 380 eurų premijas.

(56 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Olimpiados prizininkams įteikti naujutėliai BMW automobiliai

Oponentai gi kalba, kad konkurencija parolimpinėse ir olimpinėse žaidynėse skirtinga, atrankos kriterijai, o ir pačių sporto renginių svoris kitokie. Tai puikiai iliustruoja vien rutulio stūmimo rungtyje esantis medalių komplektų skaičius – 14.

Globali problema

Brazilijoje bronzos medalį laimėjęs baidarininkas Aurimas Lankas teigia, kad parolimpiečiai dėl premijų dydžio nuskriausti ir turi teisę dėl to skųstis. „Ta problema yra seniai, man tik keista, kad dabar pradėjo eskaluoti. Yra juk ne tik olimpiada, bet ir Europos ir pasaulio čempionatai. Ten jiems sąlygos taip pat nevienodos. Dabar čia gal su rinkimais susiję – valdžia nori būti labai gera“, - klausė jis.

Anot olimpiečio, premijos gal turėtų būti panašios, bet ne tiek pat kiek olimpiečių: „Kad ir kaip būtų skaudu, bet visame pasaulyje tai nėra vienodo lygio varžybos. Į parolimpiadą mažiau dėmesio kreipia ir viso pasaulio žiniasklaida. Čia globali problema, mes vieni to neišspręsime.“

REKLAMA

Panašios nuomonės buvo jo porininkas dvivietėje baidarėje Edvinas Ramanauskas. „Tai dvi skirtingos olimpiados. Pagal sportininkų ir žiūrovų skaičių, konkurencija skirtinga, - išsakė savo nuomonę sportininkas. – Smagiausia būtų, kad parolimpiečiams būtų viskas taip, kaip olimpiečiams – vis tiek jie kažkur gyvenimo nuskriausti. Dviprasmiška tema. Norėčiau, kad taip būtų, bet viską nuspręs valdžia.“

Konkurencija visai kita

Tuo tarpu įspūdingu salto po laimėto bronzos medalio visame pasaulyje „atsižymėjęs“ Aurimas Didžbalis nebuvo linkęs manyti, kad premijos olimpiečiams ir parolimpiečiams turėtų būti sulygintos.

„Patys rezultatai kalba už save – žmonių mastas ir televizijos transliacijos visai kitokie. Nemėginu įžeisti žmonių – kiek žmonių, tiek nuomonių. Geras žingsnis buvo padidinti tas premijas, tačiau nepamirškime, kad konkurencija parolimpiadoje kitokia“, - svarstė sunkiaatletis ir pridūrė, kad jaučia didelę pagarbą didžiules pastangas įdedantiems parolimpiečiams.

Jiems ar mums lengviau?

Olimpiniu vicečempionu tapęs irkluotojas Saulius Ritter šiuo klausimu nebuvo linkęs konfrontuoti: „Kiekvienas sportas sunkus ir reikalauja daug pastangų. Parolimpiniai apdovanojimai turi būti atitinkamai vertinami. Mes tikrai neturėtume kuo skųstis. Kiekvienas sportininkas vertas, kad į jį atkreiptų dėmesį, jis atiduoda visas savo jėgas, kad išgarsintų šalį. Tikrai neprieštarauju, kad parolimpinės ir olimpinės premijos ir apdovanojimai būtų suvienodinti. Mano nuomone, tai būtų teisinga.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų