Rimantas Endrijaitis: ar geriau sportininką laikyti miške su šautuvu, ar leisti ginti šalies garbę?

Krašto apsaugos ministerija trečiadienį paskelbė šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašus, kuriuose įtraukti 36 825 jaunuoliai. Tarp jų – daugiau nei pusė tuzino Lietuvos krepšinio lygos (LKL) žaidėjų. „Ar jį reikia laikyti miške su šautuvu?“ – klausė žinomas krepšinio specialistas Rimantas Endrijaitis.

8

Iš LKL rungtyniaujančių krepšininkų šauktinių sąraše yra Utenos „Juventus“ puolėjas Saulius Kulvietis (29 719), Alytaus „Dzūkijoje“ šį sezoną žaidęs Paulius Dambrauskas (6717), Panevėžio „Lietkabelio“ puolėjas Mantas Kazonas (1894), „Mažeikių“ gynėjas Eigirdas Žukauskas (25 615), Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ įžaidėjas Jokūbas Gintvainis (12 264) ir „centras“ Evaldas Kairys (5564), „Prienų“ vidurio puolėjas Dominykas Milka (22 992) ir gynėjas Domantas Šeškus (183).

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šauktinių sąrašuose – daugiau kaip pusė tuzino LKL žaidėjų

Paklaustas, kaip reaguoja į kvietimus sportininkams atlikti privalomąja karo tarnybą Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ prezidentas Rimantas Endrijaitis buvo kategoriškas.

„Atsakysiu į klausimą klausimu. Jei vyksta pasaulio ar Europos čempionatas, ar olimpiada, kaip jūs žiūrite? Jei jis imtynininkas ar boksininkas, ar plaukikas? Ar jis turi galimybę ginti savo valstybės garbę? Ar jį reikia laikyti miške su šautuvu? Aišku, priklausomai nuo situacijos. Jei karas būtų, tai kitas reikalas“, - trumpai drūtai rėžė garsus krepšinio specialistas.

REKLAMA

Kaip klubas reaguos į J. Gintvainio ir E. Kairio galimą tarnybą Lietuvos kariuomenėje? „Šiuo metu baigėsi jų sutartys su klubu, tai neturime su jais reikalų. Rinksimės kitus žaidėjus“, - kalbėjo Pasvalio klubo prezidentas.

Kitos LKL komandos – „Prienų“ direktorius Adomas Kubilius taip pat nelabai galėjo pasakyti, kaip konkrečiu atveju reaguotų klubas, jei tektų dėl privalomosios karinės tarnybos išsiskirti su dviem žaidėjais. Anot jo, tiek su D. Milka, tiek su D. Šeškumi sutartys baigėsi.

„Milka kiek žinau į Ameriką išvažiuoja, tai jį turbūt nelabai pašauks, o dėl Domanto nežinau. Galvoju, kad nukentėtų klubas, jei būtų suformuota komanda ir pašaukti žaidėjai. Patiems krepšininkams taip pat ne į naudą – profesionalas turėtų nuolat sportuoti, o ne kita veikla užsiimti. Jų karjerai tikra gali pakenkti. Kai trauma būna, iškrenta iš žaidybinio ritmo. Čia aišku ne trauma, bet jie ten irgi krepšinio tikriausiai nežais“, - tvirtino pašnekovas.

A. Kubiliaus nuomone, Lietuvos krepšinio lyga taip pat nukentėtų: „Turbūt dar daugiau legionierių tektų kviestis. Ir taip lietuvių rinkoje nėra perdaug. Reikėtų pirkti žaidėjų iš Amerikos, tai kažin ar būtų nauda Lietuvos krepšiniui.“

Į šauktinių sąrašus įtraukti Lietuvą garsinantys sportininkai, menininkai ir mokslininkai nuo kariuomenės galės būti atleisti. Tokią galimybę numato krašto apsaugos ministro įsakymas. Privalomai devynių mėnesių mokymams į kariuomenę kviečiami 19-26 metų jaunuoliai. Šiais metais tarnybai bus atrinkti 3 tūkst. šauktinių.


Rašyti komentarą...
l
lietuvis
2015-05-13 17:35:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
jokių išlygų - turi būti aiškiai sudėliotos taisyklės, jei nori dalyvauti šalies gyvenime - užimti valstybės postus ar būti renkamas į savivaldybes privalai būti atlikęs arba privalomą arba savanorišką tarnybą. jei tarnauti nenori - vėliau tau šie keliai bus užverti - ir viskas atsistos į savo vietas. Izraelis seniai parodė kaip reikia tvarkytis su šauktiniais...
Atsakyti
0

R
R
2015-05-13 16:33:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va taip ir atsiranda LYGUS ir labiau LYGUS.
Anglijos karaliskos seimos nariai tarnauti gali musu krepsininkai nu niekaip.
Kaip ir viskas savoj vietoj - tik tikras runkelis gali buti patranku mesa.
Atsakyti
-1

g
gintautas
2015-05-13 16:55:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
tegu išmoksta ginti šalies garbę su šautuvu miške,tada galės su kamuoliais ginti,iš vis gėda skaityti darosi lyg tai ir protingų žmonių sapaliones
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų