Rusijoje Sijonuotuoju Phelpsu vadinama 21 metų Julija Jefimova interviu sovsport.ru atskleidė, kad antrąjį aukso medalį pasaulio čempionate Barselonoje jai padėjo laimėti pyktis, kurį sukėlė žurnalistė iš Lietuvos.

Po triumfo 50 m plaukimo krūtine, kur antroji liko ir sidabro medaliu turėjo tenkintis Lietuvos Auksinė Žuvelė Rūta Meilutytė, J. Jefimova atskleidė, kad jai finale susitelkti padėjo žiniasklaidos atstovės iš Lietuvos replika.

Paklausta, kada paskutinį kartą stipriai supyko, Rusijos plaukikė pasakojo, kad po 50 m plaukimo krūtine pusfinalio: „Šeštadienį ryte daviau interviu Lietuvos korespondentei. Vakare, kai Rūta pagerino mano pasaulio rekordą (kvalifikacinėse varžybose pasiektas J. Jefimovos planetos rekordas gyvavo vos pusdienį – red.p.), ji išėjo į žiniasklaidos zoną ir kandžiai pasakė: „Na ką, padarė tave?“.

J. Jefimova prisipažino, kad tuo metu greitai ėjo ir nespėjo sureaguoti į repliką. „Oi būčiau pasakius keletą „meilių“ žodelių. Po finalo mano tėtis stovėjo prieš ją. Korespondetė dar stebėjosi – „Kaip gi taip?“ Apskritai ši istorija buvo man į naudą. Dar labiau užsivedžiau“.

Iš Barselonos J. Jefimova parsiveža visų spalvų medalius. Plaukikė aukso medalius iškovojo 50 ir 200 m plaukimo krūtine rungtyse, sidabrą pelnė 100 m krūtine rungtyje, o bronzos apdovanojimą laimėjo 4 po 100 m estafetėje.