Po Švedijos rinktinės pergalės 6:2 kovoje dėl trečiosios vietos prieš Danijos ekipą žurnalistai paklausė, ar R. Anderssonas norėtų dalyvauti 2026 m. žiemos olimpinėse žaidynėse Milane, gynėjo reakcija buvo kategoriška.
„Tai turbūt kvailiausias klausimas“, – atrėžė Kalgario „Flames“ žaidėjas.
Šis sezonas R. Anderssonui buvo pirmasis, kai jis oficialiai prisijungė prie nacionalinės rinktinės. „4 Nations Face Off“ turnyre jis sužaidė tik paskutines rungtynes, tačiau pasaulio čempionate jam buvo patikėta kapitono juosta.
Tęsiant kalbą apie dalyvavimą žiemos olimpinėse žaidynėse, R. Anderssonas teigė, jog svarbesnio dalyko profesionalioje karjeroje ir negali būti.
„Tai turbūt didžiausias ir svarbiausias dalykas, kurį gali patirti – atstovauti savo šaliai olimpinėse žaidynėse“, – kalbėjo R. Anderssonas.
Kovoje dėl bronzos gynėjas prarado pusiausvyrą, slystelėjo ir stipriai atsitrenkė keliu į bortą. Jis vos nučiuožė iki atsarginių suolelio, bet vėliau sugrįžo į aikštę, nors skausmas neišnyko.
Po turnyro paaiškėjo, kad visą pasaulio čempionatą R. Anderssonas žaidė su stipriu skausmu dešinėje pėdoje.
„Mano koja buvo gal 80–85 proc. pajėgumo. Bet pasididžiavimas vilkėti rinktinės marškinėlius – milžiniškas. Tai mano pirmasis pasaulio čempionatas“, – pasakojo jis.
Visgi vasarą jokios operacijos ar gydymo procedūros neplanuojama.
„Dabar pailsėsiu. Šešias savaites kentėjau skausmą. Po kiekvienų rungtynių laukdavau, kada galėsiu nusiauti pačiūžas. O kai turiu ilgai stovėti ir kalbėtis su jumis, noras jas nusiauti tampa dar didesnis. Dabar tai paskutinis kartas šį sezoną, kai jas dar dėviu“, – sakė R. Anderssonas.
Nors komandoje yra nemažai žaidėjų iš Stokholmo, būtent jis organizuoja atsisveikinimo vakarą su komanda.
„Aš pasirūpinsiu vakariene. Turėsime išlydėtuves su visa komanda. Per trumpą laiką labai suartėjome kaip grupė. Norime gražiai užbaigti, šiek tiek pasilinksminti, išgerti po kelis bokalus alaus“, – šyptelėjo gynėjas.
Tai antri metai iš eilės, kai Švedijos rinktinė iškovoja pasaulio čempionato bronzą, o R. Anderssonui tai – pirmasis medalis karjeroje bet kokiame tarptautiniame turnyre.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!